Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafikus

Rafikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:03

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Witam... Posiadam zetora 7711 z 1991 roku i mam dwa problemy.
1) Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej nie pokazuje mi temperatury. Jakiś czas temu przez przypadek wyrwałem kabel który był przykręcony do termostatu. Dokręcałem pompę wodną i go wyrwałem i nie mam pojęcia gdzie druga strona tego kabla była...
2) Wskaźnik stanu paliwa. Od niepamiętnych czasów wskaźnik ten nie pozywał mi ile mam paliwa w zbiorniku. Wymontowałem zbiornik, wykręciłem pływak i zauważyłem że dwa czerwone kabelki są wyrwane... przylutowałem je podłączyłem i nic...

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych zagadek... Ewentualnie gdybym musiał coś wymienić proszę podać przypuszczalny koszt....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Dzisiaj, 07:22
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:27

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami co do czujnika temp jeden kabel jest od czujnika do wiązki a drugi masa przykręcona na obudowie termostatu (czyli tej co czujnik) i do alternatora obudowy (żeby masę mieć)

co wskaźnika paliwa tam były 3 kable ale nie pamiętam :)

#3 Share Rafikus

Rafikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:32

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Czyli ten co był na termostacie kablem to jest massa... Pasuje to sie szybko zrobi...

Wracając do zbiornika tam są 3 labelki... 1 to masa pozostałem dwa to jakieś czerwone... Gdzie można kupić nowy pływak i ile może kosztować??

#4 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:49

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami te dwa czerwone to - jeden do wskaznika drugi kontrolka rezerwy

#5 Share Rafikus

Rafikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 17:13

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami A gdzie mogę kupić pływak?? I czy posiada może ktoś schemat jak musi być podłączone okablowanie??

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 22:30

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami w kazdym dobrym sklepie-pasuje od 85,ok 70zl.sprobuj dogiac te cienkie blaszki ktore chodza po potencjometrze,powinno pomoc,szary na mase a pozostale to poprzestawiaj.
wolny kabel od czujnika temperatury to przykrec do kolektora wodnego lub powietrznego zeby mial dobra mase-brak masy to najczestsza przyczyna roznych awari-zetor ma duzo plastikow.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share Rafikus

Rafikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 07:56

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Bardzo dziękuje za pomoc:):):)

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:24

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami kurde u mnie urwała sie styka od rezerwy, nie wiem czy nie bedzie miało to wpływu na pokazywanie poziomu paliwa w baku? jak wykrecic ten pływak i styki? trzeba zdejmowac bak? nie mam pantentu jak to zrobic bez zdejmowania styka urwała sie przy samej d*p**

#9 Share Rafikus

Rafikus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:09

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Aby wymontować pływak nie musisz odkręcać zbiornika paliwa... W podłodze nad zbiornikiem pod wycieraczką jest taka duża dziura okrągła zapchana zazwyczaj szwamką ( ja tak miałem) po czym widzisz pływak. Odkręcasz 5 śrubek i wyciągasz pływak uważając aby zabrudzenia jakieś nie wpadły do zbiornika... Wg mnie jak urwał się styk rezerwy to nie będzie miało wpływu na pomiar tylko nie zapali Ci się kontrolka rezerwy...

Ja muszę wymienić pływak bo mam uszkodzony, brakuje blaszki na pływaku co dotykała potencjometru... Pływak znalazłem w cenie 64zł nowy oczywiście

#10 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:06

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami tommy66692 mi tez się urwał ten styk od kontrolki rezerwy przy samej obudowie. Wpadłem na pewien pomysł i przy tym styku wywierciłem mały otwór, włożyłem tam przewód i połączyłem go z tym czerwonym a drugi jego koniec z kablem który wychodzi z instalacji. Działa już rok.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 14 październik 2011 - 17:14

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Mam pytanko czy ,na wentylatorze wyczuwam dość duży luz czy pompa jest do wymiany i czy jak założe grzałke to prawda że tuleje się od tego mogą uszkodzić, no i nie mam termostatu ale chcę wstawić czy jak czujnik wody dobrze działa to można mu ufać czy znacie przypadkui że wysiadają

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:50

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami jak duzy luz a nic nie wycieka ewentualnie mokro nie jest :huh:
Mam termostat i czujnik i nie było problemów
A grzałka możesz śmiało wstawiać

#13 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 październik 2011 - 12:03

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami luz dość duży ale mokro nie jest tylko wywala smar i rzuca wszędzie,a pompa to duży koszt czy to jakoś można naprawić

#14 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 październik 2011 - 16:59

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami A ja mam pytanie z innej beczki, ale nawiązujące do tego tematu, też chodzi o pływak paliwa, tylko, że u mnie on okłamuje, jednym słowem sporo zawyża ilość ropy. Da się to naprawić, czy tylko wymiana pływaka wchodzi w grę ??

#15 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:21

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami a zaglądałeś do niego czy się nie zawiesza bo ja po kupnie to miałem w baku kilka gadźetów i też były różne niespodzianki

Mam pytanie mianowicie wzkaźnik powietrza po włożeniu kluczyka pokazuje pełno cały czas a butla jest chyba pusta mówie chyba bo nie wiem jak to sprawdzić ale jak kupiłem ciągnik to już tak było i chciałbym to uaktywnić dodam że sprężarka działa ale nie wiem dlaczego nie napełnia butli no i jak naprawić ten wskaźnik i czy butla ma jakiś zawór bezpieczeństwa czy coś podobnego żeby czegoś nie wysadziło

#16 Share leszczu19901

leszczu19901

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 październik 2011 - 10:44

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami ZETTI77 u mnie też czasem się przywiesi, ale samo automatycznie odskoczy.

#17 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:43

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami sprawdzałem czujnik i kabelki są dwa i nie są podłączone tak to napewno działać nie będzie a wie ktoś który do którego styku ma być no i butla jest pusta czy to powietrze gdzię ucieka,nie wiem jeszcze który zawór odpowiada za utrzymywanie ciśnienia czy tam się coś ustawia czy jest dobrze fabrycznie żeby czegoś nie wywaliło,jeżeli ktoś miał podobne problemy proszę o porade

#18 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 październik 2011 - 21:29

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami nic ci nie wywali,kabelki to masz tyle kombinacji ze az strach liczyc, jak nie jeden to drugi,od spodu butli masz taki dzyndzel z kolkiem i pociagnij lekko to bedziesz wiedzial czy butla jest pelna.zaworow to nie ruszaj bo sa ustawione fabrycznie.

co do paliwomierza to sprobuj dogiac blaszki potencjometra na plywaku i dobrze obejrzyj na wierzchu, jak chodzi i powinnes zobaczyc co go blokuje.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#19 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 październik 2011 - 15:50

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Dzieki za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego w zetorach jest tak że sprzęgło wom nierzłącza wałka i jak juz ustawienia nie wystarczą to trzeba wymienić tarcze skoro sprzęgło się nie ślizga to tarcza powinna być dobra no chyba że coś źle zrozumiałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 październik 2011 - 21:46

Zetor 7711 kilka problemów z zegarami Masz na myśli tą ręczną dźwignię? Jeśli nie rozłącza to spróbuj podciągnąć linkę.