Michal1986

chcę kupic Claasa 106 -pomocy.

Polecane posty

Michal1986    0

hej

 

Chcę zakupić Claasa 106 na hydromacie 1990r liczę na wasze opinie i podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy zakupie

 

mam też na oku 96 też hydromat 86 rok co o nim sądzicie za wszelkie odpowiedzi jestem wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Claas dominator 96 i 106 wychodziły w latach 78-85 więc nie sugeruj sie tym co mówi sprzedawca ze 106 jest z 1990r no może jakaś częśc jest z tego roku. Date jest bardzo cięzko znaleść. Zwróc uwage na wyglad czy jest zadbany bo to dużo świadczy o poprzednim właścicielu jaki właściciel taki stan kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1986    0

podpowiedz z rocznikiem daj do myślenia Dzięki. GDZIE znajdę tabliczkę z data produkcji na takiej maszynie ?????

przedyskutuje to ze sprzedawcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Tabliczki nie ma na takich maszynasz z data produkcji. Date mozna znaleśc na felgach ale felgi można zmienić na silniku czy na pompie paliwowej ale to tez czasami jest wymieniane no i jeszcze na skrzyni biegów jest chyba data wybita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1986    0

Tabliczki nie ma na takich maszynasz z data produkcji. Date mozna znaleśc na felgach ale felgi można zmienić na silniku czy na pompie paliwowej ale to tez czasami jest wymieniane no i jeszcze na skrzyni biegów jest chyba data wybita.

 

Podziękował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od modelu 106 wział sie domiator 108 tak samo jak dla 96 98. 76 78.

106 jest 6 klawiszowy. zwróć uwagę na działanie pompy hydrostatycznej. czy się silnik nie grzeje.. bo paski mogą wyglądac dobrze ale moga miec posliz. czy dziala klima, bo sie uparujesz :) czy przekladnia krzyzakowa w zbiorniku od rury wysypu nie piszczy.. bo rozwali lozyska u bedzie drzal kombajn i nie bedzie wysypywal. sprawdz tez czy miejsca gdzie sa cyganki nie maja pekniec ani luzow. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

mam pytanie :P Czy to prawda że 106 są awaryjne? I że 106 się grzeją? Jakie są wady 106? ;[


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

witam, mój temacik został zamknięty więc piszę tutaj

szykuję się do zakupu kombajnu i wybór padł na dominatora 106 albo dominatora 108.

chciałbym się was zapytać czym te kombajny się różnią.

wiem że "106" była produkowana od 1979 do 1985 roku natomiast "108" od 1985 do 1990.

"108" oczywiście mają też młodsze wydania tj. classic albo maxi produkowane po 1990

"108" ma też nowszą kabinę. jeśli chodzi o parametry to mają podobne. tzn np ilość wytrząsaczy (mają po 6) powierzchnia sit itp itd mają takie same. przynajmniej wg tej strony:

http://www.konedata.net/claas_do56.htm

http://www.konedata....claas_do78s.htm

czy poza kabinami niczym się nie różnią ?? chodzi mi o rozwiązania techniczne. myślę że wielu z was miała obydwa kombajny i mogą coś na ten temat wiedzieć.

dajmy np że obydwa mają naśmigane tyle samo motogodzin. to czy opłaca się dokładać kase i brać 108 ??

czy 108 będzie lepiej czyścić i mieć większą wydajność ??

 

areał 100-130 ha (zboża i rzepak). budżet około 100 tys


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9271    0

Tydzień temu wiozłem facetowi 106ke z 84 roku. Zapłacił za nią 70 tys stan wizualny bardzo dobry techniczny to wiem tyle ze nabywca sprawdzał i był zadowolony także myślę iż za 100tysi będziesz mógł kupić prawdziwie cacko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

no troche mnie przeraża to ze 100 tys dam za kombajn ponad 25 letni. chyba postaram się wykombinować jeszcze 20 tys i za 120 tys można nawet ładnego 108SL kupić z roku 1990.

 

mój sąsiad kupił 106S za 45 tys. po remoncie. w tym tygodniu go przywiezie. zobaczymy. na zdjęciach wygląda łądnie. ale wszystko pomalowane, nawet rafy ;)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Czy opłaca się kupować Claasa 106?. Mam 45ha. Miałem NH Claysona S-1550 i go sprzedałem bo sobie nie radził....(jeździłem nim też na usługi ok 130ha). Teraz chciałbym kupić wydajniejszy kombajn i myślę właśnie nad 106. Czy ten kombajn da rade np w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber56    0

Dominator 106 to wadliwy kombajn miałem takiego samego ciągle się grzeje i zmieniłem na 96 odradzam Ci 106

Edytowano przez nasil90
Pisanie z Caps Lockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Dominator 106 to wadliwy kombajn miałem takiego samego ciągle się grzeje i zmieniłem na 96 odradzam Ci 106

Piszesz że się grzał, może po prostu silnik już był wyjechany albo chłodnica niedrożna. Też ostatnio rozglądam się za 106. Możecie napisać jakie funkcje są w tym mechanicznym dźojstiku? Sterowanie hydrostatem też tam jest czy osobną dźwignią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chodzi ci o ten rozdzielacz z galka?

 

to od lewej strony masz

do przodu-opuszczanie hedera

do tylu-podnoszenie hedera

 

na drugim ząbku

do przodu-zwalniacz jazdy

do tylu-przyspieszacz jazdy

 

na trzecim ząbku

do przodu- opuszczanie nagarniacza

do tylu- podnoszenie nagarniacza

 

na ostatnim czwartym ząbku

do przodu zwolnienie obrotow mlocarni

do tylu- przyspieszenie obrotow mlocarni

 

niektore mialy jeszcze hydrauliczny wysow nagarniacza tak jak w bizonie :P

 

dzwignie od hydrostatu masz po prawej stronie siedzenia. tak w tej "budce" z ikonami strat ziarna itp. i widzialem kiedys ze na tej dzwigni byl przycisk do podnoszenia i opuszczania hederu :P

 

opowiedzialem to na przykladzie dominatora 96 ale one maja chyba identyczne sterowanie ;P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj