X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który z ursusów jest najbardziej udany?

380 odpowiedzi na ten temat

#341 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:29

Który z ursusów jest najbardziej udany? Jak dla mnie również najlepszy jest Ursus C-330. Praktycznie nie ma co robić w gospodarstwie (trochę słaby) lecz pewnie każdy ma do niego sentyment, no i też mało pali. Jednakże przydaje się pojechać nim na oględziny w pola. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który z ursusów jest najbardziej udany? Dzisiaj, 11:10
  •  

#342 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:55

Który z ursusów jest najbardziej udany? da sie nim robic sasiad ma c-360 bialoruske i capka ale robi wszystko capkiem bo tamtymi nie lubi jezdzic ja tez lubie od czasu do czasu przejechac sie ciapkiem bo do roboty to on ma zasadzic i podsypac 10 arow ziemniakow

#343 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 13:09

Który z ursusów jest najbardziej udany? Ursus C-330M On jest poprostu nie do zdarcia! Tylko hamulce mógłby mieć trwalsze u mojego ciapka bedzie 3 tarcza sprzęgłowa zmieniana i 3 raz hamulce robione a tak to dosłownie nic sie nie psuje (aha jeszcze szczotki w prądnicy)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#344 Share lukasz9525

lukasz9525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 18:34

I co z tego że dymi? Więcej spali a poza tym to co w tym takie uciążliwego? Ja tam akurat uwielbiam zapach spalin C-360 w czasie ciągania sporego ciężaru.

jak traktor dymi to znaczy ze ciągnie ja lubie jak depne mojej 60 z za mną chmura dymu i ten zapach świeżo odpalonej 60 mmm mozna sie naćpać
A tak wogóle to ursus c 360 to najlepszy traktor ale trzeba mu dużo wybaczyć kazdy narzeka na kleszczącą sie skrzynie biegów jak ktoś nie umie jeździć to sie biegi kleszczą wiem po sobie jak zaczynałem jeździć 60 to co chwile mój tata szedł z śrubokrętem i kluczem 13. Ale później jak doszłem do wprawy to wcale biegi sie nie kleszczą.

#345 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 18:57

Który z ursusów jest najbardziej udany? Uważam że C-360 to maszyna nie do zdarcia.Mam osobiście i nie narzekam.

#346 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 14:29

Który z ursusów jest najbardziej udany? Jak doa mnie to cała seria cięzkiego ursusa. Dzięki Zetorowi udało im się coś zrobić. :huh: C-360 to nieporozumienie 4011 to bylo to. Jednak nasi tlyko zrobil idobrze c-330 bo nic innego co sami zaczeli robić. I tak byli kupe do tyłu za zachodem i nieoszukujcie się :) I tak stary Fendt czy ciuchcia z pod znaku jelenia była o wiele lpesza tylko u nas były tylko polskie i ruskie ciągniki 30 lat temu. Pewnie mało kto z was wie że jeleń o mocy jak C-360 miał pólbiegi na początku lat 80 już. Ale to tlyko tak nawiasem bo tu chodzi o to żeby porównać modele z jednej marki
Mój Wladimirec podbija świat

#347 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 wrzesień 2010 - 19:39

Który z ursusów jest najbardziej udany? Żeby ursus nie spoczywał na laurach po początkowych dobrych modelach to może tez by się postarali o sporo udogodnień, a tak polski rolnik czy PGR wchłonęły każdy traktor byle było czym pole obrobić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#348 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 listopad 2010 - 18:13

Który z ursusów jest najbardziej udany? c-330 Mam go już ponad 20 lat

#349 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:22

Który z ursusów jest najbardziej udany? temat powinien być zamknięty bo przez tyle lat najwięcej plusów zebrała poczciwa C-330 więc dyskusja jest zbędna

#350 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:53

jak traktor dymi to znaczy ze ciągnie ja lubie jak depne mojej 60 z za mną chmura dymu i ten zapach świeżo odpalonej 60 mmm mozna sie naćpać
A tak wogóle to ursus c 360 to najlepszy traktor ale trzeba mu dużo wybaczyć kazdy narzeka na kleszczącą sie skrzynie biegów jak ktoś nie umie jeździć to sie biegi kleszczą wiem po sobie jak zaczynałem jeździć 60 to co chwile mój tata szedł z śrubokrętem i kluczem 13. Ale później jak doszłem do wprawy to wcale biegi sie nie kleszczą.

Ma tyle nie dopracowań ale najlepszy ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:58

Który z ursusów jest najbardziej udany? Dla mnie najlepsza 60siątka,30dziestka i 1614:)

#352 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 21:02

Który z ursusów jest najbardziej udany? Moja 30-stka ma 31 lat. Wcześniej u ojca, teraz w moim gosp. od nowości. Raz zmieniane sprzęgło, raz prądnica, komplet opon, akumulatory. Nic po za tym. Były lata, gdy pracowała 18 godz na dobę. Dzisiaj pomocniczy na 60 ha.

#353 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 22 grudzień 2010 - 23:24

Który z ursusów jest najbardziej udany? Dla mnie najlepsze ursusy to: C-330, C-360 i 3512 tzw. ferguson...
KPK Kumurun Team...

#354 Share WhitePL

WhitePL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? lukasz9525 ja tez obecnie zacząłem częściowo używać 60-tke a właściwie to 55-tke ale u mnie ona dopiero 25 rok wcześniej była własnością SKR-u i sprzedawali ją ponieważ wymagała generalnego remontu silnika. Mój dziadek ją odkupił i po remoncie ja z ojcem nią śmigamy. I powiem że jak na początkującego kierowcę to mnie sie w niej biegi nie kleszczą. Mnie się wydaje, że to z tymi biegami to zależy od użytkownika (nie żebym miał coś na myśli na temat użytowania np. twojego ojca lub ciebie)

Edytowany przez WhitePL, 30 grudzień 2010 - 20:21.

#355 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 18:50

Który z ursusów jest najbardziej udany? skrzynie w tych ciągnikach to porażka i loteria. Te polowe nie wiem po takie wolne poniżej 4 nigdy nie musiałem wrzucać by dali między 3 i 4 bo 3 za wolno do bron na 4 to już za ciężko lubi mieć. ostatni bieg też najszybszy nie jest.. <_< A zakleszczanie. Loteria w mojej przez 2 lat to z 2 razy się zblokowały a u sąsiada w miesiąc tą norme wyrabia

#356 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:20

Który z ursusów jest najbardziej udany? C-360 bo nie ma elektroniki.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#357 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 22:34

Który z ursusów jest najbardziej udany? Osobiscie posiadam 60 ale to c-330 jest najlepszym ursusem, ale pewnie by go przebiał (gdyby weszła do produkcji )seria U.
Masa zunifikowanych części od najmniejszego do najwiekszego ,dużo świetnych rozwiązań technicznych-ale niestety komuna nie dala produkować ,podobnie jak silników 4 suwowych do motocykli ;[

#358 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 styczeń 2011 - 23:21

skrzynie w tych ciągnikach to porażka i loteria. Te polowe nie wiem po takie wolne poniżej 4 nigdy nie musiałem wrzucać by dali między 3 i 4 bo 3 za wolno do bron na 4 to już za ciężko lubi mieć. ostatni bieg też najszybszy nie jest.. <_< A zakleszczanie. Loteria w mojej przez 2 lat to z 2 razy się zblokowały a u sąsiada w miesiąc tą norme wyrabia

Bez przesady 10 biegów na 52km to nie katastrofa. Chociaż bieg między 2 i 3, 3 i 4 by się przydał, a półbiegi to już w ogóle luksus :D Ale czego wymagać od traktora który sam naprawi, budowa prosta niczym cepa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#359 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 16:05

Który z ursusów jest najbardziej udany? Ja swoją 60-siątke ma 11lat i biegi zakleszczyły mi się ze 2 razy, to zależy jak kto złoży skrzynię. Muj kuzyn ma c-360 i biegi zakleszczają mu się przy każdym załadowaniu rozrzutnika. :o
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Janeklubelski

Janeklubelski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 11:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? URSUS C-330 powinien być ogłoszony polskim produktem ubiegłego stulecia :) tak jak pralka FRANIA :)
Trzydziestka jest super, pod warunkiem że jest jeszcze drugi , większy ciągnik, ale do wszystkich drobnych prac niezastąpiona :)

Dodaj odpowiedź