Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Ramka euro, czy sms?

Polecane posty

Gość   
Gość

Czym się różnią te dwa typy mocowania osprzętu? Z tego, co się orientuję, to osprzęt do ramki sms ma haki dokładnie nad otworami pod sworznie zabezpieczające. Osprzęt do ramki euro ma szerzej rozstawione haki, czy może węziej rozstawione otwory pod sworznie?,a może jeszcze inne wymiary się nie zgadzają? jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia? który rodzaj mocowania jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No ok to jakie sa mocowania? SMS (używane w małych turach) EURO (2 haki u góry i wężej rozmieszczone miejsca na zablokowanie link) i 3 typ to np do ładowarek teleskopowych tam są haki i miejsce na blokadę w tym samym położeniu link


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dla mnie osobiście najlepszy jest system mocowania narzędzi typu EURO, jest najbardziej popularne, i generalnie bez problemu można dopasować (niekiedy posiadane już) narzędzie robocze do ładowacza czołowego, a i również do ładowarek przegubowych, które posiadają ten system wymiany narzędzi standardowo(Pichon P330), lub dodatkowo za dopłatą. A system SMS był stosowany przez firmę TRIMA (jak również do niedawna przez Metal-Fach). Pierwszy raz słyszę, że jest to od dawna w ładowaczach Tur 1, 2, 3. :(

Mocowanie EURO / SMS z wymiarami


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Dokładnie jak @Legat997 napisał, trima ma mocowania sms, są one też w turach agromaszu (przynajmniej w ł-104)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, możecie napisać mi jeszcze dlaczego ramka EURO jest wygodniejsza i szybsza w zapinaniu? Czy dlatego, że haki są rozstawione szerzej i po prostu widać je z kabiny ciągnika podczas podpinania, czy jest jakiś inny powód?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

innego powodu jak szerszy rozstaw haków nie widzę, może dlatego że użytkuję trimę z sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Czyli sms jest stosowany np w ładowarkach teleskopowych np jcb manitou tak? Tak wynika ze zdjęcia które przesłał Legat. A jak sie nazywa mocowanie w turach 1 2 3?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W ładowarkach teleskopowych każdy producent ma swoje unikalne mocowania osprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLES    0

Legat997 czy dysponujesz może pełnymi wymiarami mocowania SMS.

Na zdjęciu w linku który wstawiłeś kilku brakuje.

Byłbym wdzięczny jak byś mógł je podesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To coś, to żadna ze standardowych ramek. Wygląda jak płyta do montowania wideł, ale brak ząbków do blokowania.

Danych nie znam, ale patrząc na konstrukcje 1,5t dźwignie, mocowanie ma podobne do ładowaczy mailleux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

witam ,

mam metal- facha z 2009 r czyli mam ramkę sms?? w sms haki tylko w rożnych miejscach czy tez i bolce na dole??? ktos ma wymiary euro i sms???bo stare linki wygasły

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLES    0

Górny wałek przy ramce euro ma średnice 40 mm a haki mają szerszy rozstaw niż dolne uszy.

Ramka SMS posiada górny wałek fi 60, natomiast haki mają ten sam rozstaw co uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Weż Euro bo ja z sąsiadem mamy łyżke na spółke.Zrobiliśmy mocowania na tył ciągnika i może zapiąć do tura jak i do ciagnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

można wziąć za dopłatą w quicke ramkę combi (uniwersalna że pasuje euro i sms) Stoll też coś takiego robi. Dopłata około 2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pewnie żę euro bo teraz jest coraz bardziej popularne. Mniejszy problem z dopasowaniem jakiego kolwiek osprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A co powiecie na temat ładowaczy firmy Mailleux? Od jakiegoś czasu szukam ciągnika z ładowaczem. Teraz już intensywnie bo potrzebny i mam problem z tym ładowaczem.Oglądałem już ciągniki z ładowaczami TRIMA na ramkę SMS. Mimo że jest masywniejsza, to jednak jej nie chcę. Wolę euroramkę ze względu na uniwersalność i możliwość wymiany osprzętu z sąsiadami. A ładowacz Mailleux posiada z kolei coś podobnego do euroramki, ale nad górną rurą są jeszcze takie 2 wieszaki, które jak podejrzewam uniemożliwią podpięcie osprzętu standardowego euro. Mimo to sprzedawcy ciągników w rozmowach telefonicznych zapewniają mnie że to euro i że będzie wszystko pasować. Co na to powiecie, znawcy tematu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj