Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac 690DT [Połączone]

159 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 05 wrzesień 2012 - 20:19

Farmtrac 690DT [Połączone] A coś z Case Farmall A mechaniczny jak Belarus i Farmtrac jeśli jest juz dostepny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 690DT [Połączone] Dzisiaj, 06:36
  •  

#42 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 05 wrzesień 2012 - 20:43

Farmtrac 690DT [Połączone] mnie to nie zalezy czy EURO 3 czy taki ..
obecnie mam MTZ 82 i nie narzekam zbytnio ale lubi tez wypić
Zastanawiam se tez nad ursusem 9014h bo cena ta sama co Farmtrac

#43 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 20:52

Farmtrac 690DT [Połączone] Jak chcesz poczytać o Ursusie to poczytaj trochę o Pol-Mocie to samo.
Z tego co wiem Pol-mot (Ursus) jest składany w Turcji, tak więc ciągniki przyjeżdżają gotowe. Więc czy aby nie będzie w razie co problemu z częściami ?
Farmtrac jest składany w Polsce, części są dostępne od ręki. Dodatkowo FT 690 jest już na rynku trochę czasu i ma dosyć dobre opinie.
No a Ursus to taka nowość. Jest jeden egzemplarz tego nowego Ursusa na Agrofoto i już są z nim problemy.

Tak w ogóle to coś nie chce mi się wierzyć, że taki MTZ spali mniej od Perkinsa

#44 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:13

Farmtrac 690DT [Połączone] MTZ ma 130 litrów a Farmtrac 82 litry to musi chyba mniej łyknąć

#45 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 21:55

Farmtrac 690DT [Połączone] na 70 ha to kup tego 98 km lub 110 ja mam 690 mam 300mtg radzi sobie dobze ciaga vogel nota 4x36 agregat wicher a na ciezkij ilastej zemi pod gorke to zbiornik nafty dziennie łyknie max spalanie ok 9litrow przy extremalnej pracy ........a polmot-h czy ursus maja te same silniki co farmtrac niewiem jakie skrzynie ale jest składakiem jak wiele marek ciagnikow na rynku.......http://www.youtube.com/watch?v=q4GD0URAo9k

#46 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 06:20

Ale czy to ma znaczenie czy ma coś wspólnego z Ursusem czy nie? W sumie gdyby miał coś wspólnego z "prawdziwym" ursusem to by był taki mały i stary technicznie jak C-325 :ph34r:

Obecnie gama ciągników z serii H jest dobrą konkurencją dla innych rodzimych producentów i warto ją wziąć pod uwagę a sentymenty bym odstawił na bok. Dla mnie liczy się finalny produkt a nie marka czy tam wspólne pochodzenie, bo patrząc na wszystkie niemal firmy z branży, nie raz by się człowiek przejechał na tych sentymentach.

Skoro dla Ciebie turecczuzna jest dobrą konkurencją dla rodzimych producentów to ja Ci współczuję!!!!!!!!

#47 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 10:26

Farmtrac 690DT [Połączone] No pewnie że jest dobrą konkurencją :P

Wiesz, w niczym ten ciągnik nie odbiega technicznie od naszych produktów, różni się tym że pracownicy którzy go składali na obiad mieli kebab a nie schabowy :lol:

#48 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 11:29

Skoro dla Ciebie turecczuzna jest dobrą konkurencją dla rodzimych producentów to ja Ci współczuję!!!!!!!!

Kolego wyobraż sobie że w tej samej fabryce i z tych samych części składana jest valtra A i jakoś nikt na to nie narzeka...
Moim zdaniem ursus serii h jest dużo lepszą propozycją od reszty ursusów.

#49 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 13:05

Farmtrac 690DT [Połączone] Skoro jest składany w jednej fabryce to skąd ta różnica w cenie ? Jakość materiałów na pewno jest inna. Już były na af zdjęcia rozebranego pol-mota

#50 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:02

Farmtrac 690DT [Połączone] Panowie.Czytałem gdzieś na temat "ursusów" że wersja 110 konna i 80 konna ma naprawdę coś wspólnego z polskim ursusem. Tu jest filmik który pokazuje taki sprzęt . Polmoty z seri H maja atrakcyjną cenę do wyposarzenia i mocy co bardzo kusi rolników. Mój znajomy kupił nowego ursusa 80 konnego z 2010 i po roku czasu pekł mu synchronizator na 2 biegu. Zaczął szukać tej części ale okazało sie że nie można kupić samego synchronizatora ponieważ model tego ciągnika był krótko w produkcji i nie przewidziano sprzedaży detalicznej takich małych (ale ważnych) części. Powiedzieli mu że musi kupić całą skrzynie która kosztuje cos ok 23 tyś zł. Gościu miał farta bo dopasował ten synchronizator od jakiejś innej skrzyni( nie jestem pewny czy nie od skrzyni jakiejś cieżarówki). Dylek Tobie doradził bym farmtraka. Tak jak koledzy już wyzej pisali ma dobrą opinie, a tym idzie mała awaryjność, prostota i oszczędnosć dzięki silnikowi perkinsa. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 14:27

Farmtrac 690DT [Połączone] Wiesz, trzeba jeszcze rozróżnić Ursusa bo obecnie są oferowane 2 linie maszyn, Ursus H no i Ursus 9024/11024 który bazuje na starej serii Mido a ta skolei wywodzi się z licencji MF.
Ja akurat mówiłem o tym modelu H, który zbiera lepsze opinie od tego 11024.

Ale jeżeli skupimy się między samym Farmtrackiem a Belarusem to obstawiam za tym pierwszym ze względu na chociażby skrzynię biegów- na pewno jest bardziej komfortowa od tej w Belarusie, dalej takie pierdoły jak np zaczepy, umiejscowienie baku paliwa, sterowanie mechanizmami [WOM, przedni napęd] w FT jest bardziej wygodne. Tylko szkoda że nie montują z tyłu felg 34" zamiast 30 :)

#52 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:18

Farmtrac 690DT [Połączone] Dziś to nie o to biega ile kosztuje bo nie kupujesz ciągnika na rok tylko na lata tylko zeby części były i tani w eksplataci
wiadomo belarus to belarus hydraulika szwankuje a taki Farmtrac to kompletnie zielony jestem jak w polmocie h

Edytowany przez Dylek, 06 wrzesień 2012 - 21:24.

#53 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 21:34

Farmtrac 690DT [Połączone] Farmtrac jest przeznaczony glownie dla gospodarstw mleczarskich gdzie jest duzo uzytkow zielonych. Zwrotny idealny do kosiarki prasy belujacej czy ladowacza czolowego przy czym bardzo malo pali jezeli mu sie nie depcze do dechy :D Dodatkowa zaleta to prosta mechaniczna konstrukcja bez zadnych elektronicznych podzespolow i brak problemow z czesciami zamiennymi.

#54 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:07

Farmtrac 690DT [Połączone] Jedyne co jest lepsze w Ursusach serii H to tylko wysokość wszystkich dźwigni"http://www.youtube.c...9NvWEUL2Ko.Niby to wszystko teraz tak leciutko chodzi ale zobaczymy po 5 tys.mth.A co do mojego FT 690dt to strasznie szybko lecą mu mth.

#55 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 październik 2012 - 18:59

Jak chcesz poczytać o Ursusie to poczytaj trochę o Pol-Mocie to samo.
Z tego co wiem Pol-mot (Ursus) jest składany w Turcji, tak więc ciągniki przyjeżdżają gotowe. Więc czy aby nie będzie w razie co problemu z częściami ?
Farmtrac jest składany w Polsce, części są dostępne od ręki. Dodatkowo FT 690 jest już na rynku trochę czasu i ma dosyć dobre opinie.
No a Ursus to taka nowość. Jest jeden egzemplarz tego nowego Ursusa na Agrofoto i już są z nim problemy.

Tak w ogóle to coś nie chce mi się wierzyć, że taki MTZ spali mniej od Perkinsa

Przepraszam kolego, ale to bzudra. Ursusy nie są tureckie, ani nie przyjeżdżają z Turcji gotowe... Tureckie są transmisje i tylne osie do serii H. Nie wiem kto puścił plotkę że w Turcji są składane...
W Bośni i Hercegowinie produkowane będą ursusy na rynek bałkański. Te u naszych dealerów składane są w Polsce. Co do ursusa 11024 jest to po prostu ursus Mido i jedyne czym się różni to maska. Bebechy, kabina itd. to to samo co Mido.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#56 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 21 październik 2012 - 19:03

Farmtrac 690DT [Połączone] Z tego co mi wiadomo to Pol Moty H przyjeżdżały gotowe, były niby składane na tej samej taśmie produkcyjnej co Valtra. A w Polsce miały tylko naklejane naklejki.

#57 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 październik 2012 - 19:16

Farmtrac 690DT [Połączone] W każdym razie nowego bym raczej nie kupił.
Może wdrożą jakieś nowe modele, bardziej przemyślane i skonstruowane od nowa a nie z przeklejoną nalepką od polmota lub zmnienioną maską od mido :)
Ja na razie tatę namawiam koniecznie na Polski ciągnik a dokładnie na farmtraca 685 dt :) Jak będzie potrzeba większego byczka w przyszłości to może w ursusie już coś będzie lepszego :D

Edytowany przez Mattti, 21 październik 2012 - 19:19.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#58 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:22

Farmtrac 690DT [Połączone] Z tyłu Ursusa H na kabinie jest tabliczka znamionowa gdzie dokładnie napisane jest jego miejsce produkcji...
... czyli Turcja

Edytowany przez milanreal1, 21 październik 2012 - 20:59.
cytowanie poprzedniego posta

#59 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 19:42

Farmtrac 690DT [Połączone] Moim zdaniem ważniesze od ilości ha są sprzęty, które masz.

Edytowany przez Ptrk690, 01 listopad 2012 - 19:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:01

Farmtrac 690DT [Połączone] Z tego co wiem to kierowca mi mówił z firmy transportowej ze cała flote puszczaja na turcje i przywoza te ursusy do nas co odpali to samo wjedzie a co nie odpali to na sztywnym cholu wjezdzaja na tira.Sa chyba przywozone do lublina i tam im zakładaja kabine i naklejki o na polski rynek.
W skr mają nowego 1014H ma niecały rok ma przepracowane około 1000mth.Awarie jakie w nim wystapily to uszczelniacze leja na kolach przednich i poszedł rozdzielacz.Moim zdaniem na te 1000mth to chyba jeszcze sie mu nic nie dzieje.