ciagnikfan

Obora dla bydła mięsnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

kobra89 gratuluję zapału i ogromu optymizmu, oraz wizji na przyszłość bez której nigdy cały ten interes nie ma sensu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzieki ale ja z tymi owcami na poważne nie śmiejcie się bo kolega ma 300 matek i bardzo dobrze wychodzi na jagniątkach. A oborę murze postawić bo w tej chwili mam z 50 lat i nie ma sensu jej remontować.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1
No widzisz ja z czasem zamierzam ja przeznaczyć na owce;D konstrukcja stalowa bez belek i podpór kosztuje 70 tysięcy. Nakrycie 25 tysi 15 cm płyta warstwowa. Ściany SILIKAT 24x24x59, Świetlik kalenicowy 15 tysi. No i na beton trzeba dać 25 tysięcy. Oczywiście robocizna we własnym zakresie.

 

I nie wiem czy to jest przesada, gdyż obora kosztowałaby 450 tysi jakby robiła ja firma:/ Wiec myślę ze zrobię solidnie i oszczędnie.

 

Ja zamiast świetlika w kalenicy dam płyty bez barwne a wentylacja będzie wymuszona wentylatorami. No solidnie to na pewno ale czy najtaniej.....??? Od kiedy silikat jest ciepły znajomy ma oborę z tego i przemarza jak dla mnie materiał przereklamowany....konstrukcja stalowa fajna sprawa ale cholernie droga u mnie będą podciągi i tu ciekawe bo słupy i podciągi będą drewniane....dach zwykła blacha aluocynk i ocieplenie z płyt polimerowych ale każdy ma własne zdanie.....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Najlepiej dać SUPOREXY na ściany będzie najlepiej jak wiem na chacie. Tak pięknie ciągnie wilgoć, i myślę ze długo to on nie nastoi w oborze. ;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam bo nie chce zakładać nowego tematu;) Czy ktoś się orientuje jak ma się taka drewniana wiata obłożona słomą i chów pastwiskowy do norm unijnych , dobrostanu zwierząt i innych pierdół??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Normy unijne nie narzucają szczegółowych wytycznych jeśli chodzi o bydło mięsne, dla nich taka wiata drewniana w zupełności wystarczy, mamy kolegę, który hoduje 100% limousiny i korzystał z programów pomocowych typu SAPARD i PROW, a wiadomo tam trzeba spełnić kilka warunków co do utrzymania zwierząt, u niego przeszło, chociaż nie ma płyty obornikowej, a jedynym schronieniem dla zwierząt w zimie jest drewniana stodoła w nie najlepszym stanie. Gdzie przy bydle mięsnym można mówić o porodówce,przecież nie sposób jest odłączyć poszczególną sztukę od stada. Jeśli trzymasz bydło pod wiatą, a do tego jest wokół spory okólnik to jak przeliczysz ile przypada metrów kwadr. na 1 szt.? Nie sposób. Wiadomo, bydło ma mieć dostęp do bieżącej wody, ma być chociaż raz dziennie naglądane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A co myślicie o oborze dwu kondygnacyjnej, bez ściółkowej dla opasów i mlecznic (na górze opasy, na dole krowy)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Nie znam się na krowach a chciał bym się co nie co dowiedzieć otóż czy krowy mięsne trzeba doić i czym je karmić jaki areał pola przypadł by na 1 krowę żeby ją nakarmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj