Zaloguj się, aby obserwować  
sebiii98

karcher puzzi 100 problem;/

Polecane posty

sebiii98    0

Witam , mam taki maly problem chyba;p poniewaz zamowilem uzywany odkurzacz pioracy firmy karchr puzzi 100 wrasz z ssawka do tapicerki. wypralem nim dywany i bylo wszystko pieknie , ale jak przeszedłem do prania kanapy to sie troszkę przestraszylem poniewaz ten karcher jakby dawał za duzo wody i kanapa jest barsdzo przemoczona jak puszczam ta cala wode to az mi sie rozlewa za sswake ;/ a na filmikach w necie jak ogladalem to wygladalo to jak by odrazu to sie wsysało;p nie mozna jakos zmniejszyć ilosc wytryskiwanej wody??? az sie boje tym prac podsufitke w samochodzie bo sie cala przemoczy i spadnie mi na łeb. prosze o odpowiedzi z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu "Problemy techniczne" > "Narzędzia"


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melthalion    0

a jak dokładnie pierzesz?

 

Ja jak robię pranie, to najpierw robię sobie płyn z RM760, wlewam w odkurzacz i to delikatnie natryskuję na tapicerkę (tak żeby zwilżyć, ale nie przemoczyć). Potem czekam kilka min aż chemia zadziała, a w międzyczasie znowu rozpuszczam w/w proszek w jakimś małym wiaderku (tak ze 3 litry na raz wystarczy) następnie łapię za szczoteczkę (taką, ale bez pumeksu), moczę w wiaderku i szoruję wszystko po kolei. Jak woda się robi brudna, to wylewam i robię czystą. Jak już mam wszystko przeszorowane, to ściągam ssawką pianę z tapicerki i potem nalewam czystej wody do odkurzacza i płukam delikatnie natryskując i ściagając jednocześnie - jak rozchodzi sie trochę na boki to po prostu przejedź ssawką jeszcze raz bez podawania wody.

Jak masz wiekszą powierzchnię, to dobrze jest podzielić robotę na parę mniejszych "etapów", żeby ściągać brud i płukać zanim zrobisz wszystko - tak żeby Ci się zaschnęło na materiale nic. Do trudno dostępnym miejsc sprawdzają się szczoteczki do zębów. Ogólnie, żeby dobrze zrobić, to trzeba się trochę pomęczyć, ale efekt jest ciekawy :) Dodatkowo jeśli masz gdzieś większe plamy to się robi 1,5 - 2x mocniejszy roztwór i na plamach robisz mocniejszym.

 

Z podsufitką w samochodzie trzeba bardzo uważać z ilością płynów, żeby się nie rozkleiła i wg. mnie nie powinno się ich prać szczoteczką, tylko taką zwykłą gabeczką do mycia naczyń (taką), bo szczotką można powyciągać włókna i wygląda to nieładnie. Tylko w trudniej dostępnych miejscach (przy osłonach przeciwsłonecznych, przednie słupki przy szybie) robi się szczoteczką, bo tam już nie ma jak podejść inaczej. Aha, i jeszcze jedno - nie jest niczym dziwnym, jeśli po pierwszym praniu podsufitka nie jest idealnie czysta (zwłaszcza, jeśli autem jeździ palacz), wtedy czekasz aż wyschnie i powtórka z rozrywki :-)

 

W przypadku samochodu, proponowałbym poczekać, aż się trochę cieplej zrobi, żeby sobie wszystko bez stresu wyschło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj