mefiu890

Modernizacja chlewni (co ze ścianami i sufitem jak zrobić )

Polecane posty

mefiu890    15

Jestem w trakcie modernizacji chlewni i mem jedno pytanie ściany od środka mam otynkowane i pomalowane wapnem tak jak to sie robiło natomiast strop mam użytkowy i mam płyty żelbetonowe. Chodzi mi o to jak można zrobić te ściany i sufit aby tego nie malować czy są na to jakieś sposoby chodzi mi o to czy są może jakieś panele czy coś w tym stylu by to sie ładnie wyglądało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Zostań, lepiej przy białkowaniu ścian wapnem, bo chlewnia to nie dom, aby wszystko było odpicowane, no a po za tym to o kolor ścian i sufitu to zadbają muchy i świnie(te ostatnie to, szczególnie o ściany). No a jak się już upierasz to na ściany możesz tak do wysokości 150 cm położyć płytki(mają duży plus-można je umyć karcherem), wyżej to nie wiem, może farbą olejną pomalować, no ale i tak musisz liczyć się z tym, że muchy i tak wszystko z czasem skutecznie przebarwią. No ale najtańszą opcją jest wciąż białkowanie (dodatkowy plus to właściwości dezynfekcyjne jakie ma wapno, co prawda nie są może one jakieś znaczące, ale to zawsze coś). No, ale po pierwsze przy okazji modernizacji warto by było skuć przede wszystkim stare tynki i otynkować od nowa, aby mieć solidną podstawę do dalszych prac.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniucha    0

polecam piankę poliuretanową jest zmywalna wygląda na prawdę świetnie woda się nie skrapla widziałem to raz w Niemczech i byłem na prawdę pod wrażeniem. Co prawda nie wiem ile to kosztuje ale to chyba nie jest problem się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1304

heh, problemu z dowiadywaniem się o cenę to może nie będzie tylko z zakupem...

Ja bym został przy białkowaniu bo to sztuka w zupełności, po za tym wapno ma właściwości grzybo- i bakteriobójcze a w inwentarzu wiadomo jak jest

Ewentualnie możesz płytkami sobie wyłożyć i karcherem zmywać, jak Pan uwazasz


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja dobrze oczyszczone ściany i sufit zagruntowałem środkiem Uni-grunt następnie pomalowałem farbą emulsyjną fasadową (zewnętrzną) dwukrotnie aby uzyskać ładny efekt a teraz tylko przed każdym zasiedleniem chlewni myje karcherem dezyfekuje i następnie biele wapnem. Efekt super biel aż w oczy szczypie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

To gratuluję, ale co z muchami i świniami, nie brudzą Ci :) . Poza tym, jestem zwolennikiem minimalizacji kosztów i jeśli czegoś nie muszę robić to nie robię, przy dzisiejszych cenach zawsze lepiej zastanowić sie dwa razy nad każdą złotówką.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rav    0

Bym ci proponował położyć płytki nie są takie drogie 10 zł za metr można kupić mam tak zrobione i super sprawa dziur w ścianach nie robią łatwo umyć i trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Witam nie chcąc zakładać nowego tematu napisze tutaj. Więc takie pytanie ile może kosztować projekt wraz z zezwoleniami na budowę tuczarni wym. tak około 11 na 50 projekt najlepiej gotowy z powodu ceny. I czy dostane zezwolenie na taki obiekt w odległości około 70m od domu sąsiada?


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

kolego o chlewniach jest juz bardzo duzo napisane ..... o odległosciach tez ... jeden dłuzszy wieczór zwłaszcza teraz zimą i napewno znajdziesz.... a przy okazji przegladania tematów dowiesz sie bardzo wielu ciekawych informacji :) pozdrawiam oaxis3333


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

NIe ma to jak doradzić komuś po 3 latach, żeby sobie sam informacji poszukał. Gość już pewnie ze 2 lata świnie w nowym budynku hoduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

informacja dla innych aby nie zakładali stale nowych tematów które były omawiane ..... duzo jest takich monotonicznych pytan ..... potem w wyszukiwarce wyskakuje 50 opcjiii.....


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj