Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś w lekki teren i na zakupy

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 15 marzec 2010 - 19:23

Coś w lekki teren i na zakupy Witam elite polskiego rolnictwa.Mam zamiar kupić coś z napędem 4x4,coś zeby tym można było przejechać polną,zabłoconą drogą czy w śniegu,ale żeby nie był wstyd czasami pojechać tym do miasta, za, powiedzmy 18-20tys.Biorę tu pod uwagę trzy auta;opel frontera,land rower freelander i honda hr-v wszystkie w wersji 3-drzwiowej.Może ktoś z was jest lub był użytkownikiem w\w,przyda się każda opinia,podpowiedż.A może jakieś inne propozycje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś w lekki teren i na zakupy Dzisiaj, 02:51
  •  

#2 Share Denison

Denison

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roslinna , mechanizacja rolnictwa maszyny i urządzenia do produkcji roślinnej , hodowla koni.

Napisany 15 marzec 2010 - 20:05

Coś w lekki teren i na zakupy Mialem ten sam dylemat zastanawialem sie nad terenowka kiedys. Chodzilo mi o niewielkie auto 4x4 i dobrze sie prezetujace oraz zeby bylo w miare mozliwosci ekonomiczne i tanie. Bardzo mi wtedy przypadl do gustu land rover tylko jesli chodzi o wersje 3-drzwiowa akurat ta nie podobala mi sie wolalem 5-drzwiowa. A w efekcie kupilem i tak merca ktorym nigdzie nie moge dojechac i moje mozliwosci koncza sie w miejscu konczenia sie nawierzchni. :)
" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "

Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

#3 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:20

Coś w lekki teren i na zakupy Ten wózek ma być do tego żeby w niego w każdej chwili wsiąś pojechać,taki do wszystkiego niby tylko dla mnie ale trzeba przyznać że kobieta w takim samochodzie też ek ekstra wygląda,nie?

#4 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:57

Coś w lekki teren i na zakupy Jak dla mnie to z tych samochodów tylko honda land rover fajny ale po 120 160 tyś padają reduktory zawieszenie drogie i uciążliwe w naprawie wiem bo robie troche samochodów opel też fajny ale rdzewieje i jeżeli jeżdził w terenie to ryzyko awarii, a ja poradził bym ci jeepa grand cheroke pożądna maszyna w tych pieniadzach kupisz zadbanego z silnikiem 2.5 TD w miarę ekonomiczny jeżeli w tej kategorii samochodów można mówić o ekonomice i wytrzymały na teren wiem bo znajomy leśniczy ma takiego i śmiga bez problemów a i nieżle wyglada a jeep to jest marka doświadczona w takich samochodach krótko mówiąc fura z j@jami

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:20

Coś w lekki teren i na zakupy Jesli chcesz jeździć po śniegu zwróć uwagę na konstrukcje napędu czy ma blokady czy jest stały czy dołaczany oraz na przeswit przygłebokim śniegu top jest wazne. Znajomy mial discovery w teren jest super na ramie aluminiowa karoserja dobry napęd jednak na trasy sie nie nadaje. Myślałes oże o terrano 2 lub toyocie hi lux ma pake wi ec może być prakrtyczna na roli.

#6 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:35

Coś w lekki teren i na zakupy URSUS3PGT Nigdy nie zastanawiałem się nad Jeepem,ale z tego co kojarzę to raczej spora kolumbryna.Który rocznik mógłbym wyczaić za moją kasę,bo raczej nie chciałbym już"pełnolatka"

#7 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:38

Coś w lekki teren i na zakupy 98 99 już kupisz bo na druga wersje trzeba z 5 koła dorzucić

#8 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:46

Coś w lekki teren i na zakupy Hej ,co jest,jakoś nie wierzę że nikt z was nie jeżdzi czymś 4x4[prócz ciągników oczywiście,taki to i ja mam].Doradżcie coś,bo zaraz wyjedziemy w pole i nie będzie czasu

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 11:49

Coś w lekki teren i na zakupy Jeździ, jeździ ale nie tak niemęskimi samochodami jak frilander czy honda Dodany obrazek

Jeśli to ma robić jako osobówka i mieć troche większe możliwości jazdy po gruntowych drogach w każdej porze roku to może jakaś octavia 4x4, audi allroad, legacy outback, forester? Dodany obrazek

#10 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 14:09

Coś w lekki teren i na zakupy mirasek dzięki za rade ale samochody jakie wymieniłeś to chyba trochę inna "bajka".Poza tym ja jeszcze nie mam...kompleksów żebym musiał dowartościowywać się "męskimi samochodami",na razie wystarczy mi jeden z tych"niemęskich" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:30

Coś w lekki teren i na zakupy Czy ja wiem czy taka inna bajka? Te co wyminiłes na początku i te co ja wymieniłem mają podobne możliwości jeśli chodzi o poruszanie sie po kiepskich gruntówkach, no poza Fronterą która ma porządny napęd 4x4 (porządny jeśli chodzi o teren), bo cała reszta może z jakimś wyjątkiem jest na śmiesznych wiskozach, haldexach i innych wydumkach które nieszczególnie lubią intensywną eksploatacje i obciążenia w trudniejszych warunkach. To zależy gdzie i jak bedziesz jeździł.

Co do bardziej męskich samochodów to czasami ich zakup nie wynika z chęci dowartościowania sie czy spełnienia zachcianek, a jedynie z czystej potrzeby użytkowej :)

#12 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:25

Coś w lekki teren i na zakupy @daras a jak Ci sie to widzi http://www.fotosik.p...7a8c76c74c.html te samochody sa w cenie od 12 do 16 tys

#13 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:15

Coś w lekki teren i na zakupy Szczerze mówiąc na żywo nie widziałem nigdy tego autka,ta kijanka chyba nie jest zbyt popularna na drogach przynajmniej u nas.Brałem pod uwagę sportage

#14 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 08:25

Coś w lekki teren i na zakupy Kia sportage to w miarę dobre auto wady ma
- dostępność części ale w dobie internetu gdzie kurier przywozi to nie problem
- psuja sie duperele głównie przełączniki zamki inne drobiazgi
- z poważnych awarii to łożyska przednie reszta raczej normalna dobrze znosi przeładowanie
ciężkie przyczepki itd.
- wiele części można dopasować tak że idziesz z danym wymontowanym elementem do sklepu nie mówisz z jakiego to ejst auta tylko że chcesz dopasować podobne i się znajdują w dobrej cenie od jakiś mazd czy innych marek,łożyska w hurtowniach łożysk też znajdziesz.
- o dziwo w dobrych cenach są części do tych aut w ASO jeśli takowe macie.

Nie mylcie Kia sportage I - prawdziwe auto do terenu a Kia sportage II elektroniczną wydumką do kościoła.

Z nowszych aut to Kia sorento ma reduktor ramę dobrze sobie radzi w terenie.

#15 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 08:54

Coś w lekki teren i na zakupy audi quattro, ale na torsenie starszej generacji ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#16 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 22:08

Coś w lekki teren i na zakupy ja mam mawericka z 96 2,7tdi ponad 300 tyś.km,jakieś drobiazgi wymieniałem,zero rdzy,podniesiony 2cale,5 drzwi,silnik nie do zajechania napędy też,ojciec zaraz po mnie kupił terrano 2 z 94 2,7td w super stanie,ciut słabszy,ale se radzi,żonie kupiłem niedawno jeepa liberty 2004r 2,5crd bardziej bulwarówka ale napędy porządne tyle że niższy.w kasie do 20000 to ja bym poszukał terrano 2,mawericka,fronterkę B,cheroke,pajero,samochody w teren ok.i w miasto jeszcze nie wstyd.jeszcze galenda ale to większe pieniądze,samochody wygodne przestronne,pakowne,nawet ekonomiczne przy masie 2 ton.mawerick mi pali około 10 litrów,przy jezdzie na pola,dzieci do szkoły,na zakupy,ciut obwodnicy,ciut korka,myślę że to dobry wynik,a w pędzel też lubię dać.mawericka mam ponad 5 lat na razie żadnego innego nie chcę.zimą kolega pyta czy odśnieżają drogę,ja mu:mam dobre opony to poco mi w ogóle droga,szkoda auta na asfalt.to jest moje zdanie na temat 4 na 4,a wy jak uważacie.

#17 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 05:39

Coś w lekki teren i na zakupy maverick i terrrano jak pali 10 to rzeczywiscie silnik musi być w stanie idealnych one zwykle palą 12-14 litrów a taka kia czy grand vitara 7-8 a gazu 12-13 , jeśli jeździsz nie dużo to nie ma różnicy jeśli jednak dużo to różnicę przelicz sam

w terranach pada skrzynia dość czesto ale faktem jest dobre to auta i dobre silniki
przypominam że w tych silnikach td nie ma paska .......nie ma łąńcuszka.....a co jest koła zębate......wskażcie mi drugie takie auto z rozrządem na kołach zębatych

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 21:11

Coś w lekki teren i na zakupy w mawericku mam 65 litrów zbiornik i robię ponad 600 km i do rezerwy daleko,tankowałem w lotosie i zawsze wychodziło około 10 litrów, o litr czy dwa na zbiornik nie ma co wnikać bo zmienne warunki,piszesz o kołach rozrządu co złe przecież bezobsługowe,a klawiatura?na dzwigienkach i popychaczach.o padających skrzyniach to nie słyszałem,sprzęgło to tak 250-300 tyś. to jakby norma,koszt w warsztacie to 1300zł(tarcza,docisk,tuleja,łożysko i robocizna),pokażcie mi auto w którym krzyżaki na wałach się smaruje,części dostępne,w rozsądnych cenach.co do paliwa i liczenia nie porównujmy benzyny i gazu i diesla,każdy z nich ma swe wady i zalety,benzyna w ciężki teren,gaz do kuchenki a ropa do ciągania przyczepy.terrano od vitary dłuższe cięższe mniej na drodze skacze buja,do przyczepy też lepiej,2 tony na haku jakoś znośnie,grand vitarą można się spocić,po prostu mniejsza jak 3 drzwiowe terrano.moją ambicją jest ford F 350,ponad 6 litrów diesel,i o spalaniu paliwa się nie mówi,ale ta moc piękna rzecz.

#19 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 25 wrzesień 2010 - 12:47

Coś w lekki teren i na zakupy Suzuki Jimny albo Suzuki Samurai

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 22:08

Coś w lekki teren i na zakupy

(...) pokażcie mi auto w którym krzyżaki na wałach się smaruje,części dostępne,w rozsądnych cenach (...)

Toyota Hilux? Nie wiem co rozumieć przez rozsądną cenę <_<