Polecane posty

panmino    26

Zajrzyj sobie stronę do tyłu, tam umieściłem zdjęcie. Ma być tandem i kółko, kółko to dodatek ekstra, ale już wszyscy producenci je oferują, a niektórzy pewnie już w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kółko możesz dorobić, dokupić. Ja dorabiałem wyszło mi za nie z 500 złotych. Skup się na tandemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Myślę że tak oby tylko zbyt roztastana nie była. Cena raczej całkiem spoko.

Czym chcesz tym robić? Łąki raczej równe bo to już dość szeroką maszyna. No i jaki dojazd bboodechce ci się za każdym razem.zdejmowac grabie. 

 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Jeśli masz nierówne łąki, to szukaj takiej z kółkiem prowadzącym i mniejszą karuzelą. Albo dwukaruzelową, ale to już prawie 3 x tyle trzeba zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Łąki równe, dojazd drogami o małej ruchliwość więc nie było by z tym problemu  :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, TomaszKK napisał:

Myślę że tak oby tylko zbyt roztastana nie była. Cena raczej całkiem spoko.

Czym chcesz tym robić? Łąki raczej równe bo to już dość szeroką maszyna. No i jaki dojazd bboodechce ci się za każdym razem.zdejmowac grabie. 

 

https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-stoll-r-335-4ds-CID757-IDEWTlh.html

 

Jeszcze coś takiego mam na oku. Co sądzicie 

Edytowano przez plati
Zamiast dodać do poprzedniego postu to wstawił się kolejny. Proszę moderatora o połączenie moich dwóch poprzednich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
Napisano (edytowany)

Znajomy ma stoll i tylko 4.2m i sobie chwali tylko oni to fendt robią. Dlatego pytałem czym chcesz to ciągnąć dobrze by traktor miał dość solidny podnosnik c330 i podobne trochę za słaby podnosnik ma. Poza tym maszyny są fajne.

No tak droga ale trzeba brać  pod uwagę że masz szerokość niemalże bizona. Więc dojazd konkret albo zabawa w składanie. 

Napewno to są maszyny o wiele lepsze od starej dobrej gwiazdy. Tak z ogłoszenia to się nie da za wiele ocenić to musisz sam na żywo. Popatrzeć dostępność części i ceny do takich sprzętów. Bo psuć się to będzie kiedyś nowe to nie jest (może być lepsze niż nie jedno nowe)

Edytowano przez TomaszKK

............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

O ciągnik nie chodzi. C360, Ursus 912 i MF6190, ale masz racje, tamta może być kłopotliwa. 

 

Byłem dziś zobaczyć podobną jak z ogłoszenia tylko miała jeszcze trzecie koło na środku. 

Kręci się lekko, nie halasuje. 

Cena 6000 do negocjacji. Może się skusze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Tandem będzie lepiej kopiowal teren. 

Cena myślę że ok, ja a tamtym roku się zastanawiałem ale za strucel wolali po 8 9 tyś więc padło na nowe polskie padło ale po perturbacjach z producentem dostała nowa skrzynię i jest ok. Ja mam 5 kolek 5zbędne.

Szersza szybciej pójdzie ale to nie da się jednoznacznie odpowiedzieć co lepsze.

Patrz luzu żeby nie było weź za grabie i w prowadnicy czy rolki luzu nie mają. Bo oponę czy zęba zmienić to Pikuś ale jak się co w skrzyni urwie to może maszynę na złom przeznaczyc. No i żeby wałek z sprzeglem był w kpl bo nowy Turek to wydatek koło tysiąca zł.

 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Właściwie to ma 3 koła więc nie wiem jak to traktować. Maszyna powinna byś stabilniejsza teoretycznie. 

 

Muszę obejrzeć jeszcze jakieś inne, wtedy może będę miał lepsze rozeznanie. 

Też zawsze stoję przed wyborem nowe polskie czy 20-letnie zachodnie. Gruber wziąłem nowy. Zobaczymy jak na tym wyjde 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

No tu to od ceny wiele zależy. Gwarancja na te nowe od prywat hm czasem chyba do bramy potem się nie znamy. 

Tu nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Właśnie najlepiej rozpatrzyć się po ofertach. Olx ppełny A zwykle oglądanie nie za daleko żeby czasu nie tracić. 

 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Kupiłem tego stolla. Właściwie wygląda ok. Jedyne co mnie martwi to przy rozruchu nie idzie to jakoś płynnie tylko następuje szarpniecie i później się już wszystko ładnie kręci. Tak ma być, czy mam zbierac na przekładnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
Napisano (edytowany)

 

Najprościej weź ręka za końcówkę wom i sprawdź luzy być ich nie powonno A napewno nie jakoś wielki.

Szarpniecie może też być od sposobu załączenia sprzęgła przez ciągnik.

Edytowano przez TomaszKK

............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Luzow nie ma, bo to obczajalem przy kupnie. Przy C 360 tak się załącza. Może sprawdze przy innym ciągniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

No to tak będzie ja mam to samo staram się delikatnie A I tak nieraz Aż Maszynę szarpie przy 3512.

Masz wałek z sprzeglem?


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

tak, mam ze sprzegłem

 

Czyli mówisz, żeby spróbować przy innym traktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

spróbować można ale to tak będzie maszyna.zbut oporów nie stawia A mało który ma tgz miękki start

  • Thanks 1

............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Z ciekawości podepne pod 912 i MF 6190. Zobaczymy co z tego będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Male pytanko mam, mam stolla 445ds i zrypala sie regulacja wysokosci, albo spads na dol calkiem albo blokuje maks u gory, ta kjakby gwint zerwany. Jak do tego sie dobrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Chcę (a raczej muszę) kupić zgrabiarkę dwukaruzelową. Wahałem się miedzy sposobem grabienia (do środka, czy na bok). Ostatecznie myślę że na bok będzie bardziej uniwersalna. I teraz drugi problem - co kupić. Myślałem o jakiejś zwykłej na długiej ramie (coś ala Krone Swadro 1201, Claas Liner 1600 Twin). Jednak przeraża mnie trochę ta długa rama. Czy na ciaśniejszej łące da się z tym obrócić/wymanewrować?

Wyszukałem jeszcze coś takiego jak Claas Liner 1550 - tam rama jest trochę inaczej skonstruowana jak w poprzednich monelach, przez co jest krótsza (teoretycznie zwinniejsza) - ale czy na pewno?

Co powiecie w tym temacie?

Jeżeli już na coś się zdecyduję, to na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

 

Dodam, że do łąk mam dość daleko, bo ok 20km i to częściowo dość ruchliwa drogą.

 

Do grabienia głównie trawy na kiszonkę. Łąki w miarę równe (chociaż trochę wyboistych też jest).

Dobrze by było, gdybym zmieścił się w 18tys. PLN.

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj