pronarek8140

Pronar czy Farmer

Polecane posty

Mati171892    12

no ciekawe bo jakby na to patrzec to to jest skladak. a tak szczerze to sam mialem mtza i nawet ze nie duzo palił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mi chodzilo ze silnik od jd duzo pali tak mi diler mowil

a moj pronarek130 km pali tyle samo co zetor 8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie jestem za Farmerem, ale wy to głupoty piszecie. Jak na swoją białoruską moc jest ciężki to raz. I dlaczego Farmer to składak a Pronar nie? Pronar jaką ma skrzynię? Most, silnik, kabina i pewnie wiele innych podzespołów nie jest pronarowskich.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati171892    12

no w sumie tak ale ja osobiscie wolałbym pronara chocby tego drugiej generacji albo p5. i pronar nawet z wygladu jest spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awe    0

Ale ilu z was zna te ciągniki farmer ma prawie 4 tony i nacisk na przód jest większy jak ma pronar , nieprawda jest że agregat i siewnik poznaniak 2,7 m podnosi na wysuniętym siewniku i nie piszcie że nie daje rady bo ma lżej jak w pługu jak się chce dobrze zaorać .Druga sprawa to kabina samo wejście jest dużo wygodniejsze jak do pronara a niestety mam troszkę brzuszka i można wygodnie wejść i wyjsc jak lewymi tak i prawymi drzwiami wiem co piszę ponieważ przed kupnem trochę wybierałem i porównywałem .Nie twierdze że nie ma lepszych ciągników bo są za wieksza kasę

 

Podaje link na którym sieje na mokrym


www.youtube.com/watch?v=f5ojo9f-pHY
www.youtube.com/watch?v=N9Z6IrAfcgU
www.youtube.com/watch?v=caaikt5pbk4
www.youtube.com/watch?v=dSIVV5Pus5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

awe

Możesz rozwinąć myśl czym się różni Farmer 10244C1 od Farmera 8244C2 bo jak mnie pamięć nie myli to Farmer C1 ma silnik MMZ (D-245) a mniejszy kolega C2 ma MMZ (D-243).Mniejszy ma rewers i 12 biegów do przodu i 12 do tyłu.Most napędowy ten sam ,wydatek pompy w mniejszym do 55 bar ,a w C1 to 70bar.W Farmerze C2 dodatkowo jest załanczany przedni most napędowy elektrohydraulicznie a w większym mechanicznie.Dodam jeszcze że mechanik mówił że model C2 jest mniej awaryjny niż większy kolega. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awe    0

kamil

Podstawowa różnica to skrzynia i mosty które są tak jak w Bielerusie i Pronarze to jest Ruska myśl i już w kabinie wajchy od biegów przeszkadzaja hamulce i dlatego mnie osobiście to nie pasuje , ale wejdz na stronę Farmera http://www.farmer.net.pl/ i sobie porównaj, i tu bym się zgodził z mechanikiem ,gdybym miał kupić 105km to na pewno bym szukał gdzie indziej , sa to dwa różne ciągniki i nieporównywalne


www.youtube.com/watch?v=f5ojo9f-pHY
www.youtube.com/watch?v=N9Z6IrAfcgU
www.youtube.com/watch?v=caaikt5pbk4
www.youtube.com/watch?v=dSIVV5Pus5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendzik8000    0

Proszę was tylko nie pronar82a.Nie kupuj tego.Szczerze mówiąc farmera też bym nie wybrał, ale jak już się wahasz między tymi ciągnikami to bierz z czystym sercem farmera.Jeśli wziąłbyś pronara to wyrzuciłbyś dosłownie pieniądze w "błoto". I żeby nie było, że jestem gołosłowny to powiem, że mój szwagier ma pronara 82a i do tej pory żałuje, iż go kupił. Po pierwsze nie ma miejsca gdzie nie widać byłoby wycieku oleju, a to naprawdę jest duży wydatek by uzupełniać olej co tydzień. Do tego dochodzą problemy z przednim mostem, no i ta nieszczęsna skrzynia biegów i co najgorsze on ma go dopiero 3 miesiące, co będzie później aż strach pomyśleć. Chłopak ma normalnie horror z tym traktorem. To nie jest tylko moja opinia jak chcesz to możesz przeczytać sobie komentarze na tym forum wystarczy tylko wpisać awaryjność pronara. Dlatego też ostrzegam cię żebyś potem nie żałował.Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was tylko nie pronar82a.Nie kupuj tego.Szczerze mówiąc farmera też bym nie wybrał, ale jak już się wahasz między tymi ciągnikami to bierz z czystym sercem farmera.Jeśli wziąłbyś pronara to wyrzuciłbyś dosłownie pieniądze w "błoto". I żeby nie było, że jestem gołosłowny to powiem, że mój szwagier ma pronara 82a i do tej pory żałuje, iż go kupił. Po pierwsze nie ma miejsca gdzie nie widać byłoby wycieku oleju, a to naprawdę jest duży wydatek by uzupełniać olej co tydzień. Do tego dochodzą problemy z przednim mostem, no i ta nieszczęsna skrzynia biegów i co najgorsze on ma go dopiero 3 miesiące, co będzie później aż strach pomyśleć. Chłopak ma normalnie horror z tym traktorem. To nie jest tylko moja opinia jak chcesz to możesz przeczytać sobie komentarze na tym forum wystarczy tylko wpisać awaryjność pronara. Dlatego też ostrzegam cię żebyś potem nie żałował.Pzdr

kolega pewnie to by fendta chciał od razu? co takiego można robic przez 3 miesiące zimowe że trzeba tak co tydzień olej uzupełniac? jest to pronar nowy ma gwarancje? co za problem wsadzic głowe i zobaczyc gdzie taki wyciek jest! może wystarczy dokręcic jakiś przewód, czujnik lub opaske, co dolega temu mostowi co aż tak żałuje? myślisz że farmer to john? bo wstawili w jednym modelu silnik to już cały ciągnik można poruwnywac do ciągników z wyższej półki? ja nie mówie że farmer to totalny złom bo ludzie mają i robią i każdy chwali swoje ale napewno jakością i wykonaniem nie wyprzedza pronara nie wspomne o osiągach... ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy    0

jak dobrze pamietam to farmer z silnikiem Jd byl jakies 17tys drozszy.

Lukaszjarm co do tego spalania pronara 130KM do zetora to wierzyc mi sie nie chce,bo ja mialem 8111 i spalal bardzo malo w orce 4x40 na glebokosc okolo24cm bral mi 10l/ha. Pronar 130 ma juz jednak 6garow i to ze sa dodatkowe 2 tloki to na czyms one musza chodzic wiec albo masz r**** tego zetora 8111 albo troszke fantazja Cie poniosla.

 

grzeczniej!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Nie powiedział bym ,że Farmer z silnikiem JD tak dużo pali.Oczywiście nie twierdzę ,że są najoszczędniejsze.Posiadam model F-7258TE i jak na razie to nie odczuwam tak dużej straty na paliwie,oczywiście zobaczymy co będzie w orce czy jakichś cięższych pracach,ale jestem dobrej myśli . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendzik8000    0

kolega pewnie to by fendta chciał od razu? co takiego można robic przez 3 miesiące zimowe że trzeba tak co tydzień olej uzupełniac? jest to pronar nowy ma gwarancje? co za problem wsadzic głowe i zobaczyc gdzie taki wyciek jest! może wystarczy dokręcic jakiś przewód, czujnik lub opaske, co dolega temu mostowi co aż tak żałuje? myślisz że farmer to john? bo wstawili w jednym modelu silnik to już cały ciągnik można poruwnywac do ciągników z wyższej półki? ja nie mówie że farmer to totalny złom bo ludzie mają i robią i każdy chwali swoje ale napewno jakością i wykonaniem nie wyprzedza pronara nie wspomne o osiągach... ale to tylko moje zdanie.

ja nie mówię, że farmer jest dużo lepszy przecież napisałem, że żadnego z tych bym nie wybrał, ale jeśli chłopak się waha to zdecydowanie farmer choćby z tego powodu, iż ma mniejszą awaryjność

 

Moim zdaniem zdecydowanie pronar bo z farmera wychodzą dobre żyletki.Pronar pali 5 l na mth,a farmer z jaśkiem to hlus

Ha Ha... Bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awe    0

Witam

@pronarek8140 pytam co wyniosłeś z tych postów ,czy wogole pomogły Ci jakikolwiek sposób spojrzeć na jeden z tych ciągników

Bo użytkowników (pracujących na tych ciągnikach)mniej niż palców u jednej ręki .


www.youtube.com/watch?v=f5ojo9f-pHY
www.youtube.com/watch?v=N9Z6IrAfcgU
www.youtube.com/watch?v=caaikt5pbk4
www.youtube.com/watch?v=dSIVV5Pus5w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Moim zdaniem zdecydowanie pronar bo z farmera wychodzą dobre żyletki.Pronar pali 5 l na mth,a farmer z jaśkiem to hlus

 

Kolego, możesz rozwinąć swoją myśl ? Widziałeś lub siedziałeś kiedyś w Farmerze ?

 

Witam

@pronarek8140 pytam co wyniosłeś z tych postów ,czy wogole pomogły Ci jakikolwiek sposób spojrzeć na jeden z tych ciągników

Bo użytkowników (pracujących na tych ciągnikach)mniej niż palców u jednej ręki .

 

Idąc w ślad kolegi Awe podpowiem Ci kolego, że najwięcej się dowiesz o tych ciągnikach pisząc na PW do użytkownków tych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj