Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 250km. Jaki wybrać?

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Muzyka, Nowe technologie

Napisany 18 marzec 2010 - 18:53

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? I co cysternę będę po polu ciągał?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Dzisiaj, 20:02
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2010 - 19:15

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Niektórzy wypowiadający się w tym temacie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą.
@Bunios23 po co Ci 250km do beczki 16,000 do której starczy 150km. Jaka to beczka?
250km będzie strasznie nieekonomiczne do takiej beczki, w dodatku piszesz, że pola masz 20km od bazy więc weź pod uwagę, ile taki duży ciągnik spali litrów zanim dojedzie na pole.
Kolejna rzecz to tak jak zauważył i wyliczył Łukasz 80m3/ha to 2x za dużo. Oddajesz gnojowicę rolnikom czy wszystko na swoje pola wozisz?

PS. Cysterna 33m3+wózek to patent, który w żniwa chcę wypróbować :)

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:25

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Hubert bo kolega @Bunios23 pisał że w przyszłości chce większą beczkę kupić.

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 marzec 2010 - 20:00

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Dawid jak to zauważyłem i napisałem mu dwie propozycje to stwierdził, że ma już beczkę.

I co cysternę będę po polu ciągał?

Pozostawię bez komentarza
Przy cysternie chodzi mi o sposób opisany przez Huberta.
Sami rozważamy zakup Naczepy Cysterny lub Wozu Asenizacyjnego dla ciągnika około 200KM i musimy to jeszcze przekalkulować.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:20

Niektórzy wypowiadający się w tym temacie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą.
@Bunios23 po co Ci 250km do beczki 16,000 do której starczy 150km. Jaka to beczka?
250km będzie strasznie nieekonomiczne do takiej beczki, w dodatku piszesz, że pola masz 20km od bazy więc weź pod uwagę, ile taki duży ciągnik spali litrów zanim dojedzie na pole.
Kolejna rzecz to tak jak zauważył i wyliczył Łukasz 80m3/ha to 2x za dużo. Oddajesz gnojowicę rolnikom czy wszystko na swoje pola wozisz?

PS. Cysterna 33m3+wózek to patent, który w żniwa chcę wypróbować :)

HubertOjdana ja to w ziołem pod uwagę, że ten beczkowóz jest na razie za mały do takiego ciągnika tylko ja raczej rozważam na ciągniku JCB Fastrac 8250, który rozwija prędkość 65km/h i taki ciągnik musi mieć zapas mocy, żeby uzyskać taką prędkość, a w przyszłości, może kupię większy beczkowóz.

Hubert, a to co napisałeś, że ciągnik 150 km starczy do beczki 16000l to się mylisz, może to zda egzamin tak jak ty masz leciutką beczkę zunnhamera. Ja mam ciągnik 170 km to przy transporcie ma strasznie ciężko z tą beczką, mam czasami problem uzyskać prędkość 30 km/h, a w polu ma z nią leciutko, praktycznie nie odczuwalna(zależy od gleby i warunków pogodowych). To moc co podałeś to raczej na papierze.

Beczka jest produkcji Pomot Chojna, a gnojowicę też sprzedaje rolnikom.

#26 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:40

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Widać, że nigdy nie jeździłeś z cysterną. Wiesz jak na polskich drogach cysterną o sporej pojemności rzuca jak się nie umie jeździć, a ty chcesz jechać za wszelką cenę 65km/h sprzętem przystosowanym do 40km/h. Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna. Do tego nacisk chwilowy na opony może być tak duży że opona pęknie, czego ci nie zyczę przy 60km/h :)
Akurat Hubert ciągnie 17m3 swoim JD więc wie ile mu KM do szwaba potrzeba.:)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#27 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:48

Widać, że nigdy nie jeździłeś z cysterną. Wiesz jak na polskich drogach cysterną o sporej pojemności rzuca jak się nie umie jeździć, a ty chcesz jechać za wszelką cenę 65km/h sprzętem przystosowanym do 40km/h. Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna. Do tego nacisk chwilowy na opony może być tak duży że opona pęknie, czego ci nie rzyczę przy 60km/h :)
Akurat Hubert ciągnie 17m3 swoim JD więc wie ile mu KM do szwaba potrzeba.:)

Lukasz1987 na pewno trzeba uważać z pełną bym tyle pewnie nie jechał, ale na pusto czemu nie. Opony zamierzam zmienić(jeszcze nie wiem jakie)

#28 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:53

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? A osie też zmienisz? Nie chce Mi się przytaczać tutaj zadania o zmianie naprężeń oraz ciśnień w osi podczas przekroczenia prędkości konstrukcyjnej ale są one znaczące i długo takim sprzętem nie pojeździsz nawet na pusto :)

#29 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:57

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? osi nie zmieniam

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2010 - 21:06

Hubert, a to co napisałeś, że ciągnik 150 km starczy do beczki 16000l to się mylisz, może to zda egzamin tak jak ty masz leciutką beczkę zunnhamera. Ja mam ciągnik 170 km to przy transporcie ma strasznie ciężko z tą beczką, mam czasami problem uzyskać prędkość 30 km/h, a w polu ma z nią leciutko, praktycznie nie odczuwalna(zależy od gleby i warunków pogodowych). To moc co podałeś to raczej na papierze.

Ja zunhammera 17,000 ciągam JD 140km i rozwijam prędkość 44,5km/h na równym asfalcie bez żadnych problemów. Osie musze tylko zblokować i rura. Raz miałem przypadek, że zapomniałem zblokować osi i beczka przy 40km/h zaczęła latać od rowu to rowu - nie życzę WAM takiej sytuacji :) Pomot może mieć inna charakterystykę oporu toczenia.

Masz prawo jazdy na samochód ciężarowy? Bo chyba nie myślisz jeździć JCB mając prawo jazdy kategori T. Wiedz, że JCB jest rejestrowany jako ciężarówka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:22

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Hubert twój John deere ma bodajże 160 km tylko nie wiem czy to z power boost, a po za tym wstawiałeś mu chipa i na pewno ma z 15 km więcej. Prawo jazdy na cięzarówke ma mój tata. A przedstawiciel był z interhandlera i mówił, że normalnie na traktor jest rejestrowany, nie wiem skąd HubertOjdana masz takie informacje.

#32 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:30

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Tylko jak przekroczysz 40km/hi ITD cię zobaczy to będzie szukać prawo jazdy kategorii C. I nie pomaga tu wymówki "przecież to ciągnik rolniczy". My w Valtrach mamy skrzynie 50 i wszyscy mamy prawko C. Bo wiemy ile kosztuje brak prawka :)

#33 Share bunios23

bunios23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:35

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Hubert z tą osią to masz racje w transporcie trzeba ją blokować, a na polu odblokowywać. Ja raz jechałem z odblokowaną osią i wchodziłem w zakręt na polnej drodze bardzo wąskiej, było to w zimę, był lód i przez tą oś ściągneło ją do rowu po czym się wywróciła się mimo, że ciągnik stał na środku drogi z podniesionym tyłem. Nie życzę nikomu takiej sytuacji.

To co napisałeś to Pomot ma inną charakterystykę toczenia- jest to prawda bo mój ciągnik ma bardzo ciężko nawet z pustą beczką(myślę, że to duża wina opon w mojej beczce)

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:59

Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna

ba, zdaje sie, ze w tym wypadku pojawia sie jeszcze moment zyroskopowy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 23:05

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Annaburger stosuje przegrody w beczkach by zminimalizować ruch cieczy podczas transportu.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2010 - 23:06

Hubert twój John deere ma bodajże 160 km tylko nie wiem czy to z power boost, a po za tym wstawiałeś mu chipa i na pewno ma z 15 km więcej. Prawo jazdy na cięzarówke ma mój tata. A przedstawiciel był z interhandlera i mówił, że normalnie na traktor jest rejestrowany, nie wiem skąd HubertOjdana masz takie informacje.

Według normy ECE-R24 ma 135KM, tą normą powinniśmy operować. JD zazwyczaj podaję swoje moce w normie 97/68 EC. Przy ciąganiu beczki chip odłączam ze względu na to, że przy transporcie ciągnik używa PowerBosta, podłączenie Chipa skutkuje wkur..... piszczeniem. Z Chipem moc JD wynosi 150KM ECE-R24 W transporcie z Intelligent Power Management 175 z chipem i 160 bez chipa...
Hmmm...dziwne bo jak ostatnio wujkowi kupowaliśmy koparko-ładowarkę JCB to się właśnie pytałem o Fastracki i ich rejestrację. Dealerzy zalecali rejestrację na ciężarówkę, żeby w przyszłości nie mieć problemów, no chyba że ktoś lubi ryzyko i z prawkiem kat ''T'' śmiga 80km/h

@dawidg2 w zunhamerze tez sa przegrodu. Dokładnie dwie

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 23:12

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? brzozak2 on ma 17 lat myślisz, że o żyroskopie słyszał?

#38 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 23:19

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Hubert o Zunhamerze nie czytałem bo nawet nie wiem kto by mi taką beczkę w okolicy załatwił a akurat beczki Annaburger sprzedaje firma która odemnie palety kupuje więc ich ofertę przeglądałem.

Mi też IH mówili że spokojnie na T fastrac'iem można śmigać jeszcze dodał by CB założyć. Wiadomo jak w okolicy są gminne drogi względnie powiatowe, gdzie ITD żadko zagląda to można ryzykować.

#39 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:03

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? Tutaj juz jazde z beczka z predkoscia 60 km/h omawialiśmy
http://www.agrofoto....-8250-czy-7270/
Myśle ze to jednak bujna wyobrażnia sam widze jak duża róznica jest w jeździe np 30 km/h a 45 oczywiscie zależy z czym i gdzie. Co z tego ze ktos zmieni opone jak koło odpadnie albo cos peknie. Z pusta beczką te 60 i z mniejsza moca pojedziesz jesli juz koniecznie chcesz. na koniec na ostudzenie rozgrzanej głowy pomyśl jaką odpowiedzialnośc karna poniesiesz gdy spowodujesz wypadek jadąc taki zestawem bez uprawnień. Także jeśli już radzę powoli i ostrożnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2010 - 10:42

Ciągnik 250km. Jaki wybrać? @dawidg2 Zunhammera jest tylko jeden dealer w Polsce, Berutex w Siechnicach. My kupiliśmy od tej firmy,mamy ok 500km do nich ale koleś na przegląd przyjeżdza. Tzn był 2 razy sprawdzić czy wszytko jest OK.

Hubertuss ma racje. Odpowiedzialność za spowodowany wypadek jadąc bez uprawnien jest duża, w dodatku jeśli wyjdzie na jaw, że jechałeś ciagnikiem powyżej 40km/h masz przesrane

Dodaj odpowiedź