Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jurek12

Jurek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 14:19

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Czy ktoś z was przerabiał z dwóch 2 na jeden 4 skibowy. Jeśli tak to proszę o porady jak zrobić najlepiej. Dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 20 marzec 2010 - 14:29

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Mój sąsiad tak przerabiał, dokładnie nie wiem jak to robił, ale wszędzie szły wzmocnienia i odpowiednio ucięte i zespawane musi być. Prawie nie widać że to 2 pługi były. Ja z koli robiłem pług 5 z 3 i 2 skibowego.
ArturKowalewo

#3 Share robal54

robal54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 15:06

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Cała sztuka polega na tym ,aby pamiętac przy zespawywaniu zachowac taki sam odstęp między 2a 3skibą jaki jest między 1a2 . Ważne też jest aby czuby wszystkich lemieszy były w jednej lini. Najlepiej przyłożyc jakąś prostą listwę. Odkładnie też muszą iśc w jednej lini. Najłatwiej to zrobic jeśli to są 2 takie same pługi .

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 15:22

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Można to zrobić tylko po co? Te korpusy i wogóle te polskie 2-3 skibowce z lat 80tych to radła nie pługi, opory stawiają straszne ni wysypują dobrze i do głębokiej orki się w ogóle nie nadają na pierwszym lepszym kamieniu lub korzeniu rozerwie się takie spawanie, do dużego ciągnika pług musi być zrywalny, lepiej kupić jakiś agromasz 4x40 lub 5x35

#5 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 15:50

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Pomysł nie jest nie możliwy do realizacji. :( Ale może udałoby Ci się sprzedać te dwa małe i kupić jakąś 'czwórkę'. Nie kosztuje to tak wiele. Nawet na allegro jest mnóstwo ogłoszeń. A zawsze 'całość' to całość. Gdy jednak uprzesz się nad realizacją tego przedsięwzięcia poczytaj tematy założone już wcześniej, jest troszkę porad i 'kruczków' na co uważać. W razie co służę pomocą. Pozdrawiam :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 15:58

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Widziałem taki patent to całkiem dobrze się sprawuje.
Do spawania musisz rozebrać oba pługi tj odkrecic korpusy i zdemontować górną cześc ramy.
Układasz ramy na równej podłodze tak aby poprzeczka ta skośna przy której przykręcone sa korpusy zgrywała się w jednej lini z poprzeczką drugiego pługa który ma byc z tyłu.
Odległości między korpusami ustakasz mieżąc odległośc od pierwszej śruby mocujacej korpus 2 pierwszego pługa do pierwszej śruby mocującej korpus pierwszy drugiego pługa.
Na koniec można sprawdzic czy ramy leżące na podłodze sa w jednej płaszczyźnie
Tak ułożone lementy najpierw delikatnie łapiesz ze sobą a potem szwejsujesz na stałe.
Musisz użyc grubych materiałów najlepiej ceowników. Ramy użyte do przeróbki powinny byc proste.
na koniec musisz przedłużyc górną poprzeczke.
Po zmontowaniu całośc korpusy powinny być w jednej lini opisywany patent działa dobrze orze równo i sie niełamie w przeciwieństwie do seryjnych 3 z dołożonym 4 korpusem.
Nie każdego stac na zachodni pług plusem tego rozwiązania jest niski koszt eksploatacji najbardziej chodzi mi o elementy robocze które często bywają bardzo drogie tylko dlatego że są do zachodnich pługów a i tajk produkuja je w polsce.
Cała operacja przeróbki jest dziecinnie prosta chociaz wielumówiło ze sie nie uda ale przeciez pług to konstrukcja prosta jak cep. Przeróbka zajeła około 4 h wraz z pomalowaniem całości.

#7 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 20 marzec 2010 - 16:27

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby da sie przerobic, sa nawet w galerii gdzies zdjecia takiego przerabianego niewiem czy nie lepiej sprzedac te 2 i kupic jeden ordżinal 4skiby,
@hubertuss:
"...przeciez pług to konstrukcja prosta jak cep. "
ale nie kazdy plug chce isc w cieżką ziemie :(

>>>>>> 

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 16:34

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby To jest inna sprawa gdzie będziesz go uzywał na ciężkich ziemiach napewno się nie sprawdzale na lekkich gdzie z reguły gospodarstwa biedbniejsze nie jest to zły patent pozatym stare 2jki cięzko sprzedac komu to dzisiaj potrzebne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 17:44

Przeróbka 2x2 skiby na 1x4 skiby Ja mam do sprzedania tanio 4 polską z nowymi odkładniami