Skocz do zawartości

Zdjęcie

cieknacy dach pomocy

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 16:39

cieknacy dach pomocy Witam mam wielki problem otóż położyłem blachę na oborze bez foli i teraz zarąbiście się skrapla ze aż siano po warstwie mi gnije. Co mam teraz zrobić :) pomożecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cieknacy dach pomocy Dzisiaj, 07:14
  •  

#2 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 16 marzec 2010 - 16:42

cieknacy dach pomocy Masz zrobiona jakąś wentylacje z obory?
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#3 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 17:20

cieknacy dach pomocy W tym rzecz że pod tym dachem pod którym trzymasz siano jest za ciepło!!!!!
Ja w garażu mam samą blachę i po niej woda nie cieknie :)

#4 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 17:20

cieknacy dach pomocy Powinna być dana folia pod blachę, jeżeli celagier jest drewniany to też go szlag trafi

#5 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 16 marzec 2010 - 17:48

cieknacy dach pomocy To masz problem bo nie wiele się da zrobić koniecznie wentylacja lub inny sposób na cyrkulacje powietrza poszukaj pomocy u innych jak to rozwiązali jeśli się da to zrób możliwie dużą przestrzeń miedzy dachem a stropem tyle mogę poradzić..

#6 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:12

cieknacy dach pomocy No, musi być dobra wentylacja.

#7 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 16 marzec 2010 - 18:20

cieknacy dach pomocy Zaraz, czyli masz oborę, strop nad oborą i na stropie siano, a całość przykryte blachą??
Bo nie rozumie...
Jeśli tak to pewnie wentylacje trzeba zrobić lepszą, może jakieś w ścianie kolankowej otwory do wentylacji pary wodnej,
Ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, napisz coś więcej.

>>>>>> 

#8 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:33

cieknacy dach pomocy Rozczaruje Cię nie wiele da się zrobić.... nawet poprawiając wentylacje dalej będzie się skraplało na blasze... tak naprawdę jest tylko jedno wyjście zdjąć blachę z powrotem i dać folię bo szlag bardzo szybko trafi Ci krokwie, po prostu zmurszeją... ja ten temat przerabiałem nad magazynem zbożowym, ojciec kiedyś nie dał pod trapezówkę folii i na wiosnę ciekło po blasze jak cholera... próbowaliśmy podbijając folie od spodu, ale to tylko środki doraźne niestety...

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:58

cieknacy dach pomocy Wentylacje trzeba zrobić w kalenicy. Ciepłe powietrze idzie do góry. Jeśli nie pomoże to jedynie zdjąć blachę i założyć folie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share jaroweres

jaroweres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:00

cieknacy dach pomocy Siema zgadzam się z kolegą wlodiw, najlepszym rowiązaniem jest zerwanie blachy i położenie foli. Ja też tak robiłem bo nie było innego wyjścia gdyż nawet wentylacja nic nie dawała....
i życie toczy sie dalej.........

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 19:31

cieknacy dach pomocy Folie można podbić pod krokwiami, może to nie idealny sposób ale siano było by suche...

#12 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 16 marzec 2010 - 19:34

cieknacy dach pomocy Dobra wentylacja od stropu do kalenicy morze pomoc. Zdejmowanie dachu to trochę nie bardzo później trzeba trafiać wkrętami w te same dziury a najlepiej by było żeby nie w te same dziury w łacie bo te stare rozwiercone będą słabo już trzymały i dach może przy dobrym wietrze wylądować zrolowany na ziemi, widziałem coś takiego...Odkręcili tylko dwie tafle i przykręcili na to samo miejsce a po jakimś czasie wszystko poleciało...
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#13 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:44

cieknacy dach pomocy Tak mam oborę strop i na nim siano. Może wentylacje trzeba będzie zrobić znaczy kominki, z góry, bo z obory mam wyciągnięte a tam nie. Ale czy to pomoże tylko ciekawostka ze 4 laty od góry są suche i blacha tylko skrapla się od polowy dachu, zdejmowanie blachy trochę zaboli bo ma rozmiar 390dl i 12szer.

#14 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:34

cieknacy dach pomocy Zaboli Cie kolego. Szkoda tej blachy zmarnować zrób jak jak mówisz ,,kominki,, i powinno być ok. Napisz na prywatnym jak wyszło czy jest dobrze.

#15 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:50

cieknacy dach pomocy Kominki nie wiele dadzą bo taki urok blachy jest, że na niej się zawsze skrapla... dlatego ważna jest ta folia, próbuj, ale tak jak pisałem cudów się nie spodziewaj... Co do ponownego przykręcania blachy tak trzeba wkręcać w te same miejsca, ale trzeba dać na każda tafle blachy po np.4 nowe blachowkręty w innych miejscach i nie ma problemu (lub ewentualnie zakupic dłuższe)

#16 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:55

cieknacy dach pomocy W inne miejsca nie polecam bo zostaną dziury po starych pisałem już, rozwiązaniem mogą być jak kolega mówi dłuższe wkręty.

#17 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 marzec 2010 - 22:01

cieknacy dach pomocy My też mamy blachę [ocynk pomalowana na czarno] tylko że od stropu do dachu jest dosyć duża wysokość są zrobione dwa kominki i jest sucho.
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 22:09

cieknacy dach pomocy

Tak mam oborę strop i na nim siano. Może wentylacje trzeba będzie zrobić znaczy kominki, z góry, bo z obory mam wyciągnięte a tam nie. Ale czy to pomoże tylko ciekawostka ze 4 laty od góry są suche i blacha tylko skrapla się od polowy dachu, zdejmowanie blachy trochę zaboli bo ma rozmiar 390dl i 12szer.

Bo u góry przy kalenicy nie jest szczelnie i jest wentylacja. Szczeliny są za małe aby obieg powietrza był na tyle duży aby niżej woda się nie skraplała.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 23:29

cieknacy dach pomocy Bez zdjęcia blachy i położenia folii paroprzepuszczalnej się nie obędzie.Mam podobny problem w garażu który jest pod trapezówką.Zauważyłem taką prawidłowość że jak w dzień jest ciepło a w nocy trochę mrozu to para z powietrza skrapla się na spodzie blachy i zamarza , następnego dnia pod wpływem ciepła te zamarznięte krople roztapiają się i skapują na maszyny ,a wentylacja w tym garażu jest bardzo dobra . W starym garażu pod eternitem nie mam tego problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 12:02

cieknacy dach pomocy Mam zamiar założyć kominki obrotowe(wiatraczki znaczy się)leprze będą od zwykłych wylotów?