Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarka karuzelowa

291 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:24

Zgrabiarka karuzelowa no dokładnie 3512 podnosi i bez tura to pewnie by fruwał przód :P pompa stuka dosc mocno. wazy jakies 650-700kg ale to jest dosc długie i najciezszy element czyli wirnik na koncu. No z tymi ciaganymi to dobry pomysł do c330. Choc powiem szczerze ze nawet 3512 nie ma lekko podczas pracy w dużej i gestej trawie na 2 biegu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka karuzelowa Dzisiaj, 01:56
  •  

#42 Share mateusz2012

mateusz2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 20:56

Zgrabiarka karuzelowa a ten przetrząsacz nie zda chyba egzaminu na niezbyt rownych lakach?

#43 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:21

Zgrabiarka karuzelowa tak jak każda zgrabiarka na nierównych łakach jest gorszy efekt ( potrafi zostac w jakiejs bruzdzie , dołkum ale musi byc to dosc duża róznca na niewielkiej powierzchni) TAndem lepiej kopiuje teren nierówny. Ale w porównaniu z gwiazdowa to jest dużo lepiej bo przynajmniej nie sciaga zgrabiarki i wałki równiutkie wychodza :P

#44 Share mateusz2012

mateusz2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:31

Zgrabiarka karuzelowa ja mam przeważnie torfowe laki ale mam i 8ha ma wyższych gruntach i tam sa takie jak by pozostalksci po jeziorkach. wszystkich lak mam około 35hawiec chyba opłaca sie kupić taki sprzet

#45 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:36

Zgrabiarka karuzelowa My mamy we wniosku pottingera eurotop zaczepianą (ciąganą) na tandemie z kółkiem kopiującym 4,6m i stoi ona chyba 16 tys + vat
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#46 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:25

Zgrabiarka karuzelowa A macie jakieś pewniaki do 4500zł na allegro???

#47 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:36

Zgrabiarka karuzelowa No do 4500zł to nie wiem czy sie znajdziesz (trafia się czasem ale zależy dużo od stanu) a przecierz dojdzie jeszcze koszt transportu.
http://www.allegro.p...deutz_fhar.html ta jest jeszcze ładna.
http://www.allegro.p...pottinger_.html
http://www.allegro.p...nger_3_30m.html
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#48 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:40

Zgrabiarka karuzelowa Ci handlarze z allegro jak napisza słowo tandem to odrazu cena + 2tys w porównaiu bez tandemu :( Porabane to jest całkowicie. A dorobienie tandemu do np. felli to koszt 2 kółka i 2 płaskowniki góra 500zł.

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:13

Zgrabiarka karuzelowa kopić zwykło i jak komuś potrzeba to sobie sam dorobi. Do 4,5 tys to kupi ładną ale nie tandemie, tako bym radził brać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#50 Share tyczek

tyczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 21:52

Zgrabiarka karuzelowa "Ja mam nówke Stolla R 420 AS HYDRO.Polecam ją jeżeli u kogoś ma chodzić np. z trzydziestką bo jest podnoszona hydraulicznie.Zgrabiam zwykle na 5 biegu. [url="http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image25150.html""]http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image25150.html"[/url] Ja mam prawie taką samą zamówioną tylko nie podnoszoną hydraulicznie będę ją podpinał do C-360 i mam nadzieje że będzie się dobrze spisywać w pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 27 lipiec 2008 - 15:49

Zgrabiarka karuzelowa A ja ide do firmy na zgrabiarkę, ktora skupuje slome i wywozi ja potem zagranice na podsciolke truskawek. bede jezdzil C-360 i dwu karuzelowa zgrabiarka. Narazie jej jeszcze nie widzialem ale podejrzewam ze od jutra juz bede na niej jezdzil. Czekam tylko na tel. ;)

#52 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 06:54

Zgrabiarka karuzelowa panowie- na co szczególnie zwrócić uwagę kupując karuzelę używaną. co najszybciej się zużywa i gdzie zaglądac żeby nie kupic złomu. pytam bo rozglądam się za maszyną o szerokości około 3,30. co byście polecili

#53 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:21

Zgrabiarka karuzelowa cokolwiek zachodniego, z młodym rocznikiem i w dobrej cenie :)

dobrze jak kółka bedą na tandemie, do jakiego ciągnika??

najszybciej w mojej felli zużyły się rolki na krzywce które prowadzą grabie i tulejki w której grabie się przekręcają.nowe części to ok 400zł na jedną sztukę i razy 11 :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:18

Zgrabiarka karuzelowa tak jak już ktoś napisał jak tandem to cena od razu do góry myślalem o takim sprzęcie http://www.allegro.p...fella_3_3m.html ciągnik to 3512 ewentualnie zetor7211

#55 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:33

Zgrabiarka karuzelowa Kolego, na wirniku od spodu masz taką prowadnice, patrz na nią, jeżeli jest zabudowana to poproś o klucze, i lepiej ją odkęć, powiem szczeże kupiłem dwie, i jedna miała właśnie wytartą prowadnice rolek, i o tym że byłem wściekły to nie wspomne, ale jak zobaczyłem cene nowej to była droższa od całej zgrabiarki, a była kupiona za okazyjne 1500 zł , niby wszystko było dobrze z wierzchu, ale w środku była gemela. Jeżeli trafisz na Kuhn-a to nie musisz się martwić, ponieważ większość przekładni kuhna są w kąpieli olejowej, i tak samo jak hamulce w MF baardzo trudno je zajechać, ale dla pewności przeleć się dokoła z jednym ramionem w taki sposób jak by napierało na nie siano, jeżeli nie wyczujesz jakiś uszczerbień itp. to możesz śmiało kupować, no chyba jeszcze możesz poprosić drugą osobe aby potrzymała wałek odbioru mocy, a ty sprubuj pokręcić karuzelą, jeżęli nie przeskoczy na przekładni nic to znaczy że powinna być dobra. Jak to wszystko sprawdzisz i wszystko OK możesz śmiało kupować :(

#56 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:53

Zgrabiarka karuzelowa Zgrabiarka karuzelowa to super sprawa .. Jednym mankamentem jest to ze jezeli ktos ma powyzej 4.5 m , duzo kawałków to składac rozkładac składac rozkładac w takim wypadQ wolałbym wieksza 2 wirnikową na to tez warto zwrócic uwagę.. a gdy jest ponizej 3 m to mozna smiało smigac :(

#57 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 13:54

Zgrabiarka karuzelowa w felli prowadnca i rolki sa niezabudowane wystrczy sie pochylic i wszytko wiadc. Rolka kosztuje 55zł w granticie prowadnca raczej sie nei zużywa bo rolki sa teflonowe. Przed zakupem wes sobie i sprawdz czy ramie nie ma luzów bo jak ma to mozę niedograbiac dobrze .

#58 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 14:17

Zgrabiarka karuzelowa

Zgrabiarka karuzelowa to super sprawa .. Jednym mankamentem jest to ze jezeli ktos ma powyzej 4.5 m , duzo kawałków to składac rozkładac składac rozkładac w takim wypadQ wolałbym wieksza 2 wirnikową na to tez warto zwrócic uwagę.. a gdy jest ponizej 3 m to mozna smiało smigac :(

Tak jak mówisz super sprawa, ja mam taką firmy KRONE SWADRO 700 jej szerokość robocza to 7m i powiem że niema żadnych problemów z małymi kawałkami ani klinami, ponieważ karuzele są składane hydraulicznie, i można podnieść jedną i robię wtedy połową szerokości.

#59 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:46

Zgrabiarka karuzelowa

w felli prowadnca i rolki sa niezabudowane wystrczy sie pochylic i wszytko wiadc. Rolka kosztuje 55zł w granticie prowadnca raczej sie nei zużywa bo rolki sa teflonowe. Przed zakupem wes sobie i sprawdz czy ramie nie ma luzów bo jak ma to mozę niedograbiac dobrze .

Heh, nie zużywa :( przyjedź do mnie, to obale twoją hipoteze, rolka to najmniejszy problem, rama tak samo, bo praktycznie to nic strasznego tam nie ma, ale najgorsza jest prowadnica. terz tak myślałem że w feli jest nie zabudowana, ale np. chcąć zobaczyć w claasie musisz ściągnąć osłone, tzn. nie wiem jak to jest w tych mniejszych, ale jak teraz chciałem kupić linera 660 hydro, to była zabudowana, aktulanie czekam na kase z uni i jade negocjować cene zgrabiarki, bo mam kuhna 2,5m, ale na większym polu to można się zajechać na śmierć, jak są mniejsze kawałki to chociać widać że ubywa, ale jak trafisz na 3 ha w zwyż to aż się słabo robi jak widać słabe postępy, a po drugie top prasa ma duże przestoje i praktycznie dwa razy dłużej zgrabiam niż ojciec prasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 15:54

Zgrabiarka karuzelowa a czy ja pisałem o kuhn-ie czy clasie ????? MAm felle ts 415 i wiem co pisze. Moja zgrabiarka akurat wyrabia sie przy prasowaniu :(