Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś w lekki teren i na zakupy

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 07:50

Coś w lekki teren i na zakupy Czyli innymi słowy każdy znalazł sobie jakieś coś ,jakiś tam kompromis-tylko powiedzcie mi co można znaleźć na miejsce Żuka ?-jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś Transporter Syncro czy cuś (co prawda wątpliwe abym się Żuka pozbywał ale kto wie )-chyba nie ma nic innego co byłoby w miarę pakowne i 4x4 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś w lekki teren i na zakupy Dzisiaj, 02:57
  •  

#42 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 09:10

Coś w lekki teren i na zakupy jak mi sprinter nawalił,wykopki i silnika robić czasu nie było,to kupiłem przyczepę do mavericka na dwóch osiach,jest to jakaś alternatywa,dla mnie było w miarę tylko to parkowanie,zamiast żuka to chyba hiluks,L200,D-max,tonażowo wystarczy gabarytowo to słabo,chyba że honker w skrzyni.

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 16:15

Coś w lekki teren i na zakupy Proponuje taką koncepcję http://img18.imagesh...hilux052mz2.jpg
Paka chyba nieco krótsza jak w standardowym Żuku ale jest 4x4, reduktor, może jakaś blokada mostu. Taka mobilna taczka.

#44 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:15

Coś w lekki teren i na zakupy nie taka taczka,fajny.jeszcze plandeka nie za wysoka+owiewka i super.tego typu HONKERA widziałem,nawet wywrotkę,jakiś skład opałowy węgiel woził.taka paka to ustawna(brak nadkoli)wielkość jak transporter w dubel-kabinie.ten hilux to fajnie przodek zadziera.

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:34

Coś w lekki teren i na zakupy Chyba jednak Transporter będzie najlepsiejszy (czyt. na moją kieszeń :blink: ) tylko nie pamiętam czy istnieje też wersja Syncro z paką i pojedynczą kabiną ?Zresztą to i tak śpiewka przyszłości więc te moje pytania to tylko tak sobie a muzom ...

#46 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 20:46

Coś w lekki teren i na zakupy marzenia przecież są piękne.a gdy je w końcu zrealizujesz z tym pięknem to już nie do końca,zawsze coś by się znalazło nie tak.też to zauważyliście?

#47 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:53

Coś w lekki teren i na zakupy odświeżę trochę,Mój odnośnikhttp://moto.allegro.pl/jeep-liberty-2-5-crd-limited-edition-skora-4x4-i1395351212.html#gallery,żona ma coś takiego(daje link bo swoich zdjęć nie mam).komentujcie,czy to normalne auto czy terenówka a może suw,wrażenia negatywne-pozytywne.wasze opinie.

Edytowany przez wiesmag, 05 styczeń 2011 - 22:58.

#48 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 22:52

Coś w lekki teren i na zakupy Ja ze swojej strony chciałbym polecić Suzuki Grand Vitarę I. Posiadam takowe autko i jak to kolega w pierwszym poście napisał: jest czym przez błoto i śnieg przejechać, a i do miasta nie wstyd się wybrać :) Autko posiada silnik 2.0TD 90KM Mazdy i śmiga aż miło. Po lifcie były już silniki PSA 2.0TD 109KM i te podobno nie za bardzo się spisują.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#49 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 23:27

Coś w lekki teren i na zakupy Co sądzicie o renault scenic 4x4 podwyższony więc w śniegu czy błotnistej drodze powinien sobie radzić bo szukam właśnie czegoś dla rodziców a na wsi to wiadomo nieraz zawieje, a takie autko powinno sobie radzić a do tego jest dość pakowne

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:51

Ja ze swojej strony chciałbym polecić Suzuki Grand Vitarę I. Posiadam takowe autko i jak to kolega w pierwszym poście napisał: jest czym przez błoto i śnieg przejechać, a i do miasta nie wstyd się wybrać :) Autko posiada silnik 2.0TD 90KM Mazdy i śmiga aż miło. Po lifcie były już silniki PSA 2.0TD 109KM i te podobno nie za bardzo się spisują.

15 sekund do setki i 142 km/h max, szału nie robi :blink:.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 12:12

Coś w lekki teren i na zakupy Dzisiaj dałem się sąsiadowi w Corsie 1.4 poobjeżdżać żeby miał o czym mówić :D .

#52 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 19:23

15 sekund do setki i 142 km/h max, szału nie robi :blink:.

A co chciałbyś po 90KM? To samochód w teren, a nie na wyścigi.

#53 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:46

Coś w lekki teren i na zakupy marcin91-osobiście grand vitara mnie nie podchodziła,oglądałem kilka jak żonie szukałem auto którym też mógłbym jechać,nie powiem nawet nawet,ale padło na liberty,a mnie i tak bardziej pasuje maverick(skromne 125km-2,7 tdi rzadkość z 1996 roku)mniej bajerów i lepiej się czuję i w gumo-filcach na pedałach starcza miejsca,tamten ma dla nóg mniej miejsca(jakby mnie w takim obuwiu do niego wpuściła),poza tym jak coś wrzucić to fotele i ławkę składam i trochę miejsca jest(na upartego 20 skrzynek mieściłem z towarem,ale bez ławki).

Edytowany przez wiesmag, 20 styczeń 2011 - 11:37.

#54 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:23

Coś w lekki teren i na zakupy No w moim przypadku Suzuki akurat nie służy do przewozu rzeczy tylko właśnie do tego żeby przejechać teraz w zimę w ciężkich warunkach po śniegu, późną jesienią i wczesną wiosną po błocie, niekiedy osobówkę wyciągnąć ze śniegu. Ja mam ponad 180cm i jakoś ciasno z przodu nie jest. A czy elektryczne lusterka, elektryczne szyby to aż taki ogromny bajer to nie wiem :P Mnie cieszy w tym samochodzie tylko reduktor jako bajer :P

Edytowany przez Marcin91, 23 styczeń 2011 - 22:23.

#55 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 00:10

Coś w lekki teren i na zakupy marcin91 ja nie mówię że jest zła,tylko mnie jakoś nie bardzo,może przyzwyczajenie,w końcu jest ich na drodze więcej niż mavericków,terrano(u nas bardziej widoczne,jakby bardziej modna),towar wożę tylko jak sprintera nie chcę fatygować i jest go mało,bo w końcu po to on jest z homologacją ciężarową,za dużo bajerów to też nie lubię a w połowie 90 lat to w osobowych lusterka i szyby to nielicznie był jako standard.doceniasz zaletę napędu 4x4 i reduktora i już pewnie przy wyborze kolejnego samochodu to będzie piorytet,u większości następuję syndrom 4x4 i przejście na 4x2 nie wchodzi w grę,i przyśpieszenie do setki nie jest ważne,moc się w terenie przydaje,moim zdaniem ta na niskim zakresie obrotów.

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:14

Coś w lekki teren i na zakupy Znajomy miał Suzuki GV 2.0TD i do kręcenia się po okolicy dawała radę, na kiepskie gruntówki zimą/wiosną jak znalazł, przyczepek też się nie bała. Ogólnie to numer mniejsza i lżejsza od Terrano więc trudno je porównywać.

@wiesmag
2.7TDI w Terrano przypadł mi do gustu właśnie ze względu na sporo mocy już od samego dołu, w porównaniu np. do Pajero 2.5TDI lepiej się wkręcał pod obciążeniem. Mocno klasyczna i bezobsługowa konstrukcja tego silnika też jest dla mnie plusem w takim samochodzie.

Edytowany przez mirasek, 24 styczeń 2011 - 16:23.

#57 Share baryla

baryla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:przemysł leśny i tartaczny

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:50

Coś w lekki teren i na zakupy a jak wyglada sprawa napedu w mavericku czy terrano? w porownaniu do pajero II generacji

#58 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:17

Coś w lekki teren i na zakupy W Pajero II były dwa rodzaje skrzyń, Easy Select z napędem na tył i dopinanym na sztywno przodem + reduktor, tak samo jak w Terrano, oraz Super Select z 4x4 z międzyosiowym dyfrem z możliwością odłączenia przodu lub spięcia na sztywno + reduktor i czasami z pełną blokadą tylnego dyfra, także ta druga użytkowo wypada dużo lepiej.

#59 Share baryla

baryla

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:przemysł leśny i tartaczny

Napisany 24 styczeń 2011 - 17:26

Coś w lekki teren i na zakupy noo ja w swoim pajero mam ta pierwsza skrzynie.. a co byscie polecali z samochodow terenowych tak do 25tys zl? samochod ten ma byc w 5 drzwiach powinien miec wmaire dobre wlasnosci terenowe(nie gorsze niz obecne pajero), byc ekonomiczny (lpg nie wchodzi w gre) ?

Edytowany przez baryla, 24 styczeń 2011 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 19:41

Coś w lekki teren i na zakupy Mój odnośnikhttp://otomoto.pl/nissan-terrano-7-osob-lkw-ciezarowy-C17135157.html przynajmniej sprzedawca jest uczciwy(z własnego doświadczenia)handluje tylko ta marką,modelem. Mój odnośnikhttp://otomoto.pl/nissan-terrano-3-0-tdi-7-osob-lkw-C17121565.html te 3 litra ponoć bardziej awaryjne.

Edytowany przez wiesmag, 24 styczeń 2011 - 19:45.