Skocz do zawartości

Zdjęcie

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alfx

Alfx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Fotografia ślubna i reporterska.

Napisany 16 marzec 2010 - 07:12

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Witam Was wszystkich serdecznie.
Od ponad 5-u lat zajmuję się doradztwem w zakresie finansowania inwestycji w rolnictwie.
Jeśli macie jakieś pytania w tym zakresie - służę moją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiem na każde pytanie.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Dzisiaj, 00:41
  •  

#2 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 16 marzec 2010 - 07:31

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Chcę budować oborę i skorzystać z kredytu MR lub Nowe Technologie. Czy mogę skorzystać z jakiegoś dofinansowani jeżeli tak to na jaki cel

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 07:52

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi to chcesz dostać kredyt preferencyjny młody rolnik czy nowe technologie? ja brałem nowe technologie, jak masz mniej niż 40 lat to prościej młody ronik :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 08:25

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi A co to sa te Nowe technologie?? O co w tym chodzi bo pierwszo slysze o takim czyms. :)

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 08:28

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi to kredyt dla rolników powyżej 40 lat, masz takie same zasady jak w mlodym rolniku, tylko że musisz mieć potem zaświadczenie z IJHARIS, lub inny świstek z ochrony środowiska że coś tam przyniosła ta inwestycja do gospodarstwa :)

#6 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 08:34

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi To na jaki procent sa te kredyty?

#7 Share Alfx

Alfx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 09:13

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi To są tanie kredyty oferowane przez banki. Tam trzeba szukać informacji o kredytach preferencyjnych.

#8 Share marcinagrofoto

marcinagrofoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 09:24

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi witam, mam pytanie moja mama ma gospodarstwo o powierzchni 22 ha i chce mi je przepisać. Chciałem skorzystać z programu na młodego rolnika i z PROW czyli zwrotu za zakupione maszyny, a chciałem kupić ciągnik rolniczy John deere 5100m i trochę sprzętu do niego w premium trade. Mam takie pytanie czy dostanę na te hektary taki ciągnik i czy mogę wziąć sprzęt w tym premium trade i ile dostane tego zwrotu? moje gospodarstwo mieści się w woj lubuskim, proszę o odpowiedź

#9 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 09:28

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi niestety do 2013 roku nie będzie już naboru na modernizacje gospodarstw w lubuskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marcinagrofoto

marcinagrofoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 10:14

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi to jest już przesądzone że nie będzie naboru??

#11 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 16 marzec 2010 - 10:38

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi ale nabór na młodego rolnika bedzie :)

#12 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 11:46

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Czy dostalbym jakies dofinansowanie na postawienie garazu na maszyny i przy garazu jeszcze pomieszczenia na nawozy?

#13 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 12:25

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Witam!
Jeżeli zajmujesz sie tez kredytami to napewno wielu użytkowników jak i mnie interesuje jaki kredyt jest najkorzystniejszy przy zakupie maszyn i ciagników z PROW?

#14 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 12:47

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Dołączam się do pytania @Joachima. Też planuję zakup maszyn na PROW i w jakim banku dostanę najniższe oprocentowanie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#15 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 marzec 2010 - 12:47

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi dobre pytanie chetnie poczytam bo jestem tez zainteresowany finansowaniem prow

#16 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 16 marzec 2010 - 13:06

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi a ja mam takie pytanie...pobudowałem obore za własne środki bez żadnego dofinansowania ani kredytu.Obora wyniosła mnie ok 600tyś zł. Czy teraz moge ubiegac się o jakieś ulgi np.w podatku rolnym, czy moge uzyskac zwrot częsc wydanych przeze mnie środków czyli jakieś dofinansowanie, a może jakieś korzystne zakupy maszyn rolniczych???
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#17 Share Alfx

Alfx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 23:25

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi Pozwolicie, że się wypowiem... tak bardziej ogólnie.

BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o. finansuje zakup maszyn i urządzeń związanych z rolnictwem (z naciskiem na maszyny).

Do stworzenia ofert przyjmuje się jako bazę - WIBOR 1M (można sprawdzać na stronie np.: www.money.pl) i marżę banku - która wynosi w zależności od produktu (leasing, pożyczka zwykła i europejska), czasu trwania finansowania (2-7 lat) oraz częstotliwości rat (miesięczne, kwartalne, półroczne, roczne i sezonowe) - od 3,8% do 5%. Duży wpływ na koszt finansowania ma również zdolność kredytowa zainteresowanego (poziom ryzyka).

Firma finansuje również zakup maszyn rolniczych w ramach tzw. finansowania fabrycznego, bardzo często z dopłatami producentów - czyli tańszego od innych (SDF, John Deere, CLASS, VALTRA, Polmot Warfama).
Osobiście stosuję duże rabaty dla swoich klientów w ramach nadanych uprawnień. Dlatego śmiało mogę stwierdzić, że nie mam na dzień dzisiejszy konkurencji, poza produktami bankowymi dofinansowanymi ze środków unijnych.

Szczegółowe informacje podaję zawsze podczas spotkania z zainteresowanymi rolnikami.

Pozdrawiam! :)
Robert

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share mirekcich

mirekcich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 13:26

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi niech pan nie pierdzieli,bo wziolem w paribasie i mam 12,5%rocznie i raty mi nie maleja,.jedna wielka lichwa