Polecane posty

corrado    401

Co mam rozumieć przez porządną jedno-karuzelową? Jakaś marka? model? Osobiście mam na oku dwie dwu-karuzelowe jedna to pottinger nie wiem dokładnie jaki model ale obie karuzele są na tandemie a na tandemie a druga to krone bodajże model ks 13.00 duo 2 obie w stanie można rzec bardzo dobrym. Ceny przystępne bo w granicach 16tys. Więc jeśli mówisz o jedno-karuzelowej to co polecasz?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

moze i fakt...ale stosunek jakosci do ceny jest moim zdaniem jak najbardziej atrakcyjny...a czy az tak straszna ta waga???:)

Edytowano przez marcinek192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat w tamtym roku wybierałem między Lely a Kuhnem-200 kg różnicy na torfowych łąkach to naprawdę sporo-uwierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A u mnie sporo jest łąk torfowych, a jeszcze jak na usługach robię to nawet bardzo dużo. To mówicie że lepsza jedno-karuzelowa?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

a jaki kuhn ma uklad smarowania??? bo cena wiem ze podobna:)

Chodzi o przekładnię ?-jakiś tam smar chyba

@corrado-nie mówię że jednokaruzelowa jest lepsza (bo nie jest)-po prost jest na takie areały ok. i jest tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jednokaruzelowa do prasy o dobrej wydajności może byc na styk lub czasem brakuje. JA mam Felle 4,6m jesli chodzi o sprzet jest bardzo ok mam ja juz 3 sezon zero awarii. Prasuje ciagnikiem 140km z prasa case RB344R i na bierzaco to raczej nie wyrobi sie zgrabiac chyba że trawa wielka i musze wolno prasowac w normalnych warunkach to troszke brakuje. JAk kupowałem tez myslałem o 2 karuzelowej ale na małe kawałki jak u nas najczesciej 0,5-1,5ha to by było pewnie meczace. Jednokaruzelowa podnosisz i zawracasz na miejscu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja wysyłąm "zgrabiacza" 15-20 min wcześniej i jest ok.W tym roku po raz pierwszy nie mogłem zdążyć (duża trawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja też tak robie puszczam zgrabiajacego nawet godzine wczesniej zebym pózniej nie stał, ale startujac razem musiałbys czekac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli muszę jeszcze pomyśleć u mnie generalnie małych kawałków nie ma najmniejszy ma 1ha. Mam jeszcze pytanie czy w dwu-karuzelowej tandem działa tak samo jak w jedno-karuzelowej? Że lepiej kopiuje teren. Czy jest już trochę inaczej bo zgrabiarka opiera się też na tylnych kołach transportowych. Jak to jest?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

wiadomo ze dwukaruzelowa lepsza:) ale czy warto jest Ci ja kupowac...jaro a nie ma tam czasami oleju?? mowie o przekladni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zgrabia tak samo tylko po dwu karuzelowej jak grabi do sirotka dużo lepiej się prasuje bo pokos jest szerzej rozłożony i żadnych slalomów nie wywijasz następna sprawa mniej przejazdów jak na mokrych łąkach mniej kolein nie licząc czasu i paliwa , a co do jedno karuzelowej porządnej tak jak ci polecają potrzebny porządny ciągnik bo warzy ładne kila i co do tych 20 tysięcy to nie dał bym na nową jedną karuzele lepiej używkę podwójną za te pie nadze to ładny sprzęt można sprowadzić a nawet za płowe tego idzie niezłą kupić i zapytaj się tego co robi dwu karuzelową czy zamienił by na jedną bo ja nie znam takiego a już pale latek zgrabiam dwójką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

bo wiem ze jak ja szukalem to dealer mial i lely i kuhn...to polecil ma lely wlasnie ze wzgledu na prostrze rozwiazania techniczne...ale nie bede sie sprzeczał bo z nimi to nigdy nie wiadomo-zalezy na ktorym lepiej zarobi:) co do sprzetu uzywanego to jak ze wszystkim bywa roznie...trafisz dobrze to sie ciesz ale jak trafisz na zlom no to twoj problem:) a nie zawsze to co na pierwszy rzut oka jesk ok okazuje sie dobrym:) ja wychodze z zalozenia ze nowe to nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

witam, polecam ci kupic 2 karuzelowa zgrabiarke niz 1 karuzelowa, bowiem tez mialem z tata taki dylemat, czy nowa 1 karuzelowa czy uzywana 2 karuzelowa, wybor padl na 2 karuzelowa i nie załujemy teraz tego, bo grabienie to sama przyjemnosc, ile czasu mozna zaoszczedzic i paliwa to masakra, posiadam Fella TS 880 mega swad i ciagam ja C 360-3P. jak biore na kiszonke trawe to grabie na 2 biegu, a jak na siano to 3 i nie ma zadnego problemu, radzi sb swietnie, zgrabiarka grabi bardzo dokladnie, nic nie zostawia no i ładne, rowne rzadki uklada, takze ze dla prasujacego to zaleta, na małych lakach bez problemu grabi bo ma skretna os, takze jedzie po sladach ciagnika i od rowow wszystko wygrabi. takze w zyciu bym nie zamienił jej na 1 karuzelowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozmawiałem z tym kolesiem wtedy co grabił tą dwu-karuzelową tak jak mówicie nie zmieniłby jej na jedno-karuzelową :). Nie zapytałem go właśnie tylko o to z tym tandemem pod karuzelami tak jak wyżej pytałem, czy ten tandem daje takie efekty jak przy jedno-karuzelowej że właśnie lepiej kopiuje teren czy jest trochę inaczej bo zgrabiarka opiera się na tej tylnej osi skrętnej? Jeśli chodzi o ciągnik to pracowałby z nią albo C360 3p albo Deutz Fahr DX85 zależy jak by szło bo jeden musi pracować z owijarką samozaładowczą.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja mam na tandemie karuzele i bardzo dobrze kopiuja teren, czysto karuzela zgrabia, takze nie ma zadnych strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozumiem że masz dwu-karuzelową zgrabiarkę?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na tym filmie widać jak 2 karuzelówka na tandemie zachowuje się na nie równym terenie:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

każda karuzela ma niezależne mocowanie i teren kopiuje niezależnie od drugiej także niema problemów z nierównymi łąkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc wybór padnie pewnie na dwu-karuzelową na tandemie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Witam wszystkich Agrofotowiczów. mam pytanie a raczej prośbe od uzytkowników zgrabiarek firmy PROMAR dokładnie 3,5 m szer. rob na tandemie poniewaz coraz powazniejs myslimy nad jej zakupem nie ukrywam ze tez kieruje sie cena a pracowała by przez cały rok max 20 ha wiec chyba by na moje pottrzeby wystarczyła tylko mam pytanie czy warto i stosunek ceny do jakości jest adekwatny. myslałem nad zachodnia uzywka ale cena prawie jak za nowego promara plus drogie czesci amienne a tu na 20ha raczej nie miałaby kiedy sie zapsuc nawet z promara czhyba ze polecacie inne firmy np jar met, kelffri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Nigdy nie mów nigdy moze zawsze się popsuć zawal w jakąś skarpę czy słup coś napewno pójdzie ale czemu by nie nowe to nowe uzywane moze byc juz wykorzystane i w kazdej chwili moze się rozlecieć

http://otomoto.pl/zgrabiarka-karuzelowa-samasz-pronar-od-basp-gwarancja-najtaniej-A126131.html

http://otomoto.pl/pronar-zgrabiarka-karuzelowa-zkp-300-nowa-A297250.html

sam bym się skusił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj