Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarka karuzelowa

291 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:24

Zgrabiarka karuzelowa

tak jak już ktoś napisał jak tandem to cena od razu do góry myślalem o takim sprzęcie http://www.allegro.p...fella_3_3m.html ciągnik to 3512 ewentualnie zetor7211

Własnie taką kupiłem przed rokiem i śmiga ok.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka karuzelowa Dzisiaj, 23:32
  •  

#62 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:35

Zgrabiarka karuzelowa wiesław to jak jedziesz drogą to dużo ci wystaje poza ciągnik?jak do tego mają się przepisy o ruchu drogowym?

#63 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:58

Zgrabiarka karuzelowa ta 3,3 m po złożeniu fartucha bedzie miałą mniej jak 3 albo maks 3m szerokosci takze spokojnie można smigac po drogach. Ja czasmi z 415 tylko fartuch postawie i jezdze drogami ;)

#64 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:48

Zgrabiarka karuzelowa w mojej Felli też rolki poleciały, trzeba będzie wymienić, ale prowadnica jest całkiem ok.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 21:20

Zgrabiarka karuzelowa Nie ma nic lepszego niz zgrabiarka karuzelowa. ;) W zeszłym roku mój szwagier stanął przed dylematem kupna zgrabiarki , zwykłej gwiazdowej za ok. tysiąc zł.używanej czy może karuzelowej za conajmniej trzy razy tyle. za moja namową i uporem kupił karuzelę Stoll . Do dziś jest mi winien dobrą wódkę. ;)

#66 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:15

Zgrabiarka karuzelowa widział ktoś z was zgrabiarki karuzelowe z jarmetu . dzisiaj widziałem na składnicy. podwozie tandem ,ramiona składane do transportu. przekładnia w oleju. nie wiedziałem że takie coś produkują

#67 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:30

Zgrabiarka karuzelowa Ja zakupiłem karuzelową Pottinger 315. Jak widziałem u znajomego to dokładniej zgrabuje od gwiazdowej ;)

#68 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Dużo by wymieniać...

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:27

Zgrabiarka karuzelowa witam na początku ubiegłego roku postanowilem polskiego wicherka odesłac na emeryturę, za jakosć jej pracy juz poprostu niemogłem juz na nią patrzec, decyzja-zgrabiarka karuzelowa na dwie gwiazdy, wizyta u znajomego chandlarza i oto jest ona: deutz-fahr ks 2,60. Szerokosc 6,20, skrętna oś i najwazniejsze ze T-25 spokojnie daje sobie z nią radę(ale głównie zgrabiam jumzem). Niedługo kolejny sezon a ja zastanawiam się teraz jak mozna było tyle lat męczyc się z tym wicherkiem. Praca karuzelową to sama przyjemnosc a jakosc zgrabiania nieporównywalnie lepsza.

Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

#69 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 02 kwiecień 2009 - 20:59

Zgrabiarka karuzelowa

wiesław to jak jedziesz drogą to dużo ci wystaje poza ciągnik?jak do tego mają się przepisy o ruchu drogowym?

ta 3,3 m po złożeniu fartucha bedzie miałą mniej jak 3 albo maks 3m szerokosci takze spokojnie można smigac po drogach. Ja czasmi z 415 tylko fartuch postawie i jezdze drogami ;)

Dokładnie jak kolega odpowiedział, a gdy potrzeba przejechać przez jakieś wąskie gardło, to demontujesz grabie po bokach i jest ok. 2 metrów szerokości.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#70 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 maj 2009 - 21:21

Zgrabiarka karuzelowa A ja mam pytanie. Mam zgrabiarke Krone 3,85 na tandemie i jest problem gdyż brudno grabi, tzn jak grabi czysto to jest ok ale co jakis czas ja cos pieprznie i przerzuca siano lub zielonke do tyłu za zgrabiarkę. Jaka moze być przyczyna, moze zle ją ustawiam bo pierwszy raz takim czyms robie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:50

Zgrabiarka karuzelowa sprzęt uzywany???może ma luzy na krzywce???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#72 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 maj 2009 - 12:01

Zgrabiarka karuzelowa Używany, luz ma ale to pare milimetrów ledwo wyczuwalny. Czyżby przez taki maly luz mogla zle grabic?

#73 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:konie hucuły,pszczoły

Napisany 05 luty 2010 - 12:35

Zgrabiarka karuzelowa Witam.Mam Felle TS-300 (zgrabia ok.3metry)czy wie ktoś jaki powinien być wałek,chodzi mi dokładnie jakie sprzęgło ile Nm,a najlepiej jaki model.Dzięki.Pozdrawiam.

#74 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:19

Zgrabiarka karuzelowa witam poszukuję piasty z prowadnicą do deutz fahr 3,8 m albo całej zgrabiarki na części proszę o jakiś namiar z góry dziękuję

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 13:27

Zgrabiarka karuzelowa

widział ktoś z was zgrabiarki karuzelowe z jarmetu . dzisiaj widziałem na składnicy. podwozie tandem ,ramiona składane do transportu. przekładnia w oleju. nie wiedziałem że takie coś produkują

Użytkuje ktoś taką zgrabiarkę cena chyba około 7 tyś brutto
ps. jak taką zgrabiarkę składamy do transportu to trzeba pozdejmować wszystkie ramiona cz tylko boczne, czy tow czasie jazdy może się pokręcać? Jak ma 3,3m szerokości roboczej to wirnik ma dużo mniej a to się liczy z blandeczką tak?

#76 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 marzec 2010 - 14:05

Zgrabiarka karuzelowa szerokjosc z plandeka. jesli nie ma jakiejs blokady to trzeba zdjac wszytkie a jak jest blokada jak u mnie w felli to zdejmuje po 3 z kazdej strony

#77 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 14:10

Zgrabiarka karuzelowa

witam poszukuję piasty z prowadnicą do deutz fahr 3,8 m albo całej zgrabiarki na części proszę o jakiś namiar z góry dziękuję

zadzwoń, zapytaj może coś załatwisz http://kluczewo-wier...i.pl/?kontakt,2

#78 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:50

Zgrabiarka karuzelowa Moja zgrabiarka Pottinger działa doskonale, 2002 rok produkcji za 23500zł , szerokość robocza 7 metrów
A to filmik jak działa

http://img59.imagesh...arkaeurotop.mp4
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#79 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 17:35

Zgrabiarka karuzelowa Rozpisujecie się tutaj tylko o zachodnich karuzelkach, a co z polskimi maszynami, samasz, famarol, akpil, czy taka mniejsza 3-3,5m na 2 kółkach to dobry pomysł na średnio równe łąki? jak to się sprawdza na lekko porytym przez dziku torfowisku, czy zostawia darnie czy grabi do wałka? z jaką szybkością można z tym jeździć, co jeśli tymi ramionami zaczepi się o ogrodzenie, czy coś pochwycą jakiś drut czy coś jest jakieś sprzęgło przeciążeniowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 10:09

Zgrabiarka karuzelowa http://www.allegro.p...deuth_fahr.html co o niej myślicie??
- http://sprzedaz.kons.../niezgodny.html

Edytowany przez andrzej2110, 18 kwiecień 2014 - 15:46.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png