Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowanie ziemniaków

190 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 10:56

Przechowanie ziemniaków Jak tam u was przechowały się ziemniaki. Gdzie mieliście składowane kopce, piwnice, przechowalnie. Jakie odmiany. Bo u mnie irga średnio nie najlepiej. Piszcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowanie ziemniaków Dzisiaj, 09:27
  •  

#2 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 12:16

Przechowanie ziemniaków U mnie wszystkie odmiany bardzo dobrze przezimowały a miałem trochę w piwnicach( berber, krasa) a resztę w kopcach (tajfun, denar, roko, irga, weloks) na następny rok kopcy nie będę przykrywał ziemią tylko zamiast niej będzie na słomę położona folia.
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

#3 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 13:30

Przechowanie ziemniaków U mnie w kopcach to jeszcze nie wiem bo jeszcze do kopców nie zaglądałem ale ja juz od 8 lat nie przykrywam ziemia tylko słaona i folia. W przechowalni w stodole to zmarzło mi około 300kg ziemniaków ale to z mojej winy bo koo słupa miałem żle zakryte słoma i tylko w tym jednym miejscu przemarzło, miałem też około 5 ton w piwnicy i też dobrze przeleżały dopiero teraz zaczynaja puszczać kiełki odmiana to wineta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 17:29

Przechowanie ziemniaków Na słomę folia przecież mogą się zaparzyć. Przez folię nie przechodzi powietrze i nie będą odparowywać. Tak mi się wydaje.

#5 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 08:59

Przechowanie ziemniaków nie ma z tym problemu, bo przed pierwszymi przymrozkami (w zeszłym roku 10 grudnia) zdejmuje wilgotną słomę z góry kopca i kładę nową suchą i wtedy zakrywam juz pożądnie na zimę. Przez tyle lat jeszcze mi sie nie zdażyło żeby sie zaparzyły. A jezeli chcesz to na wierzchu przecinasz filie kładiesz w to miejsce cały snopek i masz odparowanie.

#6 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 marzec 2010 - 19:42

Przechowanie ziemniaków ja jeszcze nie odkrywałem.w tym tygodniu będę.ale wyciągałem ręką przez otwory którymi odprowadzałem powietrze ze środka na jesień to wyglądają na dobre.mają zaczątki kiełków.mam tylko sadzeniaki w kopcach.18 ton.i chyba trochę dokupię w tym tygodniu kwalifikatu.---
dzisiaj 31.03 przebrałem 3 tony lorda.odpadu może ze 100 sztuk.kiełki ładne.jutro ruszam z denarem.a potem wineta.mam nadzieję że wszystkie będą takie jak lordy

#7 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 20 październik 2011 - 14:38

Przechowanie ziemniaków Jak macie murowane przechowalnie to jak wygląda u was wentylacja w zimie?? Bo zastanawiam się czy włączać wentylator czy zamknąć i nie otwierać do wiosny.
-----

#8 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:56

Przechowanie ziemniaków jaka macie wilgotnosc powietrza w przechowalni?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#9 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:10

Przechowanie ziemniaków 97-98 %

#10 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:44

Przechowanie ziemniaków U mnie jak narazie jest ok. Ziemniaki przechowuje w dużej piwnicy.Problem pojawia się gdy jest ciepło na dworzu,wtedy musze dbać o wentylację. Odmiany Denar, Tajfun i Jelly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:17

Przechowanie ziemniaków jak wyglądają u Was ziemniaki? dzisiaj rozmawiałem z klientem, który twierdził, że w okolicy wypadło dużo kopców nie tylko ze względu na mróz ale również ze względu na jakość towaru (niedostateczna kontrola temperatury) i ku mojemu zaskoczeniu zaczął się ruch

#12 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:17

Przechowanie ziemniaków byłem tydzień temu w jednej z podkarpackiej wsi, gdzie kombajn do ziemniaków na podwórku było widać częściej niż samochód. Mam tam znajomego, akurat pakował 500 szt 15kg po 5zł, mniejsze partie po 6zł. Twierdzi, że co najmniej 30% przechowywanych w okolicy zbiorów przemarzło i zainteresowanie wzrosło. Ludzie już nie chcieli inwestować w dogrzewanie i ziemniaki poleciały.

#13 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 20 luty 2012 - 19:33

Przechowanie ziemniaków a umnie irga leży w piwnicy narazie zdarzają sie symboliczne przypadki zgniłych a pozatym wytrzymała mrozy bo mam w środku ocieploną ściany i sufit 5cm styropianu plus siatka i klej

#14 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:34

Przechowanie ziemniaków u mnie teraz w przechowalni temp. 1'C, przy tych dużych mrozach musiałem je dogrzewać trochę. Chyba w 2 workach na samej górze kilka ziemniaków zmarzło.

#15 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 luty 2012 - 23:24

Przechowanie ziemniaków

a umnie irga leży w piwnicy narazie zdarzają sie symboliczne przypadki zgniłych a pozatym wytrzymała mrozy bo mam w środku ocieploną ściany i sufit 5cm styropianu plus siatka i klej

5 cm styropian i nie przemarzło ?
a ściany jakie grube ?

#16 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:34

Przechowanie ziemniaków Ja tez mam 5 w scianie i jak przechowalnia jest pelna to nie było problemu ale wentelatory chodzily 24na dobe.
W kopcu jak i w przechowalni wszystko ok
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#17 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 21 luty 2012 - 13:21

Przechowanie ziemniaków lulak pustak 25cm i cała jest w ziemi

#18 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 22 luty 2012 - 09:14

Przechowanie ziemniaków Ja mam przechowalnie z Siporeksa 25cm + cegła od środka i rogi mi przemarzły ale tam na szczęście już nie było ziemniaków. A w mrozy też dogrzewałem piecykiem gazowym. Byłem na rynku wczoraj to chyba tylko ja i kilku innych miało ziemniaki niezmarznięte a tak to jak ludzie nosili to już lało się od spodu. A w tym roku będe własnie ocieplał steropianem z zewnątrz i sufit muszę lepiej ocieplić.
-----

#19 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:07

Przechowanie ziemniaków Umnie przechowalnia górą cały czas była otwarta nawet jak w nocy było minus 27. Było za ciepło i trzeba było wilgoć wyganiać bo się na suficie skraplało. Załadowane 550 ton luzem, ściana z płyty prefabrykowanej ocieplona 15 cm styropianem, sufit płyta osb ocieplona 15 cm wełny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:39

Przechowanie ziemniaków @mikad jaki masz system wentylacyjny? gdzie umieszczone są wloty powietrza i wentylatory mieszające powietrze?