Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiktor27    1

Witam mam wielki problem otóż położyłem blachę na oborze bez foli i teraz zarąbiście się skrapla ze aż siano po warstwie mi gnije. Co mam teraz zrobić :) pomożecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Masz zrobiona jakąś wentylacje z obory?


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

W tym rzecz że pod tym dachem pod którym trzymasz siano jest za ciepło!!!!!

Ja w garażu mam samą blachę i po niej woda nie cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    46

Powinna być dana folia pod blachę, jeżeli celagier jest drewniany to też go szlag trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

To masz problem bo nie wiele się da zrobić koniecznie wentylacja lub inny sposób na cyrkulacje powietrza poszukaj pomocy u innych jak to rozwiązali jeśli się da to zrób możliwie dużą przestrzeń miedzy dachem a stropem tyle mogę poradzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1211

Zaraz, czyli masz oborę, strop nad oborą i na stropie siano, a całość przykryte blachą??

Bo nie rozumie...

Jeśli tak to pewnie wentylacje trzeba zrobić lepszą, może jakieś w ścianie kolankowej otwory do wentylacji pary wodnej,

Ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, napisz coś więcej.


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Rozczaruje Cię nie wiele da się zrobić.... nawet poprawiając wentylacje dalej będzie się skraplało na blasze... tak naprawdę jest tylko jedno wyjście zdjąć blachę z powrotem i dać folię bo szlag bardzo szybko trafi Ci krokwie, po prostu zmurszeją... ja ten temat przerabiałem nad magazynem zbożowym, ojciec kiedyś nie dał pod trapezówkę folii i na wiosnę ciekło po blasze jak cholera... próbowaliśmy podbijając folie od spodu, ale to tylko środki doraźne niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wentylacje trzeba zrobić w kalenicy. Ciepłe powietrze idzie do góry. Jeśli nie pomoże to jedynie zdjąć blachę i założyć folie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Siema zgadzam się z kolegą wlodiw, najlepszym rowiązaniem jest zerwanie blachy i położenie foli. Ja też tak robiłem bo nie było innego wyjścia gdyż nawet wentylacja nic nie dawała....


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Folie można podbić pod krokwiami, może to nie idealny sposób ale siano było by suche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Dobra wentylacja od stropu do kalenicy morze pomoc. Zdejmowanie dachu to trochę nie bardzo później trzeba trafiać wkrętami w te same dziury a najlepiej by było żeby nie w te same dziury w łacie bo te stare rozwiercone będą słabo już trzymały i dach może przy dobrym wietrze wylądować zrolowany na ziemi, widziałem coś takiego...Odkręcili tylko dwie tafle i przykręcili na to samo miejsce a po jakimś czasie wszystko poleciało...


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Tak mam oborę strop i na nim siano. Może wentylacje trzeba będzie zrobić znaczy kominki, z góry, bo z obory mam wyciągnięte a tam nie. Ale czy to pomoże tylko ciekawostka ze 4 laty od góry są suche i blacha tylko skrapla się od polowy dachu, zdejmowanie blachy trochę zaboli bo ma rozmiar 390dl i 12szer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Zaboli Cie kolego. Szkoda tej blachy zmarnować zrób jak jak mówisz ,,kominki,, i powinno być ok. Napisz na prywatnym jak wyszło czy jest dobrze.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kominki nie wiele dadzą bo taki urok blachy jest, że na niej się zawsze skrapla... dlatego ważna jest ta folia, próbuj, ale tak jak pisałem cudów się nie spodziewaj... Co do ponownego przykręcania blachy tak trzeba wkręcać w te same miejsca, ale trzeba dać na każda tafle blachy po np.4 nowe blachowkręty w innych miejscach i nie ma problemu (lub ewentualnie zakupic dłuższe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

W inne miejsca nie polecam bo zostaną dziury po starych pisałem już, rozwiązaniem mogą być jak kolega mówi dłuższe wkręty.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

My też mamy blachę [ocynk pomalowana na czarno] tylko że od stropu do dachu jest dosyć duża wysokość są zrobione dwa kominki i jest sucho.


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak mam oborę strop i na nim siano. Może wentylacje trzeba będzie zrobić znaczy kominki, z góry, bo z obory mam wyciągnięte a tam nie. Ale czy to pomoże tylko ciekawostka ze 4 laty od góry są suche i blacha tylko skrapla się od polowy dachu, zdejmowanie blachy trochę zaboli bo ma rozmiar 390dl i 12szer.

 

Bo u góry przy kalenicy nie jest szczelnie i jest wentylacja. Szczeliny są za małe aby obieg powietrza był na tyle duży aby niżej woda się nie skraplała.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Bez zdjęcia blachy i położenia folii paroprzepuszczalnej się nie obędzie.Mam podobny problem w garażu który jest pod trapezówką.Zauważyłem taką prawidłowość że jak w dzień jest ciepło a w nocy trochę mrozu to para z powietrza skrapla się na spodzie blachy i zamarza , następnego dnia pod wpływem ciepła te zamarznięte krople roztapiają się i skapują na maszyny ,a wentylacja w tym garażu jest bardzo dobra . W starym garażu pod eternitem nie mam tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

Mam zamiar założyć kominki obrotowe(wiatraczki znaczy się)leprze będą od zwykłych wylotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizgus    1

To czy jest folia czy nie nie ma większego znaczenia u nas(i nie tylko) jest folia i też się skrapla, termodynamika ma swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

U mnie na wiacie też się skrapla. Wiosną to normalne. Duża wilgotność. A folii pod blachą nie wróżę zbyt długiego żywota. Mam na dachu w domu folię i już jest taka patrz a nie dotykaj bo się posypie.blacha się nagrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizgus    1

W tym przypadku chyba najlepszym rozwiązaniem byłby natrysk pianki poliuretanowej choć to do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Są jakieś farby do malowania od spodu. We Francji na obory kupują blachę co jest od razu pomalowana farbą antyskraplającą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj