Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmtrac 690DT [Połączone]

159 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:01

Farmtrac 690DT [Połączone] Z tym udźwigiem to trochę przegiąłeś z dodatkowym siłownikiem to w granicach 3400kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmtrac 690DT [Połączone] Dzisiaj, 11:47
  •  

#22 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 07:52

Farmtrac 690DT [Połączone] Ja małymi kroczkami robie przymiarki do zakupu 690tki pod przyczepę samozbierke i temat podnośnika prześwietliłem dokładnie. Okazuje się że udźwigi podnośników podawane są w różnych normach i tak mierzony może być na końcówkach cięgieł(w większości mary zachodnie), 50 cm od końcówek cięgieł i w pełnym zakresie- Polska norma. Tak więc jeśli jest napisane max udźwig to producent leci w kulki i podaje ile podniesie do pewnego momentu(najczęściej do połowy), pod pojęciem nominalny podany jest udźwig w pełnym zakresie działania z zapasem. Farmtrac 690 produkowany w Polskich normach podany ma udźwig nominalny.
Ciekawe jest też to że omawiany model posiada sporo osprzętu w wersji standard np. 2 zaczepy przesuwne (gdzie niektórzy dają tylko jeden), hydraulikę zewnętrzną 3 sekcyjną z funkcją pływającą i stałego zasilania, ogumienie 12.4 i 18.4 lub niskoprofilowe, układ pneumatyczny, dwutarczowe suche sprzęgło gdzie drugi stopień załączany jest elektro hydraulicznie - jak ma ciągać coś ciężkiego na wałku to jednak te stare rozwiązanie okazuje się niezastąpione :)

#23 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 08:10

Farmtrac 690DT [Połączone] a w jakiej normie farmtrac podaje moc ???

#24 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 12:48

Farmtrac 690DT [Połączone] @Farmtrac80@ I w tym wypadku się z tobą zgadzam powinni wszystkich producentów wziąć za przysłowiowe łby, żeby wszystkie dane techniczne były podawane w jednakowych normach np. obowiązujących dla danego kraju. A farmtrac moc ma podawaną w ISO.

#25 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 08:16

Farmtrac 690DT [Połączone] W charakterystyce tego modelu silnika podoba mi się to że posiada max moment obrotowy który jest ważny przy niskich obrotach silnika bo 1400 obr/min. Morał z tego taki że pracując Farmtraciem nie ma potrzeby ,,gazowania" poniważ osiąga swoją moc przy niskich obrotach co staje się ekonomiczne w paliwie.
Wracając do norm to ciekawe jest jeszcze podawanie wydatków pom hydraulicznych
polska norma mówi o podawaniu wydatku przy max ciśnieniu ok 18MPa a w większości inne mary żeby cyfra wychodziła wysoka podają bez ciśnienia na swobodnym przelewie pomijąc wszystkie straty i opory.

#26 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:24

Farmtrac 690DT [Połączone] Niby niskie obroty ale zetor 7245 miał maksymalny moment obrotowy przy 1250. Też mnie zastanawia wydatek pompy czy nie jest to przypadkiem suma wydatków pompy od wspomagania i hydrauliki.

#27 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 09 czerwiec 2011 - 20:34

Ja małymi kroczkami robie przymiarki do zakupu 690tki pod przyczepę samozbierke i temat podnośnika prześwietliłem dokładnie. Okazuje się że udźwigi podnośników podawane są w różnych normach i tak mierzony może być na końcówkach cięgieł(w większości mary zachodnie), 50 cm od końcówek cięgieł i w pełnym zakresie- Polska norma. Tak więc jeśli jest napisane max udźwig to producent leci w kulki i podaje ile podniesie do pewnego momentu(najczęściej do połowy), pod pojęciem nominalny podany jest udźwig w pełnym zakresie działania z zapasem. Farmtrac 690 produkowany w Polskich normach podany ma udźwig nominalny.
Ciekawe jest też to że omawiany model posiada sporo osprzętu w wersji standard np. 2 zaczepy przesuwne (gdzie niektórzy dają tylko jeden), hydraulikę zewnętrzną 3 sekcyjną z funkcją pływającą i stałego zasilania, ogumienie 12.4 i 18.4 lub niskoprofilowe, układ pneumatyczny, dwutarczowe suche sprzęgło gdzie drugi stopień załączany jest elektro hydraulicznie - jak ma ciągać coś ciężkiego na wałku to jednak te stare rozwiązanie okazuje się niezastąpione :)

Zgadzam się z kolegą o tycg normach jeśli chodzi oFarmtraczka to udzwig może mieć nawet 4000 kg ( na zamówienie można wstawić dodatkowy siłownik wspomagający

#28 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:47

Niby niskie obroty ale zetor 7245 miał maksymalny moment obrotowy przy 1250. Też mnie zastanawia wydatek pompy czy nie jest to przypadkiem suma wydatków pompy od wspomagania i hydrauliki.

Dlatego ,,starego" Zetorka weź i go zadław, tylko w tych nowych silnikach grzebią niby moc teoretycznie mają tylko moment obrotowy wysoko.
Tak niektórzy cwaniakują podając sumę pomp w ciągniku jeśli są połączone w typu ,,tandem". Natomiast omawiany model 690DT ma faktycznie na hydraulikę zewnętrzną i TUZ pompę o wydajności 50 l a do układu wspomagania, sterowania sprzęgłami WOM i napędu 25 l/min

#29 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 10:21

Farmtrac 690DT [Połączone] Wiecie może czy farmtrac 690dt ma pompę dociskową tzn czy można docisnąć maszynę zaczepioną na TUZ?
kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

#30 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 06:52

Farmtrac 690DT [Połączone] W podnośniku 690 znajdują sie cylindry hydrauliczne jednostronnego działania, czyli tylko podnoszą maszyne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 13:35

Farmtrac 690DT [Połączone] Ile wynosi dopłata za dodatkowe siłowniki wspomagające i o ile wzrasta udźwig?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#32 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 21 listopad 2011 - 19:25

Ile wynosi dopłata za dodatkowe siłowniki wspomagające i o ile wzrasta udźwig?

690dt w standardzie ma 1 siłownik wspomagający i udzwig podnośnika to 3200kg i moim zdanie to wystarczy. Jesli byś chciał drugi to chyba nie zakładają w fabryce ale z tego co rozmawiałem z serwisem dilera to wystarczy kupić siłownik i na ramieniu wywiercić otwór wstawić swożeń i podpiąć równolegle w hudraulikę. Podejrzewam że sprytny mechanik zrobi ci to za 1000 zł.
Ps. Najlepiej podjeć do najbliższego dilera Farmtraca i ci dokładnie powie ile i co kosztuje.

#33 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:04

Farmtrac 690DT [Połączone] A jak jest z blokadą tylnych kół? Bo chyba tak jak w C-360 naciskamy nogą, to trochę nie wygodne.

#34 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:57

Farmtrac 690DT [Połączone] Jeżeli chodzi o blokadę to jest ona wciskana nogą tak jak wspomniałeś jak w C-360 ... Ale przecież i tak rzadko się używa blokady ...

#35 Share Dylek

Dylek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Kobiety

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:23

Farmtrac 690DT [Połączone] Witam mam taki dylemat czy warto kupic Farmtrac 690DT czy Balerusa 920
Który bedzie miej palił i awaryjny ?? 70 ha zieni jak ma to znaczenie

#36 Share kuki88

kuki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 16:08

Farmtrac 690DT [Połączone] Który Belarus 920? Bo jeżeli ten niespełniający norm emisji spalin to spali pewnie mniej niż ten Perkins zaś ten w EURO 3 to nie mam pojęcia ile pali.
Dodatkowo różnica jest też w cenie. 920.1 to wydatek około 90tys. 920.4 kosztuje na allegro około 100tys. Są za to mniej wygodne do jazdy od farmtracka.

Farmtrack to już wydtek min. 130tys. a za te pieniądze wyrwiesz URSUS 8014H lub jak będziesz miał trochę szczęścia 9014H, które są moim zdaniem dużo lepsze od Farmtracka.

#37 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 16:30

Farmtrac 690DT [Połączone] Nie wprowadzaj ludzi w błąd 8014H i 9014H nic wspólnego z ciągnikami marki ursus nie mają, to są Pol-Moty z nalepką ursusa.

#38 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:26

Farmtrac 690DT [Połączone] Ja za mojego FT 690dt z przednim tuzem i womem dałem bodajże 119tyś.netto.Ale mam jeszcze tura wiec brutto wyszło 170tyś w sierpniu.

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 18:14

Nie wprowadzaj ludzi w błąd 8014H i 9014H nic wspólnego z ciągnikami marki ursus nie mają, to są Pol-Moty z nalepką ursusa.

Ale czy to ma znaczenie czy ma coś wspólnego z Ursusem czy nie? W sumie gdyby miał coś wspólnego z "prawdziwym" ursusem to by był taki mały i stary technicznie jak C-325 :ph34r:

Obecnie gama ciągników z serii H jest dobrą konkurencją dla innych rodzimych producentów i warto ją wziąć pod uwagę a sentymenty bym odstawił na bok. Dla mnie liczy się finalny produkt a nie marka czy tam wspólne pochodzenie, bo patrząc na wszystkie niemal firmy z branży, nie raz by się człowiek przejechał na tych sentymentach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 18:20

Który Belarus 920? Bo jeżeli ten niespełniający norm emisji spalin to spali pewnie mniej niż ten Perkins zaś ten w EURO 3 to nie mam pojęcia ile pali.
Dodatkowo różnica jest też w cenie. 920.1 to wydatek około 90tys. 920.4 kosztuje na allegro około 100tys. Są za to mniej wygodne do jazdy od farmtracka.

Farmtrack to już wydtek min. 130tys. a za te pieniądze wyrwiesz URSUS 8014H lub jak będziesz miał trochę szczęścia 9014H, które są moim zdaniem dużo lepsze od Farmtracka.

Ursusa 9014h kupi z powodzeniem poniżej 130tys Ja za swojego płace 127tys