Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś w lekki teren i na zakupy

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:57

Coś w lekki teren i na zakupy Przedwczoraj mój znajomek przecenił mozliwości terenowe swego Mavericka-niestety poległ w starciu ze śniegiem pomimo zapietego napedu i porządnego obuwia-dopiero ciągnik 4x4 ulżył mu w cierpieniu :D .Dlaczego o tym piszę ?-bo jak wcześniej pisałem warunki terenowe mogą być trudne...i bardzo trudne a wtedy nawet byle terenówka nie poradzi-okazało się że gość zasugerował się moimi śladami (jechałem tam dzień wcześniej ciągnikiem z przyczepką a nawet tego śnieżku nie poczułem)-ciekawe jakie są możliwości terenowe takiego Mavericka (3 drzwiowy,podniesiony ) w porównaniu np.z Patrolem ?

Edytowany przez jaro, 24 styczeń 2011 - 20:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś w lekki teren i na zakupy Dzisiaj, 00:11
  •  

#62 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:20

Coś w lekki teren i na zakupy opony terenowe to nie opony zimowe wszystko zależy od bieżnika
a możliwości tego forda są duże

#63 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:09

Przedwczoraj mój znajomek przecenił mozliwości terenowe swego Mavericka-niestety poległ w starciu ze śniegiem pomimo zapietego napedu i porządnego obuwia-dopiero ciągnik 4x4 ulżył mu w cierpieniu :D .Dlaczego o tym piszę ?-bo jak wcześniej pisałem warunki terenowe mogą być trudne...i bardzo trudne a wtedy nawet byle terenówka nie poradzi-okazało się że gość zasugerował się moimi śladami (jechałem tam dzień wcześniej ciągnikiem z przyczepką a nawet tego śnieżku nie poczułem)-ciekawe jakie są możliwości terenowe takiego Mavericka (3 drzwiowy,podniesiony ) w porównaniu np.z Patrolem ?

Dużo śniegu musiało u Ciebie napadać, bo u mnie średnio po kostki jest, poprzedni upłynnił się w większości, już nawet myślałem że wiosna idzie i w pole trzeba będzie ruszać ;) Ślady po byle traktorze to trudne warunki terenowe? ;) Ogólnie rzecz biorąc Patrol ma lepsze predyspozycje niż Maverick/Terrano, ot taka konstrukcja, też bardziej rozwojowa.

#64 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:04

Coś w lekki teren i na zakupy patrol budowany jest na samochód wyprawowy(safarii,afryka).jaro -maverick se nie poradził, i to się zdarza,mówisz o zaletach traktora 4x4(nie nasza wina że masz taki dojazd),ciekawi mnie gdybyś tą drogą miał jechać ciągnikiem 4x2 i to bez łańcuchów np.360 z prawie zużytym bieżnikiem.mówiłeś przedtem o transporterze syncro,nie warto i tak nie przejedziesz,może lepiej UNIMOG.

#65 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:21

Przedwczoraj mój znajomek przecenił mozliwości terenowe swego Mavericka-niestety poległ w starciu ze śniegiem pomimo zapietego napedu i porządnego obuwia

Wiadomo, że nawet terenówka po wszystkim nie pojedzie i każdego śniegu i błota nie pokona. Pomimo, że Suzuki wcale do wysokich nie należy to w moim przypadku ratuje sytuację genialnie, zaletą jest to, że jak drogą nie mogę przejechać to polem pojadę i nie boję się o nierówności czy bruzdy. Ale to nie znaczy, że wpadki się nie zdarzały :)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:33

Coś w lekki teren i na zakupy Sorry ze moze nie pisze o aucie w teren ale chciałbym sie dowiedziec czy ma ktos z was bmw e46? Jezeli tak to warto kupic taka beemke? Niedługo sprzedaje byczki i włąsnie chciałbym to auto kupic :)

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:03

Coś w lekki teren i na zakupy @mirasek-ja zawsze twierdziłem że u mnie jest z lekka inaczej niż w reszcie Polski :D -chodzi tu o specyficzne położenie wsi,z trzech stron lasy z czwartej bagienka (tzw.biele)-do wsi mam całkiem niezłą drogę dojazdową-asfalt pod sam dom-tyle że ta droga jest tak śmiesznie poprowadzona że często korzysta się z takich "skrótowców" przez las-a wtedy zaczynają się problemy-no ale oszczędza się te 10-12 km.
@wiesmag-podejrzewam że zostanę przy ciągniku, co do owego C-360 to by nie przejechał-od czasu nabycia ciągnika 4x4 nawet mój Starszy zrewidował swój światopogląd nt.napędzanej przedniej osi :D .

#68 Share baryla

baryla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:przemysł leśny i tartaczny

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:40

Coś w lekki teren i na zakupy jak tak patrze na te mavericki i terrano to dochodze do wniosku ze lepiej kupic pajero o takie chociaz by http://moto.allegro....1413807430.html przynajmniej wyglada jak samochod
a i czym rozni sie pajero od montero? oprócz tego ze to chyba ten sam samochod tylko jedna nazwa jest zarezerwowana na europe a druga na usa..

co do patrola to moj znajomy z koła ma takiego z 1995roku z silnikiem 4.2d, troche podniesiony i z jakimis tam super reduktorami to w terenie nie ma praktycznie przeszkody zeby nie przejechał B)

#69 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:51

Coś w lekki teren i na zakupy polecam zwykłe pajero bo te sporty to L200 pod spodem i promień skrętu jak w forttschricie zt300 :D ale jak komuś nie przeszkadza to twarde auta oczywiście jak bezwypadkowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 17:28

Coś w lekki teren i na zakupy @baryla-jakoś chyba zły przykład,to jakbyś porównywał pasata i vektre,po za tym nie rozumiem co oznacza"normalny"samochód,bo np.biorąc fronterę,pajero,terrano,land cruisera,nie biorąc pod uwagę napędów,to typ budy niedużo inny jak osobowy kombi-podniesiony kombiak i tyle + koło na tylnej klapie.w kabinie nie widzę różnicy jak przy"normalnym"samochodzie,w środku wszystko jest.różnicę widzę przy myciu,bo dach myję się z podestu nie z ziemi,garażu też większego nie potrzeba,zajmuje tyle samo miejsca.