Pankarolek

Farmtrac 690DT [Połączone]

Polecane posty

Z7245    10

Niby niskie obroty ale zetor 7245 miał maksymalny moment obrotowy przy 1250. Też mnie zastanawia wydatek pompy czy nie jest to przypadkiem suma wydatków pompy od wspomagania i hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Ja małymi kroczkami robie przymiarki do zakupu 690tki pod przyczepę samozbierke i temat podnośnika prześwietliłem dokładnie. Okazuje się że udźwigi podnośników podawane są w różnych normach i tak mierzony może być na końcówkach cięgieł(w większości mary zachodnie), 50 cm od końcówek cięgieł i w pełnym zakresie- Polska norma. Tak więc jeśli jest napisane max udźwig to producent leci w kulki i podaje ile podniesie do pewnego momentu(najczęściej do połowy), pod pojęciem nominalny podany jest udźwig w pełnym zakresie działania z zapasem. Farmtrac 690 produkowany w Polskich normach podany ma udźwig nominalny.

Ciekawe jest też to że omawiany model posiada sporo osprzętu w wersji standard np. 2 zaczepy przesuwne (gdzie niektórzy dają tylko jeden), hydraulikę zewnętrzną 3 sekcyjną z funkcją pływającą i stałego zasilania, ogumienie 12.4 i 18.4 lub niskoprofilowe, układ pneumatyczny, dwutarczowe suche sprzęgło gdzie drugi stopień załączany jest elektro hydraulicznie - jak ma ciągać coś ciężkiego na wałku to jednak te stare rozwiązanie okazuje się niezastąpione :)

 

Zgadzam się z kolegą o tycg normach jeśli chodzi oFarmtraczka to udzwig może mieć nawet 4000 kg ( na zamówienie można wstawić dodatkowy siłownik wspomagający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmtrac80    0

Niby niskie obroty ale zetor 7245 miał maksymalny moment obrotowy przy 1250. Też mnie zastanawia wydatek pompy czy nie jest to przypadkiem suma wydatków pompy od wspomagania i hydrauliki.

 

Dlatego ,,starego" Zetorka weź i go zadław, tylko w tych nowych silnikach grzebią niby moc teoretycznie mają tylko moment obrotowy wysoko.

Tak niektórzy cwaniakują podając sumę pomp w ciągniku jeśli są połączone w typu ,,tandem". Natomiast omawiany model 690DT ma faktycznie na hydraulikę zewnętrzną i TUZ pompę o wydajności 50 l a do układu wspomagania, sterowania sprzęgłami WOM i napędu 25 l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

Wiecie może czy farmtrac 690dt ma pompę dociskową tzn czy można docisnąć maszynę zaczepioną na TUZ?


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ile wynosi dopłata za dodatkowe siłowniki wspomagające i o ile wzrasta udźwig?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Ile wynosi dopłata za dodatkowe siłowniki wspomagające i o ile wzrasta udźwig?

690dt w standardzie ma 1 siłownik wspomagający i udzwig podnośnika to 3200kg i moim zdanie to wystarczy. Jesli byś chciał drugi to chyba nie zakładają w fabryce ale z tego co rozmawiałem z serwisem dilera to wystarczy kupić siłownik i na ramieniu wywiercić otwór wstawić swożeń i podpiąć równolegle w hudraulikę. Podejrzewam że sprytny mechanik zrobi ci to za 1000 zł.

Ps. Najlepiej podjeć do najbliższego dilera Farmtraca i ci dokładnie powie ile i co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A jak jest z blokadą tylnych kół? Bo chyba tak jak w C-360 naciskamy nogą, to trochę nie wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Jeżeli chodzi o blokadę to jest ona wciskana nogą tak jak wspomniałeś jak w C-360 ... Ale przecież i tak rzadko się używa blokady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

Witam mam taki dylemat czy warto kupic Farmtrac 690DT czy Balerusa 920

Który bedzie miej palił i awaryjny ?? 70 ha zieni jak ma to znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Który Belarus 920? Bo jeżeli ten niespełniający norm emisji spalin to spali pewnie mniej niż ten Perkins zaś ten w EURO 3 to nie mam pojęcia ile pali.

Dodatkowo różnica jest też w cenie. 920.1 to wydatek około 90tys. 920.4 kosztuje na allegro około 100tys. Są za to mniej wygodne do jazdy od farmtracka.

 

Farmtrack to już wydtek min. 130tys. a za te pieniądze wyrwiesz URSUS 8014H lub jak będziesz miał trochę szczęścia 9014H, które są moim zdaniem dużo lepsze od Farmtracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie wprowadzaj ludzi w błąd 8014H i 9014H nic wspólnego z ciągnikami marki ursus nie mają, to są Pol-Moty z nalepką ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Ja za mojego FT 690dt z przednim tuzem i womem dałem bodajże 119tyś.netto.Ale mam jeszcze tura wiec brutto wyszło 170tyś w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie wprowadzaj ludzi w błąd 8014H i 9014H nic wspólnego z ciągnikami marki ursus nie mają, to są Pol-Moty z nalepką ursusa.

 

Ale czy to ma znaczenie czy ma coś wspólnego z Ursusem czy nie? W sumie gdyby miał coś wspólnego z "prawdziwym" ursusem to by był taki mały i stary technicznie jak C-325 :ph34r:

 

Obecnie gama ciągników z serii H jest dobrą konkurencją dla innych rodzimych producentów i warto ją wziąć pod uwagę a sentymenty bym odstawił na bok. Dla mnie liczy się finalny produkt a nie marka czy tam wspólne pochodzenie, bo patrząc na wszystkie niemal firmy z branży, nie raz by się człowiek przejechał na tych sentymentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

 

Który Belarus 920? Bo jeżeli ten niespełniający norm emisji spalin to spali pewnie mniej niż ten Perkins zaś ten w EURO 3 to nie mam pojęcia ile pali.

Dodatkowo różnica jest też w cenie. 920.1 to wydatek około 90tys. 920.4 kosztuje na allegro około 100tys. Są za to mniej wygodne do jazdy od farmtracka.

 

Farmtrack to już wydtek min. 130tys. a za te pieniądze wyrwiesz URSUS 8014H lub jak będziesz miał trochę szczęścia 9014H, które są moim zdaniem dużo lepsze od Farmtracka.

 

 

Ursusa 9014h kupi z powodzeniem poniżej 130tys Ja za swojego płace 127tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

mnie to nie zalezy czy EURO 3 czy taki ..

obecnie mam MTZ 82 i nie narzekam zbytnio ale lubi tez wypić

Zastanawiam se tez nad ursusem 9014h bo cena ta sama co Farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jak chcesz poczytać o Ursusie to poczytaj trochę o Pol-Mocie to samo.

Z tego co wiem Pol-mot (Ursus) jest składany w Turcji, tak więc ciągniki przyjeżdżają gotowe. Więc czy aby nie będzie w razie co problemu z częściami ?

Farmtrac jest składany w Polsce, części są dostępne od ręki. Dodatkowo FT 690 jest już na rynku trochę czasu i ma dosyć dobre opinie.

No a Ursus to taka nowość. Jest jeden egzemplarz tego nowego Ursusa na Agrofoto i już są z nim problemy.

 

Tak w ogóle to coś nie chce mi się wierzyć, że taki MTZ spali mniej od Perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

na 70 ha to kup tego 98 km lub 110 ja mam 690 mam 300mtg radzi sobie dobze ciaga vogel nota 4x36 agregat wicher a na ciezkij ilastej zemi pod gorke to zbiornik nafty dziennie łyknie max spalanie ok 9litrow przy extremalnej pracy ........a polmot-h czy ursus maja te same silniki co farmtrac niewiem jakie skrzynie ale jest składakiem jak wiele marek ciagnikow na rynku.......http://www.youtube.com/watch?v=q4GD0URAo9k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio68    0

 

Ale czy to ma znaczenie czy ma coś wspólnego z Ursusem czy nie? W sumie gdyby miał coś wspólnego z "prawdziwym" ursusem to by był taki mały i stary technicznie jak C-325 :ph34r:

 

Obecnie gama ciągników z serii H jest dobrą konkurencją dla innych rodzimych producentów i warto ją wziąć pod uwagę a sentymenty bym odstawił na bok. Dla mnie liczy się finalny produkt a nie marka czy tam wspólne pochodzenie, bo patrząc na wszystkie niemal firmy z branży, nie raz by się człowiek przejechał na tych sentymentach.

 

Skoro dla Ciebie turecczuzna jest dobrą konkurencją dla rodzimych producentów to ja Ci współczuję!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No pewnie że jest dobrą konkurencją :P

 

Wiesz, w niczym ten ciągnik nie odbiega technicznie od naszych produktów, różni się tym że pracownicy którzy go składali na obiad mieli kebab a nie schabowy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

 

Skoro dla Ciebie turecczuzna jest dobrą konkurencją dla rodzimych producentów to ja Ci współczuję!!!!!!!!

 

 

Kolego wyobraż sobie że w tej samej fabryce i z tych samych części składana jest valtra A i jakoś nikt na to nie narzeka...

Moim zdaniem ursus serii h jest dużo lepszą propozycją od reszty ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Skoro jest składany w jednej fabryce to skąd ta różnica w cenie ? Jakość materiałów na pewno jest inna. Już były na af zdjęcia rozebranego pol-mota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Panowie.Czytałem gdzieś na temat "ursusów" że wersja 110 konna i 80 konna ma naprawdę coś wspólnego z polskim ursusem. Tu jest filmik który pokazuje taki sprzęt

. Polmoty z seri H maja atrakcyjną cenę do wyposarzenia i mocy co bardzo kusi rolników. Mój znajomy kupił nowego ursusa 80 konnego z 2010 i po roku czasu pekł mu synchronizator na 2 biegu. Zaczął szukać tej części ale okazało sie że nie można kupić samego synchronizatora ponieważ model tego ciągnika był krótko w produkcji i nie przewidziano sprzedaży detalicznej takich małych (ale ważnych) części. Powiedzieli mu że musi kupić całą skrzynie która kosztuje cos ok 23 tyś zł. Gościu miał farta bo dopasował ten synchronizator od jakiejś innej skrzyni( nie jestem pewny czy nie od skrzyni jakiejś cieżarówki). Dylek Tobie doradził bym farmtraka. Tak jak koledzy już wyzej pisali ma dobrą opinie, a tym idzie mała awaryjność, prostota i oszczędnosć dzięki silnikowi perkinsa. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj