Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora dla bydła mięsnego

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 marzec 2009 - 14:46

Obora dla bydła mięsnego Ja sobie wczoraj liczyłem ze postawienie takiej porządnej obory wolnostanowiskowej o wymiarach 30x10,2x3,5m to koszt 200 000 zł, oczywiste o ile wszystko wykonam sam bez żadnej firmy. Kosz budowy nie jest duży ale jednak trzeba cały rok poskakać nad taka budowa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora dla bydła mięsnego Dzisiaj, 03:19
  •  

#22 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 24 marzec 2009 - 16:16

Obora dla bydła mięsnego 200tys to chyba przesada ja buduje w tej chwili oborę wolnostanowiskową dla bydła opasowego jak będzie kosztowała 80 tyś to wszystko oczywiście budynek będzie ocieplony dodam tez że stawiany jest z pustaka typu max nie jest to naj tańszy budulec
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 16:41

Obora dla bydła mięsnego No widzisz ja z czasem zamierzam ja przeznaczyć na owce;D konstrukcja stalowa bez belek i podpór kosztuje 70 tysięcy. Nakrycie 25 tysi 15 cm płyta warstwowa. Ściany SILIKAT 24x24x59, Świetlik kalenicowy 15 tysi. No i na beton trzeba dać 25 tysięcy. Oczywiście robocizna we własnym zakresie.

I nie wiem czy to jest przesada, gdyż obora kosztowałaby 450 tysi jakby robiła ja firma:/ Wiec myślę ze zrobię solidnie i oszczędnie.

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 18:22

Obora dla bydła mięsnego Owce??? A myślałem ze teraz to tylko rezygnują z tego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 18:27

Obora dla bydła mięsnego Niby rezygnują ale ja mam do nich sentyment, ale narazie to kiedyś mam plan postawić porządną oborę. Już mam na oku konstrukcje stalowa, wiem co ile kosztuje i czekać na kasę na młodego rolnika i robić :lol:

#26 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 24 marzec 2009 - 18:36

Obora dla bydła mięsnego kobra89 gratuluję zapału i ogromu optymizmu, oraz wizji na przyszłość bez której nigdy cały ten interes nie ma sensu.

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:01

Obora dla bydła mięsnego Dzieki ale ja z tymi owcami na poważne nie śmiejcie się bo kolega ma 300 matek i bardzo dobrze wychodzi na jagniątkach. A oborę murze postawić bo w tej chwili mam z 50 lat i nie ma sensu jej remontować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 25 marzec 2009 - 19:11

Obora dla bydła mięsnego

No widzisz ja z czasem zamierzam ja przeznaczyć na owce;D konstrukcja stalowa bez belek i podpór kosztuje 70 tysięcy. Nakrycie 25 tysi 15 cm płyta warstwowa. Ściany SILIKAT 24x24x59, Świetlik kalenicowy 15 tysi. No i na beton trzeba dać 25 tysięcy. Oczywiście robocizna we własnym zakresie.

I nie wiem czy to jest przesada, gdyż obora kosztowałaby 450 tysi jakby robiła ja firma:/ Wiec myślę ze zrobię solidnie i oszczędnie.

Ja zamiast świetlika w kalenicy dam płyty bez barwne a wentylacja będzie wymuszona wentylatorami. No solidnie to na pewno ale czy najtaniej.....??? Od kiedy silikat jest ciepły znajomy ma oborę z tego i przemarza jak dla mnie materiał przereklamowany....konstrukcja stalowa fajna sprawa ale cholernie droga u mnie będą podciągi i tu ciekawe bo słupy i podciągi będą drewniane....dach zwykła blacha aluocynk i ocieplenie z płyt polimerowych ale każdy ma własne zdanie.....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#29 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 19:41

Obora dla bydła mięsnego Najlepiej dać SUPOREXY na ściany będzie najlepiej jak wiem na chacie. Tak pięknie ciągnie wilgoć, i myślę ze długo to on nie nastoi w oborze. ;/

#30 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 23:31

Obora dla bydła mięsnego Odświeżam bo nie chce zakładać nowego tematu;) Czy ktoś się orientuje jak ma się taka drewniana wiata obłożona słomą i chów pastwiskowy do norm unijnych , dobrostanu zwierząt i innych pierdół??

#31 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 21 sierpień 2009 - 05:02

Obora dla bydła mięsnego Normy unijne nie narzucają szczegółowych wytycznych jeśli chodzi o bydło mięsne, dla nich taka wiata drewniana w zupełności wystarczy, mamy kolegę, który hoduje 100% limousiny i korzystał z programów pomocowych typu SAPARD i PROW, a wiadomo tam trzeba spełnić kilka warunków co do utrzymania zwierząt, u niego przeszło, chociaż nie ma płyty obornikowej, a jedynym schronieniem dla zwierząt w zimie jest drewniana stodoła w nie najlepszym stanie. Gdzie przy bydle mięsnym można mówić o porodówce,przecież nie sposób jest odłączyć poszczególną sztukę od stada. Jeśli trzymasz bydło pod wiatą, a do tego jest wokół spory okólnik to jak przeliczysz ile przypada metrów kwadr. na 1 szt.? Nie sposób. Wiadomo, bydło ma mieć dostęp do bieżącej wody, ma być chociaż raz dziennie naglądane itp.

#32 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 21:54

Obora dla bydła mięsnego A co myślicie o oborze dwu kondygnacyjnej, bez ściółkowej dla opasów i mlecznic (na górze opasy, na dole krowy)?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 22:03

Obora dla bydła mięsnego Nie znam się na krowach a chciał bym się co nie co dowiedzieć otóż czy krowy mięsne trzeba doić i czym je karmić jaki areał pola przypadł by na 1 krowę żeby ją nakarmić