Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego?

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 15:05

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15h jako ciągnik głuwny. Jeżeli nie te co mi polecacie. Prosze o pomoc!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Dzisiaj, 16:35
  •  

#2 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 19 marzec 2010 - 15:29

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? może weś sobie jakiegoś farmtraca nie jest drogi a przy tym ma oszczędny silnik perkins

#3 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 15:57

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? właśnie z tego co sie orientowałem to za farmtracka w dobrym wyposarzenu musze dac 140 tys brutto a muj dealer john deera za 5070m z obciaznikami klima elektrohydraulicznym rewersem swiatłami roboczymi wstępnie powiedział 145tys. brutto!

#4 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 17:26

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Bierz jelonka

Post bez uzasadnienia

Edytowany przez krolikNH, 19 marzec 2010 - 17:37.

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 marzec 2010 - 17:34

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Valtra na 15ha
Valtra A.
@kamilsame1 bardzo ambitny post wnoszący wiele do tematu :(

oszczędny silnik perkins

@agro973 to nie te czasy, Perkins nie poradził sobie z Tier III co spowodowało, że nie są już takie oszczędne.

Ja obstawiał, bym przy Valtrze gospodarstwo Ojca i Brata posiada łącznie 4 maszyny tej marki i wszyscy je chwalimy, mało palą są niezawodne i komfortowe. Modelem A nie jeździłem najmniejszy mamy N82. Ale na 15ha n jest za duża, natomiast A będzie się spisywać i nie będziesz spędzać za dużo czasu w polu. Napisz czy masz hodowle i co uprawiasz.

Edit: MrRemi oba te ciągniki są mocne trwałe i komfortowe. Więc daruj sobie takie komentarze i nie nabijaj postów<_<
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share MrRemi

MrRemi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 17:37

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Bierz Johna mocne i trwałe a poza tym komfortowe !!! :(

#7 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:00

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? a może zetor proxima plus ciągniki mają dobre wyposażenie elektrohydruliczny rewers 2 połbiegi :( skrzynia 40
red power

#8 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:42

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? sporo słyszałem o tych Zetorach że półbiegi po pewnym czasie po prostu znikają i nie ma ich w ogóle i że one są jakoś tak zrobione że właśnie powinno się jeździć na "zajączku" a "żółwik" tylko włączać sporadycznie żeby się nie psuło...

#9 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:48

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? a może własnie farmtrac 80 4wd nie pamiętam ile ale coś niewiele ponad 100tys kosztuje,lub
Farmer albo nawet Belarus 820 przecież i one takie ostatnie nie są a zawsze za te 40tys park maszynowy wzbogacić można ciekawie.czy dziś panuje taka moda,ze tylko zachodnie są najlepsze?a co z ceną i dostepnością części,kosztem eksploatacji,prostotą budowy-czy to dzis sie już nie liczy?
15 ha w sumie nie zawiele dlatego każdy grosz wydany powinien byc 2 razy przeliczony,takie jest moje skromne zdanie,które pociagnie pewnie za soba lawinę mówiacą,że belarus to g..o :(

#10 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 18:57

właśnie z tego co sie orientowałem to za farmtracka w dobrym wyposarzenu musze dac 140 tys brutto

Kilka postów wyżej
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:58

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? nie takie marki jak belerus odpadają, zastanawiałem sie nad zetorem ale mają duzy apetyt i czasami podobno sprawiają duzo kłopotu. Oprucz 15h prowadze jeszcze troche usług rolniczych i komunalnych. w gre jeszcze moze wejść kubota ale ma strasznie wysokie ceny i niema nawet opcji podnośnika w EHR. Jeszcze obawiam sie o to ze w jelonku przedni i tylny most jest produkowany w chinach dealer mnie zapewniał ze to ich fabryka a nie kupuja je od niech ale to zawsze jest niepewne.

#12 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:41

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? *michal8899
Ja uważam, że dla każdego z nas najlepszymi ciągnikami i maszynami są urządzenia mający jak najmniej elektroniki. Chyba, że chcesz użytkować maszyny 5-7 lat i potem odsprzedawać je. Kwestia podzespołów z Chin czy z Turcji. Każda firma montuje w swoich produktach podzespoły przychodzące z krajów, gdzie jest tańsza siła robota. Na każdym kroku otaczają nas produkty "made in china" zaczynając od ubrań, telewizorów czy komórek.
Ja polecam ci rozpatrzenie oferty ciągnika Polmot H o mocy od 82 do 102 KM. Szczegóły znajdziej na www.supertraktor.pl

#13 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:28

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Widziałem te polmoty na targach w kielcach ale według mnie to nie bedzie zadobry ciągnik przeciez warfama ma bardzo małe doświadczenie w produkcji ciągników. A zauwarzyliście uderzajacące podobieństwo wnętrza kabiny do waltry A te same zegary i dzwignie nawt wom tak samo się załącza czy to moze mieć soś wspulnego ze sobą? A co do tych chin to wiem o tym dobrze Ze wszystko prawie teraz jest tam produkowane ale lepiej kupić traktor drorzszy znanej marki cenionej z dobra renomą który ma jak naj mniej tych chińskich podzespołu niż tańszy a prawie cały tam wykonany, takie jest moje zdanie.

#14 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:34

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Czyli co Valtra :( , na pewno nie będziesz zawiedziony

#15 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:53

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Panie Michale, Polmot jest jedynie dystrybutorem tych ciągników w Polsce, rola Polmotu tutaj polega na naklejeniu swoich naklejek i wzięciu marży. Valtra A od Polmotu różni się silnikiem, nic poza tym. Valtra ma swoje silnik, a Polmot Perkinsa. No i ceną. Oczywiście wybór i decyzja zależy od Pana.

#16 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 16:01

Valtra A od Polmotu różni się silnikiem

Zapewne normy kontroli też mają takie same, już wystarczy że Fiat Ducato, Citroen Jumper i Peugeot Boxer są robione w tej samej fabryce, te same części a Citroen najmniej pali Fiata można najwięcej przeładować i nie dobija zawieszenie, Peugeot najbardziej niezawodny. Jeden zakład produkcyjni Ci sami dostawcy inne normy kontroli i już jest co innego, także ten sam ciągnik tylko inny silnik czasami może być przepaścią. Porównanie na łącznie 100 busach tych trzech producentów wożących przesyłki pomiędzy RP a krajami UE wożąc paczki dla "poszukujących lepszej pracy"

#17 Share kazo07

kazo07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:20

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Na twoim miejscu bez zastanowienia wybralbym VALTRE tylko jest mały szczegół seria A niema klimatyzacji ale na 15h to duzo nie przeszkadza

#18 Share michal8899

michal8899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:48

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? PL01 skąd masz takie informacje ze to te same podzespoły oprucz silnika?

#19 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:28

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? A skrzyni i mostów i reszty podzespół na pewno nie ma tych samych bo to zastrzeżony produkt Valtry, co najwyżej budowane na ich zasadzie jak U3512 po MF255 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:49

Valtra A 72 czy John Deere 5070M a jak nie to coś innego? Ja bym jednak wybral jelonka cena przystepna ta 70 to taki dopasowany bardzo ciagnik jak na ten areal.
Ogladalem go na targach w kielcach i jednak co firma to firma niby mosty z Chin ale wszystko wykonane zeby chodzilo na lata ;[

Wyglad jak dla mnie tez rewelka podoba mi sie ten zielony kolorek ;)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO