Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora dla bydła mięsnego

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 18:01

Obora dla bydła mięsnego Mam pytanie. Jakie są koszty wybudowania obory dla bydła mięsnego?
Jak tylko będę miał pełne prawo decydowania w gospodarstwie zamierzam zająć się bydłem mięsnym hodowanym na wolności nic na uwięzi. Na początek myślę o oborze na ok. 15 mamek no i na cielaki. Jakie są koszty wybudowania? Czy wystarczą konstrukcje z drewna? Wiem że bydło mięsne nie jest wymagające i tylko na zimę muszą mieć coś solidniejszego.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora dla bydła mięsnego Dzisiaj, 01:27
  •  

#2 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 13:32

Obora dla bydła mięsnego to jest bardzo tanie! kumpel ma 50 krow i wybudowal(konczy) obore za 80 tysiecy.za 2 tygodnie jade obejrzec to moge Ci napisac jaka dokladnie jest jej konstrukcja

#3 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 13:55

Obora dla bydła mięsnego Wrzuć fotki bo też jestem ciekaw :D

KS Falubaz

#4 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 18 czerwiec 2007 - 14:28

Obora dla bydła mięsnego jakoś tanio wybudował. Mój kolega dla 60 krów zapłacił 200tyś
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#5 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 15:37

Obora dla bydła mięsnego to jest tylko moje zdanie ale w tej chwili jest zły moment na rozpoczecei hodowkli, wydasz w hu... kasy a zanim sztuki ci urosna to minie hossa na wołowine bo jak to mówił moj dziadek " kupuj jak wszysty sprzedaja, sprzedawaj jak wszyscy kupuja" i to jest swieta racja teraz wszyscy chca hodować bydło miesne i za 4-5 lat bedzie górka jak ze swiniami a ty dalej bedziesz spałcał kredyt na budowe obory i kupno szkuk twój wybór

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 21:47

Obora dla bydła mięsnego No to w co ma zainwestować? W świnie teraz, żeby dokładał do interesu ? Jakoś musi czerpać zyski :D

KS Falubaz

#7 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 13:39

Obora dla bydła mięsnego w swinie bo jak wszyscy beda hodowac bydlo to nie bedzie swin na rynku:D
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#8 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 14:31

Obora dla bydła mięsnego

No to w co ma zainwestować? W świnie teraz, żeby dokładał do interesu ? Jakoś musi czerpać zyski :D

Ja akurat nie dokładam bo cena rośnie. Za parę lat uważam, że cena będzie dosc ustabilizowana.

#9 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 16:40

Obora dla bydła mięsnego Oj to nie dobrze, bo za ileś tam lat będzie górka i koniec. To jest wiadome. A co ma zrobić wszystko pod świnie i sytuacja będzie taka sama, że górka i w ogóle..

KS Falubaz

#10 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 18:00

Obora dla bydła mięsnego Ja wam mówię, ze tak samo będzie z wołowiną, choc nie tak szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawlo16

pawlo16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 22:32

Obora dla bydła mięsnego najlepiej to trzymać wszystkiego po trochu :( :)

#12 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 18:31

Obora dla bydła mięsnego Dobudować oborę dla bydła mięsnego i w planie jest zrobienie dachu z płyty warstwowej, jaką proponujecie na budynek o powierzchni 100 m2 ? Chodzi mi dokładnie o grubość, wypełnienie (pianka, wata mineralna, styropian) i ile może przyjść za m2 takiej płyty ?

#13 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 12:22

Obora dla bydła mięsnego chlopaki widzialem ostatnio fajna obore na mieso...wiata. tylko dach z jednym spadkiem z jednej strony ruszta przed gankiem paszowym...na gebokiej sciolce na zime wszystko osloniete belami slony....zima jest ok bo obornik gnije i daje troche ciepla i taka wlasnie zbuduje :) pozdro Panowie szlachta:)!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#14 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:19

Obora dla bydła mięsnego

to jest tylko moje zdanie ale w tej chwili jest zły moment na rozpoczecei hodowkli, wydasz w hu... kasy a zanim sztuki ci urosna to minie hossa na wołowine bo jak to mówił moj dziadek " kupuj jak wszysty sprzedaja, sprzedawaj jak wszyscy kupuja" i to jest swieta racja teraz wszyscy chca hodować bydło miesne i za 4-5 lat bedzie górka jak ze swiniami a ty dalej bedziesz spałcał kredyt na budowe obory i kupno szkuk twój wybór

Ja też będę stawiał na wiosnę obore na 30 opasów. A z cenami to raczej gorzej to już być chyba nie może :P
Mięsko zawsze ludzie będą jedli ;)

#15 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 07 styczeń 2009 - 22:24

Obora dla bydła mięsnego Stary masz racje na pewno siedząc w domu na krzesełku popijając kawę więcej zarobisz spoko życzę powodzenia.

Wiesi to mały lub duży biznes i trzeba w niego inwestować by przetrwać.
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#16 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 16:10

Obora dla bydła mięsnego Jak jeszcze ojciec miał gospodarstwo to on tylko zboże miał 2lata temu.
I ludzie na wsi mówili ...No nic nie robią nie trzymają a ciągniki i maszyny nowe kupują....
Tylko ze kiedyś 1 tona pszenicy kosztowała 700-800zł a 1kg świni 2.60 :lol:
No i sami wiecie że lepiej opłacało sie siedzieć w domu i popijać kawkę, a nie od rana do wieczora przewalać obornik w chlewie. Gdy ja przejąłem gospodarstwo zainwestowałem w świnie i na dzień dzisiejszy mi się to opłaca. :P Ja nie usiedział bym cały dzień w domu muszę coś robić.
Gospodarstwo to ruletka. A pazerny 2 razy traci, więc lepiej pomyśleć przed wzięciem kredytu niż w trakcie spłacania go.

#17 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 08 styczeń 2009 - 17:56

Obora dla bydła mięsnego Ja jestem też przeciwnikiem kredytów ale bez nich niestety nic nie zrobimy. We wszystkim trzeba zachować umiar i rozwagę i będzie dobrze
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#18 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:42

Obora dla bydła mięsnego Koledzy ja widziałem oborę wite na bydło mięsne miała trzy ściany i dach czwarta ściana to kurtyna i bydło na głębokiej ściółce zima nie zima ciepło było. A znajomy wybudował oborę konstrukcja stalowa ściany i dach nie ocieplone i przy obsadzie 110 krów dojnych w oborze przy minus 25 na dworze miał minus 8 w oborze co wy na to? A w tej oborze wiacie przy minus 25 było plus 4 he. A co do opłacalności opasów nad świnkami to nigdy nie będzie ceny która by nas rolników satysfakcjonowała ale powiem tak że według mnie lepiej jest mieć opasy na tym samym areale może o wiele więcej paszy dla nich zrobić. Sam po malutku zaczynam iść w opasy narazie to eksperyment a widzę że jest dobrze. Wiem ze nie mogę się równać z wielkimi rolnikami świnki mam tylko na własny użytek i kilka byczków ale ja to traktuje jako dodatkową kasę bo mam państwową robotę ale wiadomo kasy nigdy za wiele a jak mam na czym robić i czym to robię bo uwielbiam prace w gospodarstwie

#19 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 22 styczeń 2009 - 14:30

Obora dla bydła mięsnego

chlopaki widzialem ostatnio fajna obore na mieso...wiata. tylko dach z jednym spadkiem z jednej strony ruszta przed gankiem paszowym...na gebokiej sciolce na zime wszystko osloniete belami slony....zima jest ok bo obornik gnije i daje troche ciepla i taka wlasnie zbuduje :) pozdro Panowie szlachta:)!

Ja taka oborę widziałem w Niemczech jak byłem w tamtym roku to zima była ciepła normalnie słonko było to było słomą tylko po bokach osłonięte a słoma plandeka przekryta i stały a korytarz paszowy był odkryty
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:20

Obora dla bydła mięsnego

to jest bardzo tanie! kumpel ma 50 krow i wybudowal(konczy) obore za 80 tysiecy.za 2 tygodnie jade obejrzec to moge Ci napisac jaka dokladnie jest jej konstrukcja

Tania to obora napisz coś o niej z czego jest zbudowana i oczywiście wrzuć foty