Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowanie ziemniaków

190 odpowiedzi na ten temat

#121 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:48

Przechowanie ziemniaków 15 cm styropianu wystarczy jak będzie zapełniona. Chyba że jesteś spod Suwałk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowanie ziemniaków Dzisiaj, 07:51
  •  

#122 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:45

Przechowanie ziemniaków Też zrobiłem przechowalnie ze starej obory ,ale popełniłem błąd ocieplając komory w środku.Wyjaśniam o co chodzi,budynek 3 lata temu położyłem tynk i nie chciałem go przykrywać steropianem ,więc poszła do środka 10 .Jeśli chodzi o temperaturę jest dobrze ,gorzej z wilgotnością ,kleju na steropianie jest cienko i nie przyjmuje pary wodnej .Gdyby ocieplenie było z zewnątrz to ściany z cegły świetnie regulują wilgotność ,ale człowiek uczy się na błędach,najgorzej jak na swich.Nie żałuj tynku ocieplaj z zewnątrz.

#123 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:12

Przechowanie ziemniaków Chciałem ocieplić od środka bo mniejszy metraż, od zewnątrz będe musiał lecieć pod dach czyli dodadkowe 2 metry wysokości a to już spory wydatek. Cała obora bez przyległego garażu( którego nie będe ocieplał ) ma wymiary 10 na 8 także troche styropianu pójdzie, chociaż jak będe chciał trochę zaoszczędzić a poźniej mi mróz wejdzie i pare ton pójdzie na gnój to i tak strata.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:43

Przechowanie ziemniaków ZF9641 ma rację ocieplaj z zewnątrz ,przy okazji mury nie naciągną mrozu,jeśli chodzi o mur to u siebie mam 10 styropian na zewnątrz,od środka 10cm pianka pur,dach od środka 10cm pianka na blachę trapezówkę i jest super

#125 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:44

Przechowanie ziemniaków tę piankę już lepiej mogłeś dać całą na dach, przy tej skali ja bym się poważnie zastanowił nad celowością ocieplania, okazjonalnie też mam zasypane około 100t w budynku, który kiedyś był oborą (wysokość około 2,5m) bez ocieplonych ścian, w ubiegłym sezonie koszt dogrzewania wyniósł 300 zł, w bieżącym 50 zł

#126 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:30

Przechowanie ziemniaków ściany i dach dwuspadowy wszystko od środka jest zamknięte pianą ,dodatkowo pod wylewkę także zostało rzucone 3cm piany,nie wiem czy dobrze rozumiem ale pianka na dach?jakby to wyglądało na zewnątrz?na zewnątrz miał iść styropian 5 ze względu na elewację aby budynek ładnie wyglądał ale między 5 a 10 nie było zbyt dużej różnicy w cenie,cała inwestycja poszła na dofinansowanie z ARiMR modernizacja gospodarstw rolnych

Edytowany przez Camry, 05 styczeń 2013 - 19:31.

#127 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:51

Przechowanie ziemniaków a to zrobiłeś komorę gazoszczelną? Czy tylko wywaliłeś pieniądze co inny by lepiej wykorzystał? Samo10 cm piany mrozu nie puści przy pustej komorze i ścianach z płyty obornickiej a nie murowanej

#128 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:15

Przechowanie ziemniaków zgadza się powstała komora gazoszczelna ,dziś są przechowywane ziemniaki ,za jakiś czas może coś innego?może i wywalenie pieniędzy ale koniec końcem źle nie wyszło w każdym razie opłaciło się

#129 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:39

Przechowanie ziemniaków ja też mam zrobioną taką przechowalnię zrobioną ze starego budynku, ocieplone jest to styropianem, 2 ściany na zewnątrz, dwie ze środka. Wilgoć też się trafia, po tych mrozach co były woda się trochę skraplała. Otworzyłem ostatnio okno aby powietrze się wymieniło i wszystko wyschło, nie wiem czy dobrze ale efekt jest.

#130 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:10

Przechowanie ziemniaków ja chcę postawić nową przechowalnię, konstrukcja stalowa i ściany z płyty wielowarstwowej, wewnątrz pianka, zda to egzamin, nie będzie wilgoci? mróz nie przejdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:27

Przechowanie ziemniaków Prometeusz@ nie przejdzie mróz. Ja mam przechowalnie też z płyty warstwowej 10 cm i są nią okryte ściany i dach, konstrukcje mam stalową ocynkowaną.

#132 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:43

Przechowanie ziemniaków

Chciałem ocieplić od środka bo mniejszy metraż, od zewnątrz będe musiał lecieć pod dach czyli dodadkowe 2 metry wysokości a to już spory wydatek. Cała obora bez przyległego garażu( którego nie będe ocieplał ) ma wymiary 10 na 8 także troche styropianu pójdzie, chociaż jak będe chciał trochę zaoszczędzić a poźniej mi mróz wejdzie i pare ton pójdzie na gnój to i tak strata.

Ocieplaj zewnątrz, ja też mam ocieploną wewnątrz i jest żle raz że jak się wózkiem widłowym jężdzi to wystarczy chwila nie uwagi żeby rozpruć styropian widłami, dwa kubatura ci się zmniejsza (niby nie dużo ale ja przez to ocieplenie skrzyniopalety muszę układać w rządku w taki sposób że 3 daje po szerokości a jedną po długości a gdyby było ocieplone zewnątrz dawał bym wszystkie po szerokości i nie musiał bym się tyle namanewrować i nakombinować wózkiem jak teraz) trzecia sprawa to myszy które strasznie lubią "ryć" sobie korytarze w styropianie...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#133 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:05

Przechowanie ziemniaków prometeusz mróz nie przejdzie a co do wilgoci to zależy jaką będziesz miał w tej przechowalni wentylację. Ja osobiście już bym nie budował przechowalni do sypania towaru na pryzmach tylko komory próżniowe do skrzyniopalet. Wg mnie jest to najlepsze rozwiązanie.

#134 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:50

Przechowanie ziemniaków

Prometeusz@ nie przejdzie mróz. Ja mam przechowalnie też z płyty warstwowej 10 cm i są nią okryte ściany i dach, konstrukcje mam stalową ocynkowaną.

10 cm wystarczy? myślałem o 16 cm pianki, drzwi też masz z płyty warstwowej?
a ziemniaki trzymam w skrzyniopaletach gdyż w moim przypadku to najmniej pracochłonne rozwiązanie

#135 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:18

Przechowanie ziemniaków przy zapełnionej przechowalni mróz nie przejdzie przez 8 cm pianki. Przy pustej 10 cm. 10 cm pianki=16cm styropianu. Ja mam 8cm pianki

#136 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:13

Przechowanie ziemniaków saszeta ale ty masz ścianę tylko z płyty o grubości 8 cm? Czy masz płytę przykręconą do muru?

#137 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:25

Przechowanie ziemniaków a czy przy płycie warstwowej nie macie problemów ze skraplającą się wodą? ja mam płytę z 15 cm styropianu na dachu i strasznie mi się skrapla na niej woda

#138 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 05:00

Przechowanie ziemniaków

saszeta ale ty masz ścianę tylko z płyty o grubości 8 cm? Czy masz płytę przykręconą do muru?

do muru jak to można nazwać murem. Grubość12 cm czyli na jedną cegłę. Dlatego że nie mam całej płyty obornickiej tylko samą piankę ze środka. A do czegoś trzeba było uczepić. Ale znajomy ma tylko 8 cm płyty

Edytowany przez saszeta, 07 styczeń 2013 - 05:01.

#139 Share Pestka5465

Pestka5465

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:49

Przechowanie ziemniaków

10 cm wystarczy? myślałem o 16 cm pianki, drzwi też masz z płyty warstwowej?
a ziemniaki trzymam w skrzyniopaletach gdyż w moim przypadku to najmniej pracochłonne rozwiązanie

Tak z pewnością wystarczy 10 cm tej płyty. Drzwi są z firmy beditom nie wiem dokładnie z czego są wykonane. Ziemniaki przechowuję w skrzyniopaletach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:18

Przechowanie ziemniaków Od jakiej temperatury ziemniaki robią się słodkie,wiadomi że jak przemarzną ,ale jak z temperaturą +1 lub +0,5 .W przechowalni lorda mam +1,5 i zastanawiam się kiedy podnieść temperaturę?