Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który z ursusów jest najbardziej udany?

380 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:33

Który z ursusów jest najbardziej udany? No ja w C-360 mam silnik dobry ( przynajmniej tak mysle ) bo moze być mróz -35 , wlewam gorącą wodę do chlodnicy, 2-3 rqzy " obróci " i już pali. A co do spalania to pali mi gdzies 4,5 - 5,5 l w orce ( 3 skiby, 2 bieg, 2-3 klasa ziemi, orka 30-35 cm ).

PS: Ja mam swoje zdanie i widze ze sie razem nie przekonamy ale szanuje Twoje zdanie i POZDRAWIAM:)

Też tak uważam i również szanuje Twoje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który z ursusów jest najbardziej udany? Dzisiaj, 11:19
  •  

#162 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 01:06

Który z ursusów jest najbardziej udany? wiadomo ze c 330 :(

#163 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 10:06

No ja w C-360 mam silnik dobry ( przynajmniej tak mysle ) bo moze być mróz -35 , wlewam gorącą wodę do chlodnicy, 2-3 rqzy " obróci " i już pali. A co do spalania to pali mi gdzies 4,5 - 5,5 l w orce ( 3 skiby, 2 bieg, 2-3 klasa ziemi, orka 30-35 cm ).

Też tak uważam i również szanuje Twoje zdanie.

Tak panie na pewno na 35cm w ziemie :( Żeby ci na 28cm dobrze ciagnęła to by było dobrze :) Skąd ty tam żeś zmierzył 35cm??
Na tym filmiku co nagrałeś to będzie z 28 cm.

330 w 2 skibach nie ma lekko ale jakoś idzie.W głębokiej orce orka na kółku nie możliwa,zawsze trzeba trzymać na pompie. :(
U mnie 330 zawsze ciągała brony 5 na 4 szła jak głupia po świeżej orce... :)
Co do tego lekkiego przodu to u mnie są porządne górki i 330 mi jeszcze dęba nie stanęła :) Może po prostu trzeba umieć jeździć??

Ale wiadomo że 360 zrobi więcej w polu bo jest silniejsza,cięższa.Więc jak tu może w polu mniej zrobić??

#164 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? Czy ja pisałem że na tym filmiku była głebokośc 30-35 cm ??? A czy jak sie pisze 30-35 cm to znaczy ze coś pomiędzy.
I 30 cm to 100% była glębokość. A możesz zrobić zdjęcie tych Twojich bron i wrzucić na forum ???
Ej górki bo mogą być nawet jak w " Tatrach" zależy co sie ciągnie.

Ale wiadomo że 330 zrobi więcej w polu bo jest silniejsza,cięższa.Więc jak tu może w polu mniej zrobić??

C-330 jest silniejsza i cięzsza ??? No teraz to mnie ogarnia pusty śmiech.

#165 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 11:53

Czy ja pisałem że na tym filmiku była głebokośc 30-35 cm ??? A czy jak sie pisze 30-35 cm to znaczy ze coś pomiędzy.
I 30 cm to 100% była glębokość. A możesz zrobić zdjęcie tych Twojich bron i wrzucić na forum ???
Ej górki bo mogą być nawet jak w " Tatrach" zależy co sie ciągnie.

C-330 jest silniejsza i cięzsza ??? No teraz to mnie ogarnia pusty śmiech.

Pewnie mu chodziło o C-360... :(

Ja tam orze C-330, ciągnik idzie dobrze, nie muszę trzymać pługa na podnośniku, wszystkie prace wykonuje na 4, niektóre w polu nawet na 5...ja jestem za C-330, jeździłem C-360 i jakoś mi się nie spodobała...każdy ma inne zdanie, jeden lubi to, a drugi znów tamto... :(

#166 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 12:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? Faktycznie chodziło o 360 pomyliło mi się :(

To ty na te 30cm tą 360 to chyba na 1 ciagniesz te 3 skiby...

#167 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 12:44

Który z ursusów jest najbardziej udany? Dla mnie najlepsze jest c-330 bo to praktycznie jedyny ursus całkowicie polski. Nie mogę złych słów mówić na 902-1634 ale to współpraca z zetorem a 2812-6014 to praktycznie MF z inną naklejką, więc nie wiem czy można te sprzęty nazwać polskimi ale na pewno to dobre ciągniki, i uważam je za jak najbardziej udane.
Dla mnie też najgorsze jest c-360. Inni mogą mieć odmienne zdanie ale dla mnie to całkowita porażka. Brak komfortu, wycie wszystkiego praktycznie, zero zwrotności(nie piszcie mi, że moja jest zwrotna bo miałem ten traktor więc wiem co to było), całe szczęście, że nie używałem go w kosiarce, glebogryzarce itp. bo znając swoje usposobienie osiwiałbym ze złości przy podnoszeniu tych maszyn na twardej powierzchni, słabiutkie blachy, które w dwóch c-360 moich dziadków przegniły przez 15 lat a w c-330 niedawno sprzedanym z 71 roku było wszystko ok, 4 cylindry a moc 52 KM to dla mnie też nie jest powód do dumy, spore spalanie- choć nie tak beznadziejne jak niektórzy krzyczą. Traktor ten nie nadaje sie dla mnie do prac typu oprysk i siew nawozu tylko może być przydatny jako ciągnik pośredni do prac typu podjechać po coś, pobronować itp.

#168 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 12:48

Który z ursusów jest najbardziej udany? Nie bo na 2 biegu. No ale niedlugo mzoe bedzie inny ciągnik to sie co niektórzy... he he 

#169 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 29 grudzień 2007 - 13:17

Który z ursusów jest najbardziej udany? :):( C 360 lub C 385 :)
te nowsze to prawie to samo :(:)
maska inna:P:D
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

#170 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 14:56

Nie bo na 2 biegu. No ale niedlugo mzoe bedzie inny ciągnik to sie co niektórzy... he he

:( :( Co he he?? :)

Miałeś większy ciągnik to sprzedałeś żeby jeszcze raz kupić??Sprzedałeś pole żeby jeszcze raz kupić??

Od360 wolałbym już 3512 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:09

Który z ursusów jest najbardziej udany? Miałem an mysli wymiane na ciągnik o podobnej mocy tylko lepszy. A tata sprzedał przedtem wikeszy ciągnik i ziemie bo niewiedział ze zostane gospodarzem ( mialem coś okolo 5 lat ) a on już sie sporo w życiu narobił i chciał juz poodpoczywać.

A wiadomo 3512 lepszy ale go nie kupie bo zadrogie sa.

#172 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:37

Miałem an mysli wymiane na ciągnik o podobnej mocy tylko lepszy. A tata sprzedał przedtem wikeszy ciągnik i ziemie bo niewiedział ze zostane gospodarzem ( mialem coś okolo 5 lat ) a on już sie sporo w życiu narobił i chciał juz poodpoczywać.

A wiadomo 3512 lepszy ale go nie kupie bo zadrogie sa.

Zamiast Ursusa 3512, kupisz za tą samą cenę Ursusa 4512, a ten już jest mocniejszy, lepszy komfort itd... :(

#173 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:39

Który z ursusów jest najbardziej udany? No niewiem, jak dostaniemy dopłaty to sie pomysli. Ale nie odchodźćmy od tematu. Pewnie by było tak że jak ja bym mial C-330 a ty Marcin C-360 to by byly odmiene zdania :(.

#174 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:41

Który z ursusów jest najbardziej udany? Ja tam obstaje za ciapkiem bo jest to traktor do wszystkiego, wiec nikt mi tu nie wmówi ze c360 lepsza....
Lepsza to jest tylko pod wzgledem ciezaru i to ze troche mocniejsza, ale i tak nie zrobi duzo wiecej....a poza tym wszystko wyje i stuka:/

#175 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 19:58

Ja tam obstaje za ciapkiem bo jest to traktor do wszystkiego, wiec nikt mi tu nie wmówi ze c360 lepsza....
Lepsza to jest tylko pod wzgledem ciezaru i to ze troche mocniejsza, ale i tak nie zrobi duzo wiecej....a poza tym wszystko wyje i stuka:/

Co to to mam takie same zdanie ale ursus C-330m to już nie to sama co C-330(niezawodna) :(
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#176 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:03

Który z ursusów jest najbardziej udany? niestety ale zaden nie jest udany :angry: polski złom :(

#177 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:06

niestety ale zaden nie jest udany :angry: polski złom :(

Czemu tak mówisz masz któregoś z ursusów? Czy słyszałeś jak koledzy mówili?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#178 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:20

niestety ale zaden nie jest udany :angry: polski złom :(

Wiadomo że polskie maszyny nie są aż tak dobre jak innych krajów ale URSUSY to nie były wcale takie złe ciągniki. U mnie na wsi są prawie same URSUSY i nikt nie ma z nimi najmniejszego problemu.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#179 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:34

Co to to mam takie same zdanie ale ursus C-330m to już nie to sama co C-330(niezawodna) :(

m-ki też ładnie chodzą:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:54

Wiadomo że polskie maszyny nie są aż tak dobre jak innych krajów ale URSUSY to nie były wcale takie złe ciągniki. U mnie na wsi są prawie same URSUSY i nikt nie ma z nimi najmniejszego problemu.

U mnie identycznie mało jest gospodarstw w którym by nie było chociaż jednego Ursusa uważam ze to są bardzo dobre ciągniki

Dodaj odpowiedź