Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który z ursusów jest najbardziej udany?

380 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:48

PS: Sprawdz sobie ile na hektarze sadzenia spali c330 a c360

Jasne że więcej spali bo ma więce KM nie porównujcie tak ;/ I nie to że jestem za C-360 tylko śmieszy mnie to jak ktos tak porónuje, załozy sie wąższe laćki do C-360 i też można sadzic
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który z ursusów jest najbardziej udany? Dzisiaj, 09:52
  •  

#142 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:52

Który z ursusów jest najbardziej udany? a ile masz KM w mf 255???a pali mniej jak c360!!!
w jumzie masz 60 KM a pali duzo wiecej jak c360!
To nie jest reguła we wszystkich przypadkach...Zalezy od klasy silnika....poza tym stersze silniki wiecej palą od tych nowszych, wazne jest tez czy ma dobre sprezanie ( jak ma zle sprezanie do DUZO pali i ma mala moc) TAKZE NIE GADAJ TAKICH RZECZY

#143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:53

heh to sadź sobie z gory na dół!...a poza tym jak dobrze sobie przód dociązysz to nie bedzie podnosic
PS: Sprawdz sobie ile na hektarze sadzenia spali c330 a c360
ZGADZAM SIE W 100% Z piotrek4x4

1.Z sadzarką nawet w c 360 potrafi podnieść przód to żeby w ciapku nie podnosiło to trzeba by założyć jakieś 400 kilo( wytrzyma tyle?)
2.Jak by tak dociążyć to na pusto nie dało by się kierować.
3. Nawet jeśli dociążyć ciapka to i tak c 360 zasadzi lepiej i szybciej (większa moc i uciąg)

Na równinach to można się bujać ciapkiem z sadzarką, ale nie u nas. Całe szczęście że u mnie zamiast ciapka jest mf 255.

#144 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:54

a ile masz KM w mf 255???a pali mniej jak c360!!!
w jumzie masz 60 KM a pali duzo wiecej jak c360!
To nie jest reguła we wszystkich przypadkach...Zalezy od klasy silnika....poza tym stersze silniki wiecej palą od tych nowszych, wazne jest tez czy ma dobre sprezanie ( jak ma zle sprezanie do DUZO pali i ma mala moc) TAKZE NIE GADAJ TAKICH RZECZY

ale ciapek ma 28 km a C-360 ma 52 to jest spora róznica ;]

Edytowany przez robertbara, 28 grudzień 2007 - 20:56.
Ort.

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#145 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:55

Który z ursusów jest najbardziej udany? C-330 ma 30KM... :P

#146 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 20:57

1.Z sadzarką nawet w c 360 potrafi podnieść przód to żeby w ciapku nie podnosiło to trzeba by założyć jakieś 400 kilo( wytrzyma tyle?)
2.Jak by tak dociążyć to na pusto nie dało by się kierować.
3. Nawet jeśli dociążyć ciapka to i tak c 360 zasadzi lepiej i szybciej (większa moc i uciąg)

Na równinach to można się bujać ciapkiem z sadzarką, ale nie u nas. Całe szczęście że u mnie zamiast ciapka jest mf 255.

Po co ci duza moc i predkosc do sadzenia???jak by tak gadac to jeszcze lepszy bylby ursus 1614
Ale jak zjezdzasz z gory na dol to jak Ci moze przód podnosic bo nie rozumiem?

ale ciapek ma 28 km a C-360 ma 52 to jest spora róznica ;]

No i Ciapek pali jak zapalniczka a 60 żre jak wsciekla a wcale duzo wiecej nie zrobi
PS : 30 ma ponad 30 KM

#147 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:01

Po co ci duza moc i predkosc do sadzenia???jak by tak gadac to jeszcze lepszy bylby ursus 1614
Ale jak zjezdzasz z gory na dol to jak Ci moze przód podnosic bo nie rozumiem?

Z góry na dół moc nie jest potrzebna, ale jak wjeżdża się na górę to aby robić to z sensowną prędkością potrzeba trochę mocy i wtedy tez podnosi przód.

EDIT
Mówisz że c 330 nie zrobi mniej od 360? Z rozrzutnikiem 3,5 tony na moje pola ciapek by pewnie nie dojechał, nie mówiąc o jeździe po polu. Miejscami c 360 na dwójce (pełen gaz i blokada) ledwo co przechodzi i tam ciapkiem nie ma czego szukać.

#148 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:05

Który z ursusów jest najbardziej udany? no ok rozumiem Ty masz takie tereny ale jezeli bylyby rowne to o wiele korzystniej jest sadzic c330...chociaz cos mi ciezko uwierzyc ze te tereny sa takie strome ze orginalne obciazniki na przod by nie wystarczyly
Ps a jak jedziesz do góry to mala predkoscia wiec moc duza nie potrzebna

#149 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:09

Który z ursusów jest najbardziej udany? No niestety dosyc strome pola + miejscami piasek i ciągniki strasznie się grzebią.

#150 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:12

No niestety dosyc strome pola + miejscami piasek i ciągniki strasznie się grzebią.

chyba ze:)
Ale i tak obstaje za c330 a szczególnie c330M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:12

Który z ursusów jest najbardziej udany? Ja obstawiam c-360 moze ktoś ocenić mnie jako stronniczego bo mam 60 ale jeździłem sporo na C-330 i uważam ten ciągnik za porażke, cene trzyma przez to że w Polsce jest kupe małych gospodarstw które potrzebuja małego ciągnika i palącego mało. Jak się przyglądam na sąsiadów posiadających C-330 to im współczuje jak sobie nie moga poradzić z dwu skibowym pługiem w orce głębokiej, wkońcu to nie jest już głęboka i jeszcze to sterowanie podnośnikiem masakra. A C-360 moze nie jest ideałem ale jest sporo lepszy od C-330. Takie moje zdanie i nie tylko moje bo w mojej kalsie rolniczego technikum wszyscy tak sadzą, jednak na pagórkowatych polach to C-360 jest górą.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#152 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? Jakie sterowanie podnosnikiem bo nie czaje? ( od czego masz kolko w plugu?)
Powtarzam sie juz po raz setny ale wiele osob sadzi ze 360 nie nadaje sie do malego gospodarstwa bo z 2 skibowym 30 dobrze sobie radzi a podorywka nawet 3 ( nie wiem skad wzioles ta histroyjke ze sie mecza...moze masz jakies straszne gliny?) a roboty wszelkiej masci takie jak podsuwanie ziemniakow itp..lepsze sa do c330 bo spali polowe z tego .....jak i 60 nie nadaje sie do duzego bo jest za slaba do pluga na wieksze arealy a agregatu tez nie pociagnie takze jedynie do czego sie nadaje to do ciagania pustych przyczep na pole bo do malego siewnika juz lepiej wziasc 30 a do duzego 60 nie podejdzie bo nie podniesie

#153 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:21

Z góry na dół moc nie jest potrzebna, ale jak wjeżdża się na górę to aby robić to z sensowną prędkością potrzeba trochę mocy i wtedy tez podnosi przód.

EDIT
Mówisz że c 330 nie zrobi mniej od 360? Z rozrzutnikiem 3,5 tony na moje pola ciapek by pewnie nie dojechał, nie mówiąc o jeździe po polu. Miejscami c 360 na dwójce (pełen gaz i blokada) ledwo co przechodzi i tam ciapkiem nie ma czego szukać.

U mnie 360-3p na 1 nie ma lekko a nie wiem jakim cudem trzydziestka daje rade i to na dodatek 4t na dwóch osiach.
Ursus & JD Rulezzzz

#154 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:27

Który z ursusów jest najbardziej udany? ja tam 4 tonowym jeszcze dalem rade moja m-ką ale sucho było

#155 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:40

Jakie sterowanie podnosnikiem bo nie czaje? ( od czego masz kolko w plugu?)
Powtarzam sie juz po raz setny ale wiele osob sadzi ze 360 nie nadaje sie do malego gospodarstwa bo z 2 skibowym 30 dobrze sobie radzi a podorywka nawet 3 ( nie wiem skad wzioles ta histroyjke ze sie mecza...moze masz jakies straszne gliny?) a roboty wszelkiej masci takie jak podsuwanie ziemniakow itp..lepsze sa do c330 bo spali polowe z tego .....jak i 60 nie nadaje sie do duzego bo jest za slaba do pluga na wieksze arealy a agregatu tez nie pociagnie takze jedynie do czego sie nadaje to do ciagania pustych przyczep na pole bo do malego siewnika juz lepiej wziasc 30 a do duzego 60 nie podejdzie bo nie podniesie

Tak, czemu C-360 nie nadaje sie do małego gospodarstwa ???. Słuchaj, no nie wiem czy tak jak umnie na 2-3 klasie C-330 poradziła by sobie w 2 pługu na 30- 35 cm jak już to męczarnia. A w 5 bronach ( 16 cm zęby ) po swierzej orce ??? Czy też w np. mojim siewniku Amazone D4 3m ( masa własna 500 kg ) a zboża wchodzi 250 kg czyli razem 750 kg i C-330 ???

#156 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:44

Który z ursusów jest najbardziej udany? Z bronami na 4 biegu by poszła.
Ursus & JD Rulezzzz

#157 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:45

Który z ursusów jest najbardziej udany? No tak ale jak C-360 na 2 biegu ma cięzko na 2-3 klasie to co dopiero C-330 ??

#158 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 21:53

Który z ursusów jest najbardziej udany? Jak dobra 30 to da rade z plugiem...a z tym siewnikiem to jak nie zajechana pompa to da rade bo w c330 - udźwig 700kg,lub 750 kg w wersji C335
...ale co tu mowic o jakis ekstremalnych przypadkach....w codziennych pracach pomocniczych c330 jest o wiele lepszy, w lesie tez jest przydatny ze wzgledu na rozmiary
A zreszta tu masz zalety :
posiada dwustopniowe sprzęgło, dzięki czemu może współpracować nawet z prasą kostkującą sipma z224/1 oraz kosiarką rotacyjną o szer. rob. 165;
wszechstronna funkcjonalność w małych gospodarstwach rolnych;
łatwość uruchomienia w okresie zimowym co wynika z faktu iż ursus 330 posiada możliwość obniżenia ciśnienia sprężania za pomocą odprężnika, posiada świece żarowe, a także istnieje możliwość wlania gorącej cieczy do układu chłodzenia co również znacznie ułatwia rozruch nawet w temp. -40C;
oszczędne zużycie paliwa;
możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół;
bardzo dobry rozkład masy;
niezwykle trwała skrzynia biegów.

#159 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:11

Który z ursusów jest najbardziej udany? No do lasu to wiadomo czym mniejszy tym lepszy ale do jazyd po galęzie ale czy do zrywki drzewa to nie wiem czy C-330 jesta taki dobry.

A co do zalet C-360:
-Też posiada dwustopniowe sprzęgło, dzięki jeszcze lepiej niz C330 może współpracować z prasą kostkująca lub zwijajaąca ( w c330 NIE mozliwe ) i tym bardziej kosiarką rotacyjną o szer. rob. 165,
- wszechstronna funkcjonalność w małych gospodarstwach rolnych czyli ciągnik uniwersalny w gospodarstwach do 10 - 15 ha,
- moze i nie posiada obniżenia ciśnienia sprężania za pomocą odprężnika, posiada świece żarowe ale jak sie wleje gorąca wode to przy każdym mrozie odpali ( bynajmniej moja )
- co do spalanie spalanie Ci co mają ciapka czy ruska powiedzą, że pali dużo, ale czy 4,5 litra/ h w orce po górach to jest duzo ??
- też ma możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół,
- co do masy to nie ma dobrze rozlożonej ale ma za to dpbry uciąg jak do swojej masy i mocy,
- skrzyni nie ma niezwykle trwałej ale ma za to dobry układ biegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 22:24

Który z ursusów jest najbardziej udany? jezeli chodzi o ta kosiarke i prase to mnie nie przekonasz bo to prawda...niepowiedzial bym ze na 10 - 15 h to lepszy traktor jak ciapek ( W tym rzecz ze nikt nie wie na jakie gospodarstwo to jest dobry ciagnik a ze go ludzie kupuja to dlatego ze nie maja kase na np. 7011
30 duzo lepiej palą ( ja przy mrozie -10 wczoraj o 22 na plynie pale bez problemu) chociaz jak masz w 60 dobry silnik to tez zapali
W orce 4,5 l przy 60 to cos mi nie pasuje
PS: Ja mam swoje zdanie i widze ze sie razem nie przekonamy ale szanuje Twoje zdanie i POZDRAWIAM:)

Dodaj odpowiedź