Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarka karuzelowa

291 odpowiedzi na ten temat

#261 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:34

Zgrabiarka karuzelowa

witam czy C-330 da rade sobie ze zgrabiarka pottinger eurotop 421? :) prosze o szybką odpowiedź :)

Bez jaj, sąsiad ma tego potingera to w 7211 przód podrywa bez obciążników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka karuzelowa Dzisiaj, 15:57
  •  

#262 Share grzesiek1524

grzesiek1524

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 04 maj 2014 - 15:12

Zgrabiarka karuzelowa a jeśli chodzi o zgrabiarkę tego claasa liner 660? Dobre ona jest? :)

#263 Share puzon395

puzon395

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 maj 2014 - 10:19

Zgrabiarka karuzelowa ja polecam zgrabiarkę Lely Hibiscus, bardzo dobra maszyna za niewielkie pieniądze. Na pewno lepsza od polskich ,,szrotów" oczywiście nie obrażając nikogo ;)

#264 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:01

Zgrabiarka karuzelowa Koledzy a co powiecie o zgrabiarce Claas Liner 1550 i 1500 czym one właściwie się różnią i czy mogą grabić dwa wałki jednocześnie bądź jeden na środku? Czy tylko jeden z lewej bądz prawej strony?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#265 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 maj 2014 - 12:36

Zgrabiarka karuzelowa panowie intertech ograbiarka posiada ktos z was taka? poprosze o opinie a zwłaszcza czy zgrabia dokładnie 2-3 pokos wiadomo trawa jeste krutka i delikatna. z gury dziekuje.

#266 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 29 maj 2014 - 20:55

Zgrabiarka karuzelowa witam moje pytanie jest takie czy zgrabiarka karuzelowa da się przewracać trawe jak normalna przetrzasarka czy tylko grabi w walki??

#267 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 29 maj 2014 - 21:06

Zgrabiarka karuzelowa Z mojego doświadczenia, coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. Zgrabiarka ma grabić.

#268 Share wiesiek1

wiesiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:45

Zgrabiarka karuzelowa Witam Czy ktoś posiada zgrabiarke deutz fahr swatmaster 3821ijak ona się sprawuje Pytam bo właśnie taką kupiłem i jeszcze nie miałem okazji jej wyprobować

#269 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:12

Zgrabiarka karuzelowa

witam moje pytanie jest takie czy zgrabiarka karuzelowa da się przewracać trawe jak normalna przetrzasarka czy tylko grabi w walki??

Zwykłą karuzelową ciężko by było taki coś zrobić, trzeba było by jakoś palce po przestawiać bo jak miałem na jednym ramieniu luźnego palca to jak sie ramie podnosiło aby ułożyc wałek łapało siano i wyrzucało za grabiarke, ale według mnie ciężko było by to zrobić. Gdyby jeszcze przerobić coś zeby ramiona prędzej sie podnosiły to efekt byłby jak po taśmowej przetrząsarce, ale to już według mnie gra nie warta świeczki.
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#270 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 23 czerwiec 2014 - 09:59

Zgrabiarka karuzelowa Czy ktos wie jak wybic walek atakujacy w karuzeli?
Poluzowalo mi sie kolo talerzowe w przekladni i nie zatrybia. Zeby je wyjac musze najpierw wybic walek, ale wyszedl tylko na niecaly 1cm i dalej nie chce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 12:37

Zgrabiarka karuzelowa Najczęściej wałek jest na 2 łożyskach, zabezpieczonych pierścieniami. Jaka to zgrabiarka? Której przekładni? Najczęściej ścina klin na wale, ale skoro sprawdziłeś (?) jak daleko przekazywany jest napęd, to masz kawał pracy przed sobą. Parę zdjęć byłoby pomocnych. Akurat mam na placu rozebraną Krone 4,15, w niej poluzowanie się koła jest praktycznie niemożliwe, co nie znaczy, że się nie może wydarzyć... Napisz coś więcej.

#272 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 09:41

Zgrabiarka karuzelowa Fella 415, zdjecie
http://www.agrofoto....ella-ts-415-dn/
Walek powinien wyjsc do przodu, ale ruszylo tylko 1cm i stoi. Nie widac zadnego segara ktory by trzymal walek.
Jesli ktos rozbieral przekladnie w zgrabiarce, to prosze o wskazowki.

#273 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 12:52

Zgrabiarka karuzelowa No niestety, Krone ma inną konstrukcję.

#274 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2014 - 19:47

Zgrabiarka karuzelowa Witam mam problem z zgrabiarką FELLA TS 415 . Chodzi o to ze od jakiegoś czasu zgrabiarka zaczeła nieładnie zgrabiać a pokosy wychodzą bardzo szerokie (około 2m) i nie równe , a wczesniej tego nie było , moje mprzepuszczenia padają na tą prowadnicę co po niej rolki chodzą co zmnienia kąt natarcia , mogła ona się obrócić o trochę i podnoszenie palców zgrabiajacych jest za póżno i pokos wychodzi taki szeroki i nie równy ? Jaka może być inna przyczyna i jak to naprawić?

#275 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 19:59

Zgrabiarka karuzelowa A nie obrocilo Ci na tej regulacji(taka trojkatna blaszka) przy krzywce. Moze sie wygiela.

#276 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:31

Zgrabiarka karuzelowa Posiadam zgrabiarke od 2miesięcy nie wiem zbytnio o jakiej blaszce mówisz.Czy mógłbyś mi to dokładniej wyjaśnić,ewentualnie jakieś zdjęcie poglądowe wstawić?

Jeśli chodzi o tą prowadnice po której chodzą rolki to właśnie mi się zdaje , że się obkręciła ale nie za dużo przez co moment podniesienia ramienia z palcami do pozycji poziomej przesunął się bardziej na tył i może to spodowało formowanie szczerszych pokosów i bardzo nie równych. Zdaje mi się , że ramie z palcami powinno znajdować się w pozycji poziomej w momencie gdy jest na równi z ramiem od pladeki (fartuchu). Czy tak nie powinno być?

#277 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:41

Zgrabiarka karuzelowa To jest taka trojkatna blaszka z otworami pod krzywka w ktorej jezdza rolki. Przestawia sie ja wzgledem podwozia. Dzieki temu zmienia sie moment podnoszenia ramion, Jak wejdziesz pod zgrabiarke to ja zobaczysz.

#278 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:47

Zgrabiarka karuzelowa Wiem juz o którą ci chodzi. Jest ustawiona tak aby moment podnąszenienia był wcześnie a jest i tak za późno. Jeszcze jakieś inne rady czy krzywke można przestawić tak aby moment podnoszenia był wcześniej

#279 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 21:06

Zgrabiarka karuzelowa To moze dorob sobie taka, zeby wczesniej sie podnosily. W koncu to tylko kawalek blachy z trzema otworami.
Ogolnie to podejrzewam ze obrocil sie glowny sworzen( pewnie scielo klin. wtedy musisz rozbierac cala zgrabiarke. a to nie jest przyjemne)

Ja wlasnie jestem w trakcie skladania, bo mi scielo sruby trzymajace kolo talerzowe.

Edit: moze jednak nie sworzen bo przeciez obrociloby tez podwozie i kola jechalyby bokiem, a to byloby widac, sorki.

Edytowany przez kojot629, 14 lipiec 2014 - 21:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 18:26

Zgrabiarka karuzelowa Witam rozbierał ktoś zgrabiarkę deutz-fahr KS 1.70 bo nie moge zdjąć obudowy przekładni!?