Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 250km. Jaki wybrać?

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 marzec 2010 - 11:27

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Hubertus jakbyś zajrzał na jego profil to byś zauważył, że założył 2 tematy o JCB serii 7000 oraz porównanie JCB 8000 i 7000 do tego ten. :( Jak na mój gust to chłopakowi ktoś wcisnął kit, że "tak można" i on teraz nie chce wyjść z tego przekonania.
Jak Ojciec ma prawko C to niech zrobi E kup sobie cysternę i ciągnik siodłowy jakiś używany za "parę złotych" i masz bezpieczny środek transportu gnojowicy na odległości większe niż 20km. Ciągnik siodłowy i cysterna dojadą na poje po polnej drodze. My odbieramy Scaniami zboża z pod kombajnów (zestaw stoi na polnej drodze) i nie ma problemu z wyjazdem. Kupisz to tego wywrotkę i na żniwa zestaw cud malinka.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Dzisiaj, 06:54
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 11:46

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? No coż na tym forum wielu ludzi z bójną wyobraźnią spotykam. Myśmy w wieku 17 lat kupowali syrenki i na tym wyżywali gdzies na polu. Pisze że jedną beczke już wykolejł ale dalej chce szybciej nie wiem gdzie tu odpowiedzialność rodziców. Kupowanie drogiego ciągnika tylko po to aby szybko jechac z pola to lekka przesada ale o tym nie chce sie wypowiadać bo nie moja sprawa i nie moja kasa.

#43 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 05:58

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Witam!
Nieco odwświeżę temat.
Interesują mnie opinie fachowców na temat dobrego WYTRZYMAŁEGO ciągnika o mocy nominalnej ok. 250KM. Case Magnum, JD 7R (EGR????), Fendt 8? Jakby ktoś oprócz argumentów podał orientacyjne ceny byłbym jeszcze bardziej wdzięczny. Uczciwie powiem, że nie noszę się z zamiarem kupna w najbliższej przyszłości, ale muszę zacząć szukać alternatywy dla moich 200KM, które dziś znów odjechały na lawecie.....

#44 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 08:58

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? A cóż Ci tak te ,,konie" odjeżdzają na lawecie? :blink:
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#45 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 17:26

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem....

#46 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 22:38

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Na twoją prośbę.
Co do wymiany Fendt na Case. Fendty w tej spółce bardzo się psują Skrzynie padają. 8? i 9?, A 936 to sam zna drogę do serwisu, na 3 lata ponad 30 razy był. Visko kosztowało 25 tyś zł.
W tym roku to padły 3 w ciągu dwóch dni i nie mieli czym siać to kupili magnuma. Dlatego też wzieli przyprowadzili Steigery parę lat temu. Najpierw jednego na próbę i po 2 latach drugiego.
Faktem jest że te Fendty robili prawie po 24 na dobę, ale już nie szło wytrzymać z awariami.
Te informacje mam od pracowników, kolegów co nimi jeżdżą. Spółka jest z 5km ode mnie, i ma teraz koło 4 tyś ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 22:53

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Dzięki bardzo!
Bo ja właśnie poważnie rozglądam się za czymś 250KM+. Na tapecie Magnum lub JD7R. Ewentualnie używka. Co do Case, to boję się, że jakość taka sama jak NH, a tego chciałbym uniknąć... A dodatkowo piszesz w innym temacie, że serwis Case w Legnicy to lipa....

Edytowany przez Jarecki21, 11 listopad 2012 - 23:29.

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 09:32

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Lipa jak mają coś naprawić. To trwa miesiącami. Ja wołam do Case serwis z NH. A teraz są mechanicy do Case w Bolesławcu. Nawet na Allegro ogłaszają się.

#49 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:09

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Będzie prawdopodobnie JD 8285R. Dylematem jest skrzynia biegów. Jesteśmy zdecydowani na powershift, ale ostatnio na jednym ze spotkań użytkownicy jd mocno nas zachęcali na autopower. Dopłata 25tys pln. Pytanie czy warto? Trochę o tych skrzyniach dyskutowałem w innym wątku, tutaj pytam bardziej ideowo. W sumie właśnie z powodu skrzyni "uciekliśmy" z serii 7R do 8R. Dodatkowo w siódemce nie podobają mi się filtry spalin umieszczone pod maską oraz napęd paskowy przed chłodnicą.

#50 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:36

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Osobiście ci polecam Magnuma. Dużo dobrych opinii o nich krąży. Co do serwisu to do klientów co więcej u nich zostawią kasy przyjeżdżają od razu.

#51 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:30

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Dzięki. Jednak jestem zdecydowany na zielonego. Do wyboru pozostaje jeszcze tylko skrzynia. Trzeba się szybko zastanowić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 05 marzec 2013 - 21:47

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? słuchaj - jak dla mnie wybór jest prosty - jak sam będziesz używał - weź powershifta mniej spali dłużej pochodzi - dla pracownika - autopower - nie ma problemu z pracą na za wysokich obrotach - zużyciem paliwa, katowania skrzyni zmianą biegów w trybie automatycznym setki razy na godzinę ( są geniusze orający mozaikowatą glebę w trybie auto skrzyni autoquad- a przecież to skrzynia mechaniczna zautomatyzowana .) itp., sam się mocno wahałem nad 8r w tym roku - ale musi poczekać - chciałem model wyżej ale z autopowerem . - Miałem na testach 8360 r w autopowerze i 8335r z powershiftem i wybrałbym autopower - bo ja siedzę 15 % czasu w maszynie resztę pracownicy,

Edytowany przez szarywilk, 05 marzec 2013 - 21:49.

Dodaj odpowiedź