tom150

prasa Warfama

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom150    0

Witam!

Słuchajcie panowie.Czy któryś z was ma może prasę Warfame i macie może jakieś problemy z jej użytkowaniem? Bo ja kupiłem sobie taką właśnie maszynę nowiutką z owijaniem na siatkę i to jakaś ogromna porażka!!!! Nie zwija snopków jak należy siatka owija się na podbierak a jak już jest wiatr to wogólne praktycznie nie ma mowy o prasowaniu!!Czy ktoś miał jeszcze takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam.

Ja akurat nie mam prasy Warfama, ale Sipmę i też w czasie wietrznej pogody pojawiają się problemy z podawaniem siatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam owijanie sznurkiem i jak sobie przypomne zeszły sezon to bym najchętniej polał tego złoma benzyną i sfurał tam gdzie stoi. nie wiem jak tam z siatka jest ale mi sznurek prawie za każdym razem wciągało za bęben także musiałem wychodzić z traktora i kierować go tam gdzie ma iśc. gdy wieje to juz wogóle porazka już nie mówie o urwanych sznurkach... może to wina tego że farmtrac ma ciut wyżej dolny zaczep niz np c-385 w której w miare robota szła ale mimo wszystko żeby takie cuda sie działy to chyba troche nie przystoi. Dobrze wiedzieć że nie jestem sam z problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierol    0

witam. Ja mam prasę Warfama i nie mogę narzekać. Pojawia się problem z wietrzną pogodą ale wciąganie sznurka czy siatki na podbierak jest efektem nieumiejętnego obsługiwania maszyny, w instrukcji pisze,że podczas podawania sznurka(siatki) musi się to odbywać gdy masa jest na podbieraczu, czyli włączamy owijanie i nadal zbieramy pokos. A jeśli chodzi o bele to wychodzą równe i dobrze dobite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Ja również mam Warfamę Z-543 i zgadzam się z kolegą kierol. Może nie jest najwyższej klasy ale czego chcieć za te pieniądze ... Na początku też musiałem sporo pojeździć żeby ją wgl. ogarnąć, bo nigdy nie prasowałem prasą do okrągłych, ale później zaczęło mi wychodzić. Co do siatki to może źle ci owija belki bo owijasz je na większych obrotach? Powinno się na niskich wtedy lepiej rozprowadza się siatka, a jeśli to nie pomaga to ustaw na większą liczbę owinięć i wtedy powinno pokryć dobrze. Mogę ci jeszcze poradzić żebyś sprawdził czy masz dobrze poprowadzoną siatkę/sznurek zgodnie ze schematem bo jeśli nie to też może być tego wina. Co do wkręcania się sznurka na bęben to tak jak znowu napisał kierol trzeba pamiętać o tym żeby coś było na podbieraku, wtedy popchnie ci to sznurek/siatkę i będzie git. Mi się w tej prasie nie podoba tylko jedno, ten system pokazywania ile jest w komorze materiału, chodzi mi o ten barometr. W sianokiszonce i sianie jest ok, nabijam do zielonego gdzieś tak 10 - 15 i jak wchodzi na czerwone to owijam. W słomie to jest jakoś dziwnie. Kilka razy już zerwałem zabezpieczenia, że łańcuchy nie obracały się bo było za dużo materiału w komorze, a barometr był w zielonym polu. Później dowiedziałem się że trzeba mniej nabijać ciśnienia gdzieś do 5 i jak dojdzie do 10 - 15 to już owijać. Jak dla mnie do d*py. Powinno to być zrobione jakoś bardziej "przyjaźnie" dla użytkownika. U was też taki jest z tym czy OK? Wiecie jak pokazują inne prasy poziom zapełnienia komory, bo ja tylko z tą pracowałem. A i jeszcze jedno z jaką prędkością wy belujecie siano/sianokiszonkę/słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem w kronie ze mi sie na podbierak sznurek owijał potem włanczałem sznurek w pracy jeszcze a teraz w welger też jak nie pujdzie z sianem to albo wychodzi z tyłu albo w podbierak czasami bywa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

My mamy krone i zawsze zarzucamy sznurek czy siatkę razem z materiałem i nigdy nie ma z tym problemu wcześniej jak praktykowaliśmy na pusto prawie za każdym razem trzeba było wychodzić. Co do wskaźników to w krone są mechaniczne takie strzałki z podziałką 1; 2; 3; i max po obydwóch stronach więc widać czy komora równo się napełnia. Ze słomą to jest różnie raz prasowałem suchutką słomę w południe to dobijałem na max ale po wyrzuceniu się rozprężały i rozwalały więc potem zacząłem prasować z rosą to już na 1 bela byla tak dobita, że zetor 5011 przygasał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wyczucie maszyny jest bardzo ważne. Oczywiste jest, że podawanie sznurka lub siatki na "pusto",czyli bez prasowanego materiału może i najczęściej powoduje nawijanie na podbieracz. Natomiast nie zmienia to faktu, że w czasie wietrznej pogody siatka lub sznurek może być wyrzucany z prowadnicy- taka już jest budowa prasy (w moim przypadku Sipmy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Nie będę zakładał nowego topicu więc zrobię mały OT tutaj ;] Mam teraz nowy ciągnik Case JX60. Jak myślicie jak będzie sobie radził z Warfamą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi nieraz lubi zdusić 82 konie w Farmtracu ale to tylko przy kiszonce także nie wiem jak twój sobie poradzi. Może ciężko mieć. ta prasa sama w sobie 2 tony waży także jeśli masz górki to pozostaje mi życzyć powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaka moze być przyczyna że prasa nie podaj mi sznurka ? odkreciłem przewód od mechanizmu i olej nie dochodzi, pytanie teraz jaka moze byc przyczyna ? proszę o pomoc


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jakiś paproch siedzi, i to jest przyczyną, przytkał dopływ oleju. Znajomy taki problem miał w Warfamie i serwis mu to naprawiał na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

paproch w rozdzielaczu czy w przewodzie, nie orientujesz sie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Ten znajomy to laik w tematach mechaniki, a ja nie wiem gdzie mógł siedzieć, tak powiedzieli serwisanci i to mi powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Mi nieraz lubi zdusić 82 konie w Farmtracu ale to tylko przy kiszonce także nie wiem jak twój sobie poradzi. Może ciężko mieć. ta prasa sama w sobie 2 tony waży także jeśli masz górki to pozostaje mi życzyć powodzenia:)

To słaby przekaz mocy te farmtracki mają. Ja mam prasę Case RB344, bez wypełnionej komory waży 3tony i moja Proxima 8441 pod górę śmiga bez problemu... Raz przy prasowaniu żyta mi się przydusiła ponieważ wciągnęło go troszkę dużo :)

 

Moja prasa jest sterowana za pomocą komputera i tam są słupki wypełnienia komory, więc jest bardzo łatwo zrobić równą belkę :) Natomiast zgniot jest ustawiany w %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

jaka moze być przyczyna że prasa nie podaj mi sznurka ? odkreciłem przewód od mechanizmu i olej nie dochodzi, pytanie teraz jaka moze byc przyczyna ? proszę o pomoc

 

Może rozregulowała Ci się linka od sterowania? Podbierak i klapa podnoszą się normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

jaka moze być przyczyna że prasa nie podaj mi sznurka ? odkreciłem przewód od mechanizmu i olej nie dochodzi, pytanie teraz jaka moze byc przyczyna ? proszę o pomoc

 

 

tam przy rozdzielaczu w belarce masz taki zawor do przestawiania na siatke i sznurek wiec przestaw go do gory bo to moze byc przyczyna tez tak mnialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

Mam problem z warfamą :) Gdy owijam baloty w siatkę to co kilka belek zdarza się, że nóż po zamknięciu klapy nie blokuje się tylko opada. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang1000    1

witam,

 

może wiecie gdzie szukac problemu bo ja juz nie mam wizji, mianowicie gdy podaje siatkę - sama lekko siaga się do środka i pozniej z lewej strony ok 10-15cm balot jest niedowiniety. masa podawana jest moziliwe na calej szerokosci. ma ktos jakis pomysl?? kiedys było ok, a teraz ten problem wystepuje gdzies w 1/4 wykonywanych balotów. warfama z543/ pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Wie ktoś może gdzie można kupić do prasy Warfama z 2002r agregat do siatki? Mam już ją od nowości czyli ponad 10lat ale ze względu na rosnące ceny paliwa owijanie sznurkiem chyba wychodzi prawie na równi z ceną co owijanie siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek28    1

witam wszystkich

mustang

odpowiedz jest bardzo prosta: musisz ustawic naciag siatki_--- sluza do tego dwie pionowe sprezyny widoczne po podneisieniu klapy (plastikowej do gory ta gdzie wklada sie sznurki/sitke) i zdemontowaniui metalowej kratowcicy z wytlozceniem walfarma ( na marginesie nawet bez tego je widac) :)

te sprezyny musisz naciagnac/napiąć chyba klucz 19, przy naciaganiu muisz sobie je jakos zablokowac bo sie beda krecic np. pretem

a czemu naciganac? ano temu :), ze zluzyles juz czesc siatki i po prostu ich naciag jest za slaby ( dla tego co zosatlo jeszce z całego klębka siatki) ,a co za tym idzie za slabo odzialywuja na walec ktory dociska na siatke od góry ja hamujac a w konsekwencji ja napian

to napiecie siatki jest konieczne do rownego owiniecia balota od bzregu do bzregu

bez napiecia tych sprezyn siatka bedzie sie zeslizgiwac na balocie (brzegi nie beda owiniete)

 

marjanmeme- zapytaj u dilera gdzie kupiles prase, czesto montuja takie wyposazenie w starszych wesjach , tzreba niestty sporo doplacic , chyba ze 4 tyś, ja kupilem tutja www.hydro-masz.pl i wiem ze montuja obwiazywacze siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam a ja w mojej prasie pogiełem prety na lancuchu do owijania materiału macie może jakis patent aby je w sprytny sposób wymontowac i wyprostowac dodam ze duzy mlotek odpada bo juz prubowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj