Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarka karuzelowa

291 odpowiedzi na ten temat

#201 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 19:27

Zgrabiarka karuzelowa Co mam rozumieć przez porządną jedno-karuzelową? Jakaś marka? model? Osobiście mam na oku dwie dwu-karuzelowe jedna to pottinger nie wiem dokładnie jaki model ale obie karuzele są na tandemie a na tandemie a druga to krone bodajże model ks 13.00 duo 2 obie w stanie można rzec bardzo dobrym. Ceny przystępne bo w granicach 16tys. Więc jeśli mówisz o jedno-karuzelowej to co polecasz?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarka karuzelowa Dzisiaj, 21:18
  •  

#202 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:25

Zgrabiarka karuzelowa za 20tys masz lely hibiscus NOWA :) moim zdaniem warta uwagi

#203 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:27

Zgrabiarka karuzelowa Strasznie ciężka jest ta Lely...

#204 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:34

Zgrabiarka karuzelowa moze i fakt...ale stosunek jakosci do ceny jest moim zdaniem jak najbardziej atrakcyjny...a czy az tak straszna ta waga???:)

Edytowany przez marcinek192, 19 czerwiec 2013 - 20:36.

#205 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:42

Zgrabiarka karuzelowa Akurat w tamtym roku wybierałem między Lely a Kuhnem-200 kg różnicy na torfowych łąkach to naprawdę sporo-uwierz mi.

#206 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:59

Zgrabiarka karuzelowa a jaki kuhn ma uklad smarowania??? bo cena wiem ze podobna:)

#207 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:00

Zgrabiarka karuzelowa A u mnie sporo jest łąk torfowych, a jeszcze jak na usługach robię to nawet bardzo dużo. To mówicie że lepsza jedno-karuzelowa?

#208 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:02

Zgrabiarka karuzelowa

a jaki kuhn ma uklad smarowania??? bo cena wiem ze podobna:)

Chodzi o przekładnię ?-jakiś tam smar chyba
@corrado-nie mówię że jednokaruzelowa jest lepsza (bo nie jest)-po prost jest na takie areały ok. i jest tańsza

#209 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:09

Zgrabiarka karuzelowa Jednokaruzelowa do prasy o dobrej wydajności może byc na styk lub czasem brakuje. JA mam Felle 4,6m jesli chodzi o sprzet jest bardzo ok mam ja juz 3 sezon zero awarii. Prasuje ciagnikiem 140km z prasa case RB344R i na bierzaco to raczej nie wyrobi sie zgrabiac chyba że trawa wielka i musze wolno prasowac w normalnych warunkach to troszke brakuje. JAk kupowałem tez myslałem o 2 karuzelowej ale na małe kawałki jak u nas najczesciej 0,5-1,5ha to by było pewnie meczace. Jednokaruzelowa podnosisz i zawracasz na miejscu

#210 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:17

Zgrabiarka karuzelowa Ja wysyłąm "zgrabiacza" 15-20 min wcześniej i jest ok.W tym roku po raz pierwszy nie mogłem zdążyć (duża trawa)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:21

Zgrabiarka karuzelowa ja też tak robie puszczam zgrabiajacego nawet godzine wczesniej zebym pózniej nie stał, ale startujac razem musiałbys czekac :)

#212 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:23

Zgrabiarka karuzelowa Czyli muszę jeszcze pomyśleć u mnie generalnie małych kawałków nie ma najmniejszy ma 1ha. Mam jeszcze pytanie czy w dwu-karuzelowej tandem działa tak samo jak w jedno-karuzelowej? Że lepiej kopiuje teren. Czy jest już trochę inaczej bo zgrabiarka opiera się też na tylnych kołach transportowych. Jak to jest?

#213 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:13

Zgrabiarka karuzelowa wiadomo ze dwukaruzelowa lepsza:) ale czy warto jest Ci ja kupowac...jaro a nie ma tam czasami oleju?? mowie o przekladni:)

#214 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:14

Zgrabiarka karuzelowa Aż sprawdzę jutro-ale zdaje się że smar

#215 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:21

Zgrabiarka karuzelowa zgrabia tak samo tylko po dwu karuzelowej jak grabi do sirotka dużo lepiej się prasuje bo pokos jest szerzej rozłożony i żadnych slalomów nie wywijasz następna sprawa mniej przejazdów jak na mokrych łąkach mniej kolein nie licząc czasu i paliwa , a co do jedno karuzelowej porządnej tak jak ci polecają potrzebny porządny ciągnik bo warzy ładne kila i co do tych 20 tysięcy to nie dał bym na nową jedną karuzele lepiej używkę podwójną za te pie nadze to ładny sprzęt można sprowadzić a nawet za płowe tego idzie niezłą kupić i zapytaj się tego co robi dwu karuzelową czy zamienił by na jedną bo ja nie znam takiego a już pale latek zgrabiam dwójką

#216 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:36

Zgrabiarka karuzelowa bo wiem ze jak ja szukalem to dealer mial i lely i kuhn...to polecil ma lely wlasnie ze wzgledu na prostrze rozwiazania techniczne...ale nie bede sie sprzeczał bo z nimi to nigdy nie wiadomo-zalezy na ktorym lepiej zarobi:) co do sprzetu uzywanego to jak ze wszystkim bywa roznie...trafisz dobrze to sie ciesz ale jak trafisz na zlom no to twoj problem:) a nie zawsze to co na pierwszy rzut oka jesk ok okazuje sie dobrym:) ja wychodze z zalozenia ze nowe to nowe...

#217 Share majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:19

Zgrabiarka karuzelowa witam, polecam ci kupic 2 karuzelowa zgrabiarke niz 1 karuzelowa, bowiem tez mialem z tata taki dylemat, czy nowa 1 karuzelowa czy uzywana 2 karuzelowa, wybor padl na 2 karuzelowa i nie załujemy teraz tego, bo grabienie to sama przyjemnosc, ile czasu mozna zaoszczedzic i paliwa to masakra, posiadam Fella TS 880 mega swad i ciagam ja C 360-3P. jak biore na kiszonke trawe to grabie na 2 biegu, a jak na siano to 3 i nie ma zadnego problemu, radzi sb swietnie, zgrabiarka grabi bardzo dokladnie, nic nie zostawia no i ładne, rowne rzadki uklada, takze ze dla prasujacego to zaleta, na małych lakach bez problemu grabi bo ma skretna os, takze jedzie po sladach ciagnika i od rowow wszystko wygrabi. takze w zyciu bym nie zamienił jej na 1 karuzelowa

#218 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 10:12

Zgrabiarka karuzelowa Rozmawiałem z tym kolesiem wtedy co grabił tą dwu-karuzelową tak jak mówicie nie zmieniłby jej na jedno-karuzelową :). Nie zapytałem go właśnie tylko o to z tym tandemem pod karuzelami tak jak wyżej pytałem, czy ten tandem daje takie efekty jak przy jedno-karuzelowej że właśnie lepiej kopiuje teren czy jest trochę inaczej bo zgrabiarka opiera się na tej tylnej osi skrętnej? Jeśli chodzi o ciągnik to pracowałby z nią albo C360 3p albo Deutz Fahr DX85 zależy jak by szło bo jeden musi pracować z owijarką samozaładowczą.

#219 Share majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 13:42

Zgrabiarka karuzelowa ja mam na tandemie karuzele i bardzo dobrze kopiuja teren, czysto karuzela zgrabia, takze nie ma zadnych strat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 15:58

Zgrabiarka karuzelowa Rozumiem że masz dwu-karuzelową zgrabiarkę?