Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Jeśli ma dobrze kopiować, a masz nie równy teren to tylko tandem. Nowa czy używana?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Nowa? W tej cenie co napisałem to chyba taka nie istnieje...
Mam sporo nierównych łąk i strasznie boję się żeby ta przekładnia nie poszła...
Wczoraj znajomy robił zgrabiarką Niemeyer i pięknie to szło tyle że tam łąki były nierówne w poprzek a u mnie bardziej są nierówne wzdłuż i nie wiem jak ten sprzęt sobie by z tym poradził. Bo kupić maszynę a potem tylko 10 ha rocznie nią zgrabiać bo reszta łąk nie będzie pasowała to mi się nie widzi


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik_    0
Dnia 19.10.2017 o 21:26, corrado napisał:

Jeśli ma dobrze kopiować, a masz nie równy teren to tylko tandem. Nowa czy używana?

 

Zalety tandemu są dobrze znane a czy ktoś ma doświadczenie ze sprzętem na 3 kołach ? Według zasad geometrii 3 punkty wyznaczają płaszczyznę wiec powinno to być dobre rozwiązanie? proszę użytkowników o opinie. Poniżej link do takiej zgrabiarki

 

https://sprzedajemy.pl/zgrabiarka-fella-ts320-trojanow-e30984-nr53357656

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Tandem to w gruncie rzeczy 4 koła, więc niby jeszcze lepiej. Należy popatrzeć, jakie są obecnie standardy. Może jeszcze występować koło kopiujące przed wirnikiem.Znalezione obrazy dla zapytania koło kopiujące zgrabiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Witam.Co sądzicie o zgrabiarce inter tech zkt420??? Zle nie wygląda i cena jest przystępna. Proszę o jakieś opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredens1337    1

Witam,

Jaki typ zgrabiarki dwukaruzekowej wybrać? Grabiąca do środka Samasz z2 czy do boku Samasz tango? Obie mają podnoszone karuzele. Grabiąca do boku wydaje się być bardziej uniwersalna, lepsza do grubych wałków do sieczkarni, ale sprzedawca odradza, bo ponoć przez dłuższą ramę maszyna nie jest wytrzymała, gnie się. Nie chce mi się wierzyć w takie bajeczki, ale co wy uważacie? Od razu mówię że pytanie o typ, proszę nie proponować innych firm.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

Czesc wszystkim. 

Tez wlasnie szukam zgrabiarki 2 karuzelowej z tym ze ja wiem ze chce grabiaca do srodka. Fakt przy grabieniu bocznym przy slabszym 2 lub 3 pokosie mozna zrobic mniej walkow ale przy pierwszym pokosie ciezko by bylo ogarnąc temat bo czasami walki z 3 pokosow sa gigantyczne.

A teraz przejdzmy do sedna. Zastanawiam sie nad samasz z2 badz pronar zkp800. Cena w znacznym stopniu przemawia za pronarem bo 54 tys brutto to ladna oferta. Za samasz uslyszalem oferte 55 netto wiec roznica znaczna. Takxnaprawde roznia sie te 2 zgrabiarki kilkoma rzeczami

1 przekladnia w pronar smar staly samasz olej

2 ilosc kolek pod zgrabiarka. Pronar 6 pod jedna karuzela samasz 8 pod jedna karuzela. 

3 samasz ma sprezyny odciazajace karuzele. Pronar nie wiem czy ma

4 kola transportowe w samaszu wieksze. 

5 mozliwosc zwiekszenia przeswitu pod ukladem jezdnym karuzeli w samaszu (dla mnie plis bo laki torfowe)

Prosze o wypowiedzenie sie na temat tych zgrabiarek badz innych modeli zgrabiarek owych rodzimych producentow, szczesiwych lub troche mniej szczesliwych posiadaczy. Mile widziane beda kazde sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje  zgrabiarka karuzelowa miałem doutz fahr KS 1.70 nie ciekawie opinie o niej mam jaką inna byście polecili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
Dnia 20.02.2018 o 11:15, Marcinkaszub napisał:

Witam poszukuje  zgrabiarka karuzelowa miałem doutz fahr KS 1.70 nie ciekawie opinie o niej mam jaką inna byście polecili 

Mam trzy lata wymieniłem kosz satelit z wałkiem atakującym na dzień dobry i chodzi a u Ciebie co było nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, zgrabiarka krone TC 760 cze nie przepłacać i wziąść kverneland 9476c ? czy kverneland dobrze kopiuje teren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123kom    1

Witam, czy ktoś z Was wie ile powinno być oleju w przekładni w Deutz fahr Swatmaster 4221? Po wykręceniu korka nie ma pomiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

 

 

Użytkuje ktoś taką zgrabiarkę? Jak jest z przestawianiem? Ogólnie jak to się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ile N na sprzęgło do zgrabiarki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

co lepiej kupic bo poszukuje uzywana karuzele 3,5 m kilkuletnia polska za ok 5 tys czy zachodnia kilkunastoletnia i najlepiej jaka, tandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Napewno nie kupuj Altro. Ja kupiłem i w trakcie pierwszego uruchomienia rozleciala się przekładnia. Naprawa gwarancyjna śmiech tydzień  nie mogą przyjechać po maszynę. Teraz w sezonie gdzie ta maszyna.jest ewidentnie potrzebna. 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Warto kupić nowa zgrabiarkę MetalTechnik? Ma ktoś ?

Mam krokodyla od nich - szału nie ma ale sprzęt wytrzymuje i ryzykuję zakup zgrabiarki, bo jest mi potrzebna na już, a te z ogłoszeń zachodnie używki to już tylko same złomy w ogłoszeniach zostały w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Patrz żeby był dobry stosunek ceny do ramy bo przekładnia wszędzie ta sama.

Ja mam altro ale cóż powiedzieć firma naprawę tzn wymianę przekładni robiła ekspresowo 4 tygodnie akurat sezon się skończył. Więc tego producenta nie polecam ich słowo warte tyle co zeszłoroczny śnieg.5 kółko to pieniadze w błoto.

Poza tym zgrabiam niegorszej niż niemieckie stole używki porównywana z znajomego kupiona z odzysku 


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Zgrabiarka na podwórku. Sprzęt w sumie  nie wygląda jakoś źle, aczkolwiek w porównaniu do starego DF-a ma pewne wady. W sumie nieźle grabi i na razie musi wystarczyć. Jakość użytego materiału nie powala, ale czego można się spodziewać za w sumie nie tak duże pieniądze. Dopasowanie ramion z pazurami do otworów w które się je wkłada pozostawia sporo do życzenia np to samo ramie w jeden wchodzi luźno, w drugi trzeba było potrzeć papierem ściernym żeby weszło. itd

Po podniesieniu w górę przerzuca ją z lewej na prawą w zależności jak się ciągnik przechyli na nierównościach, a w starej wieżyczka blokowała zgrabiarkę na wprost do tyłu po podniesieniu co było bardzo wygodne.

Co do 5 koła mam odmienne zdanie, wprawdzie zgrabiarkę kupiłem bez niego, ale jeśli maszyna zostanie na dłużej to w zimie przejdzie przeróbkę wieżyczki na wzór starego DFa-a i dołożę 5 koło, wydaje się mi że powinno się zmieścić, aczkolwiek zobaczymy jak się już za to zabiorę.

5 koło daje dużo przy nierównościach poprzecznych na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

To jest cywilizacyjna przepaść, nie zastanawiaj się nawet. Jeśli nie masz zbyt równych łąk, to lepsza będzie mniejsza, 3,3 na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a z jakiej firmy najlepiej kupic? slyszalem ze pottinger ma przekladnie a w innych prowadnica jest z rolkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Mam przetrząsacz pottingera i zgrabiarkę, ale akurat dwukaruzelową. Uważam, że to mądrze zaprojektowane i dobrze zrobione maszyny. Dobrze, żeby kółko kopiujące było jeszcze na przedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kółko przed zgrabiarką najeżdżając na garb podnosi TUZ a  w konsekwencji pazury zgrabiarki nie drapią ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj