Zaloguj się, aby obserwować  
Dzoy

Radio MTZ 50

Polecane posty

Dzoy    0

Witam!!

 

Mam problem , jak podłaczyc zasilanie do radia w ciągniku MTZ 50, w radiu jest takie jak w samochodzie, a w instalacji mtz'a nie ma takiej kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

w instrukcji radia powinieneś mieć schemat podłączenia a taką kostke to kupisz w sklepie agd/rtv z naciskiem na rtv :) albo na kablach od tej kostki (którą mósisz kupić) będzie napisane nie pamietam dokładnie ale na 99% w instrukcji radia powinno to być


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoy    0

No dobra, a jeżeli w instalacji mtz'a nie ma kabli do podłaączenia radia to nie da sie jakoś bezpośredio do akumulatora tego podłączyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

Podtrzymujący i ten pod stacyjke skręcasz razem i podłączasz pod + a - podłączasz gdzieś do ramy i to tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoy    0

Nodobrze ale jak to zrobic przy radiu?? jezeli mam tam wejscie na kostke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, robisz problemy tam gdzie ich nie ma. Nabywasz drogą kupna złącze ISO (lub inne pasujące do Twojego radia, bo nie wiem jakie masz), podłączasz do instalacji ciągnika (pamiętając o bezpieczniku na zasilaniu), wtyczkę wkładasz w gniazdo w radiu i gotowe. Jeżeli jednak Twoja wiedza w tej dziedzinie jest niewystarczająca, zleć podłączenie fachowcowi, będzie taniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

To kolego zapodaj zdj tego tyłu (z bliska) to ci zaznacze w paincie... i ci odeśle je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Są 2 rozwiązania

 

1- radio pracuje z wypietym kluczykiem tz wyciagasz kluczyk ze stacyjki radio musi sie właczyć

2 -radio uruchomisz po włozeniu kluczyka

 

sam musisz wybrać.... ??

 

 

 

masa czarny kabel -radio do korpusu ciągnika

czerwony + bezpiecznik do plusa zasilania ciągnika

pomarańczowy + -konieczny bezpiecznik do plusa zasilania

 

Jesli wybierzesz 1 wariant -pomarańczowy zawsze musi mieć zasilanie-podtrzymanie ustawień-programowanie i etc chyba najlepsze rozwiązanie odpada ponowne programowanie

 

ps podtrzymanie programowania zawsze powinno miec zasilanie -zwłaszcza gdy ma sie radio kodowane-odpada wpisywania KODU oraz wygoda bo jak zapomnisz kod to problem

 

Jesli radio jest analogowe -wariator -kondensator ustala odbieranie fal ..to juz niema znaczenia czy 1 wariant czy 2

 

pomijam juz podpięcie głosników

jest naklejka na obudowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj