Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share WACO23

WACO23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:43

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? wiecie coś może na ten temat.Czy turbo w zetorze bardzo odbija się na spalaniu. Na pewno pali więcej ale chciałbym wiedzieć dokładnie...pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? Dzisiaj, 11:24
  •  

#2 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 19:20

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

#3 Share WACO23

WACO23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 09:02

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? to tylko brać większa moc i mniejsze spalanie :) :) :(

#4 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:56

to tylko brać większa moc i mniejsze spalanie :) :) :(

w sumie tak tylko że każdy się boji turbiny w używanym bo jak będzie padnięta to trzeba wymieniać lub n aprawiać a to kolejne koszty

#5 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:20

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? Ja mam zetorka z turbo i robiłem w nim już chyba wszystko z wyjątkiem (odpukać) turbiny właśnie :) w turze pali 5-6 litrów na godz.

#6 Share jony23

jony23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:sport siłownia

Napisany 19 marzec 2010 - 18:39

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo
Z E T O R 7 7 4 5

#7 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 19 marzec 2010 - 19:47

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? jony23. masz turbinę nie oryginalną, może sam zakładałeś bo ja myślałem nad założeniem do zwyklego , tylko nie wiem czy się sprawdzi,czy takie same są tłoki , pompa itp.

#8 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:20

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? nie radze akładać silniki z turbo mają inną głowicę dodatkowe kanały chłodzące jest też mocniej zrobiona ma też inną pompe wodną z dodatkowym wejściem który podłączony jest przy obudowie filtra oleju woda lub płyn przepływa i chłodzi olej, turbo też ma natrysk oleju na denka tłoka dzięki niemu tłoki są chłodzone bez tego wypałi dziure, inne są korbowody ogólnie mówiąc materiały są mocniejsze, a iże nie wspomne że jest inna pompa paliwowa ma inne dawki i trochę inna budowę. turbo jest dobre bo można smusić silnik aby wydajniej pracował i miał większą moc my brali 7341 w podstawowej wersji tylko ojciec dopłacił bodaj 2000 zł i kupi turbo z intercollerem. wzieliśmy jedną z ostatnich sztuk w kraju. silnik gwizda jak rakieta a i jest zrywniejszy. nawet na fakturze z fabryki jest napisane 64 kw czyli jakieś 10 km więcej niż w serii 7340

#9 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 19 marzec 2010 - 22:40

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? na pompie bym przestawił a te tłoki podejrzewam że takie są.dzięki :(

#10 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 20 marzec 2010 - 17:22

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? Jeśli kupisz 7745 z turbem to radzę Ci aby po zapaleniu ciągnik pochodził min. 3-5 min na wolnych obrotach zeby było lepsze smarowanie i po pracy też niech pochodzi na wolnych obrotach aby turbina się schłodziła. Zapewnia to dłuższe życie turba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 07:34

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? co do tłoków to nie wiem ale korbowody to napewno inne mają dodatkowy kanał przelotowy do natrysku oleju, bez tego podwyrzszona temperatura wypali tłoka. a co do pompy to wątpie czy ci się uda albo będzie ci dymił jak dasz za dużo a jak dasz zamało to będzie mulny a turbina będzie ci zaskakiwać koło 2tyś obrotów. wiem że w fabryce jak ustawiają to mają maszyny które dopasowywują ciśnienie doładowania do paliwa, ciągnik ma moc a nie pali tak dużo poza tym robią to tak aby turbodziura była jak najmniejsza, kto ma turbine to wie oco chodzi

#12 Share Zetor7045Turbo

Zetor7045Turbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 18:25

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine :) . Robota o niebo lepsza :)

#13 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:59

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? ile zrobiłeś na tej przeróbce mtg, a i gdzie upakowałeś interkoller bo chyba przed maske bo tam filter dużo miejsca zajmuje a i jak go wpiąłeś przed czy za turbiną i czy robiłeś jakieś chłodzenie oleju

#14 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 21:05

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? A tak odbiegając od tematu ile ma koni zetor 7745 a ile taki sam z turbem?

#15 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2010 - 22:00

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? Chyba 73 KM, i 81 KM z turbo.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#16 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 09:21

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? Nie chyba tylko na pewno tak jak napisał kolega powyżej :D

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#17 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 23 kwiecień 2010 - 19:45

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? 7745 turbo ma tyle samo co 7340 czyli 77,5 km

#18 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:42

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie? tylko że pod koniec produkcji 7340 i 7341 miały już po 81km

#19 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 13:05

ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine Dodany obrazek . Robota o niebo lepsza Dodany obrazek

myślę że to turbo nie wiele ci dało bez poczynienia pewnych zabiegów to tak jakby sypać piasek do dziurawego worka no fajny warkot ale nic więcej prucz twej uciechy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:41

wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

nic tylko zmniejszać dawkę i pompować silniki

też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo

piszesz że turbina w twoim jest nie orginalna napisz od czego masz turbinę jakie posiada doładowanie bo ta zetora szału nie robi