Skocz do zawartości

Zdjęcie

cieknacy dach pomocy

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 15:58

cieknacy dach pomocy To czy jest folia czy nie nie ma większego znaczenia u nas(i nie tylko) jest folia i też się skrapla, termodynamika ma swoje prawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cieknacy dach pomocy Dzisiaj, 12:18
  •  

#22 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 marzec 2010 - 19:02

cieknacy dach pomocy U mnie na wiacie też się skrapla. Wiosną to normalne. Duża wilgotność. A folii pod blachą nie wróżę zbyt długiego żywota. Mam na dachu w domu folię i już jest taka patrz a nie dotykaj bo się posypie.blacha się nagrzewa

#23 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 19:05

cieknacy dach pomocy W tym przypadku chyba najlepszym rozwiązaniem byłby natrysk pianki poliuretanowej choć to do tanich nie należy.

#24 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:50

cieknacy dach pomocy Są jakieś farby do malowania od spodu. We Francji na obory kupują blachę co jest od razu pomalowana farbą antyskraplającą

#25 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 12:50

cieknacy dach pomocy Ile może kosztować taka farba i czy to pomoże

#26 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:36

cieknacy dach pomocy Nie mam pojęcia ile kosztuje i co to za farba. Przypomniałem sobie że są też folie na tunele co woda się nie skrapla na nich. Ale trzeba dać nie pod samą blachą tylko trochę odstępu żeby nie grzało jej.ale nie wiem jak zachowa się konstrukcja dachu bo pewnie jest drewniana i z czasem może pleśnieć jak nie będzie przewiewu

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 marzec 2010 - 19:42

cieknacy dach pomocy Hahahaha widzę że ktoś pożałował parę groszy na membranę paro przepuszczalna pod blachę. Powiem tyle pokryłem wiatę na maszyny blachą po łatkach normalnie i po roku zerwałem całość, bo co zajdę z rana a szczególnie teraz gdy w wiacie jest zimniej jak blacha i się rosi normalnie latem jak jest rosa to w środku z pod blachy mżawka padała. Może to głupie ale radze nie pożałować parę groszy więcej na budynek i dać taką mate. Folia nie jest dobra bo się rwie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 05:58

cieknacy dach pomocy Może i bym miał coś założone pod blachę ale ten paproch co robił dach nie chciało mu się pewnie w to bawić, zapewniał ze nic nie badzie, tata go ostatnio dorwał to powiedział żeby ocieplić strop i na tym się skończyła jego rada

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:43

cieknacy dach pomocy mam podobny problem, z tym że na budynku ogólnoużytkowym, który chcę przerobić na przechowalnię ziemniaków i zastanawiam się czy pozostawić dach dwuspadowy bez zmian i zrobić ocieplony strop na wysokości murłatów czy też położyć izolację bezpośrednio pod blachę, chciałbym przede wszystkim pozbyć się problemu skraplania

rozwiązaniem jest natrysk pianki, co jednak jest bardzo drogie za każdy centymetr warstwy ok 8zł za m2 (zastanawiam się dlaczego, przecież m3 pianki uniwersalnej z puszki kosztuje ok 200zł)

#30 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:00

cieknacy dach pomocy też mam podobny problem jak kolega powyżej(kissmy), myślę o przechowalni do ziemniaków w stodole, lub w czasie gdy nie będzie tam kartofli to wpuscić tam świnie i zastanawiam się czy lepiej zalać strop i ocieplić, ewentualnie na górę słomę czy natrysk pianki, ale ta pianka jest droga poza tym dach jest z eternitu a wymiana kosztuje, a teraz z kasą krucho

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 23:18

cieknacy dach pomocy ja ewentualnie zrobię lekki strop z desek i na to styropian, tylko szkoda mi wysokości; znalazłem natrysk po 4,15zł/cm/m2 http://allegro.pl/pi...2010751165.html , ciekawe dlaczego cena jest tak niska, chyba się skuszę przynajmniej na pokrycie płyty warstwowej w jednej przechowalni, bo strasznie mi się na niej skrapla woda

#32 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 12:32

cieknacy dach pomocy ja ewentualnie zrobię lekki strop z desek i na to styropian, tylko szkoda mi wysokości; znalazłem natrysk po 4,15zł/cm/m2 http://allegro.pl/pi...2010751165.html , ciekawe dlaczego cena jest tak niska, chyba się skuszę przynajmniej na pokrycie płyty warstwowej w jednej przechowalni, bo strasznie mi się na niej skrapla woda.

Witam zrobiłeś ten natrysk tą pianką czy to się opłaca...

Witam zrobiłeś ten natrysk tą pianką czy to się opłaca...

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 luty 2013 - 14:47

cieknacy dach pomocy nie, to jest inna pianka (oddychająca), tzn niewłaściwa do wykonywania izolacji w wilgotnych pomieszczeniach, ale w przyszłym roku muszę coś ogarnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share michal2709

michal2709

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 październik 2016 - 23:11

cieknacy dach pomocy

Witam . 

Mam pytanie odnośnie problemu skraplającej się wody z dachu (blachy) w oborze na byki , czy zastosowanie foli grubej od kiszonki o odległości 5cm od blachy rozwiąże problem ??

Pozdrawiam