Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa Warfama

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szymek28

szymek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 22:59

prasa Warfama witam wszystkich
mustang
odpowiedz jest bardzo prosta: musisz ustawic naciag siatki_--- sluza do tego dwie pionowe sprezyny widoczne po podneisieniu klapy (plastikowej do gory ta gdzie wklada sie sznurki/sitke) i zdemontowaniui metalowej kratowcicy z wytlozceniem walfarma ( na marginesie nawet bez tego je widac) :)
te sprezyny musisz naciagnac/napiąć chyba klucz 19, przy naciaganiu muisz sobie je jakos zablokowac bo sie beda krecic np. pretem
a czemu naciganac? ano temu :), ze zluzyles juz czesc siatki i po prostu ich naciag jest za slaby ( dla tego co zosatlo jeszce z całego klębka siatki) ,a co za tym idzie za slabo odzialywuja na walec ktory dociska na siatke od góry ja hamujac a w konsekwencji ja napian
to napiecie siatki jest konieczne do rownego owiniecia balota od bzregu do bzregu
bez napiecia tych sprezyn siatka bedzie sie zeslizgiwac na balocie (brzegi nie beda owiniete)

marjanmeme- zapytaj u dilera gdzie kupiles prase, czesto montuja takie wyposazenie w starszych wesjach , tzreba niestty sporo doplacic , chyba ze 4 tyś, ja kupilem tutja www.hydro-masz.pl i wiem ze montuja obwiazywacze siatką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa Warfama Dzisiaj, 22:00
  •  

#22 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 05:55

prasa Warfama witam a ja w mojej prasie pogiełem prety na lancuchu do owijania materiału macie może jakis patent aby je w sprytny sposób wymontowac i wyprostowac dodam ze duzy mlotek odpada bo juz prubowałem

#23 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:32

prasa Warfama To nie masz dziur do wyjmowania prętów w dolnej części klapy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 08:17

prasa Warfama nie nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 10:59

prasa Warfama

Witam

Co sądzicie o prasie Ursus Z-594 ?

#26 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 05:13

prasa Warfama

moje zdanie jak za te pieniądze to jest warta swojej ceny 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:49

prasa Warfama

Witam. Jestem "szczęśliwym" użytkownikiem prasy Warfama z-543. Co do zawiewania siatki, to poradziłem sobie w ten sposób że porobiłem osłony boczne i blache z frontu zamieniłem na plexe, dzięki temu mam dobrą widoczność na proces spuszczania siatki i nie zawiewa.

Najgorsze w tej prasie jest zrywanie zabezpieczeń i ich bardzo "wygodne" zakładanie. Dzisiaj wyjechałem po raz pierwszy w te żniwa, ale na innym wałku przekaźnika. Oczywiście zerwało zabezpieczenie. Ale o dziwo na przekaźniku. Jak się okazało przy wymianie, jakimś trafem była tam tylko śruba 5.8. Na prasie przy zabezpieczeniach mam 8.8. Szybko usunąłem awarię. Włożyłem na chwile śrubke 10.9, maszyna ruszyła i jadę dalej z koksem. I teraz pytanie me : czy nie wygodniej bedzie dawać na przekaźniku słabszą śrubkę np 5.8, a na prasie śrubki 8.8. Przy ewentualnym zerwaniu na przekaźniku włożyć na chwile 10.9 skończyć balota i spowrotem 5.8. Tylko nie wiem czy śrubka 6 o symbolu 8.8 która jest na zabezpieczeniu nagarniacza nie walnie szybciej niż śrubka 8 z symbolem 5.8 na przekaźniku. A może zakładaliście jeszcze jakieś mocniejsze zabezpieczenia? Jak Wy sobie z tym radzicie, bo brzęczek i barometr naprawdę czasami zawodzą. A na myśl że z 10 razy będę odkręcał osłony i zakręcał niewygodne śrubki aż mi się odechciewa prasowania.