Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który z ursusów jest najbardziej udany?

380 odpowiedzi na ten temat

#261 Share michal121

michal121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 21:25

Który z ursusów jest najbardziej udany? według mnie ursus c 330 maszyna nie do zajechania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który z ursusów jest najbardziej udany? Dzisiaj, 17:23
  •  

#262 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 21:34

Który z ursusów jest najbardziej udany? hehe kazdy chwali swoje. ja mam 3p ale najlepszym jest c-330 i nadal bedzie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#263 Share majkrosoft

majkrosoft

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:38

Który z ursusów jest najbardziej udany? Witam,

Czytam forum już od jakiegoś czasu, ale im dłużej czytam tym bardziej przełamuję się aby coś napisać.
A zatem...który Ursus jest traktorem wszech czasów [do chwili obecnej]...???
Wszystko zależy co każdy z Nas posiada w swoim gospodarstwie, jaki jest profil gospodarstwa no i oczywiście areał. Wątpię w to, aby użytkownicy areału ponad 200 ha mogli docenić zalety tzw. małych ciągników: C-330, C-360, a zarazem posiadacze do 10 ha nie wiedzą jak to jest używać i mieć U1634. W moim gospodarstwie [15 ha] posiadam C-330 [1978r.], C-360-3P [1991r.] i C-360 [składak z 1985r.], gospodarstwo ma profil mleczny [11 krów dojnych] i dodatkowo tucz świń [5 macior] - uprawiam zboża, kukurydzę i posiadam użytki zielone. Dla mnie najlepszy jest i C-330, C-360 i C-360-3P bo używając tych ciągników mogłem poznać ich dobre i złe strony.
Ale to ocena subiektywna, mówiąc/pisząc obiektywnie to najlepszy ciągnik to wiadomo taki, który się nie psuje. Oczywiście taki nie istnieje więc jeśli już ulegnie awarii to części i specjaliści do naprawy powinni być dostępni - i tak jest w przypadku wszystkich Ursusów, no może poza ostatnimi modelami, bo tzw. fachowcy z POM-ów, SKR-ów przeszli na emeryturę...
Najlepszy ciągnik to również maszyna, która jest uniwersalna - można nim wykonać wszystkie prace. Jeśli mój C-360-3P i/lub C-360 'zaniemoże' to spokojnie wykonam prace C-330, i na odwrót. Zatem punkt widzenia zależy od punktu leżenia/posiadania i użytkowania konkretnych maszyn.

Pokuszę się jednak o ocenę: C-330, bo podnośnik u C-360 i C-360-3P to przykra konieczność...

Pozdrawiam.

#264 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 21:55

Który z ursusów jest najbardziej udany? c 330 i c 360 to jednak szrot w moim mniemaniu i dobrze że zakończyli ich produkcję wprowadzając post licencyjne mf-y, zamiast produkować kolejne wcielenia c 360 i c 330 czyli to co teraz farmtrac wypuszcza na rynek

#265 Share majkrosoft

majkrosoft

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 22:29

Który z ursusów jest najbardziej udany? C-330 i C-360 szrot nie szrot..ale pól Polski nimi jeździ, bo na tzw. 'mało' ha i za tzw. 'rozsądną' cenę nie znajdziesz lepszych. Nawet na większym areale takie 'robaczki' śmigają jako pomocnicze i do prac podwórzowych...U mnie C-330 z przyczepą zbierającą 3xdziennie dla krów...a C-360-3P z kosiarką rotacyjną...
Gdyby w C-360-3P oprócz silnika i układu zasilania MF dodał 'swój' podnośnik [taki jak w MF 255] to ciągnik ten [45KM] byłby nawet bardziej uniwersalny niż C-330...
Ursusy eksportowe to już wyższa klasa z porównaniu z produkowanymi na kraj - dużo bardziej 'cywilizowane', a te nasze to zgadzam się, że takie trochę 'mosiężne'...

#266 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 22:19

Który z ursusów jest najbardziej udany? Trudno oceniać który z ursusów jest najbardziej udana, ponieważ Ursus mało ma swoich całkowicie polskich myśli technicznych, bodajże tylko c-325, c-328, c-330, c-335 i c-330m.
Reszta to już współpraca z zetorem, a to już nie za fair. Jednak ten pierwszy c-325 to był przełomowy traktor i wymienię go jako tego "rewolucyjnego" ;)

#267 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 22:31

Który z ursusów jest najbardziej udany? Ursus 330/330m

#268 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 18:25

Który z ursusów jest najbardziej udany? powiem tak. kazdy chwali to co ma na swoim podworku i widze ze wiekszosc wypowiadajacych sie ma tylko "30" lub "60". ja na swoim gospodarstwie nie widze "30" w pracy bo ciekawe z jaka maszyna by u mnie chodzila. np. przy kosiarce to nawet by nie skosila polowy i juz silnik do remontu a gdzie reszte skoscic. u mnie jako taki ciagnik "podworkowy" robi "60". a swojego ursusa 1224 to nie wiem czy mam chwalic czy co. nigdy w zyciu nie kupilbym nowego ursusa.

a jako najbardziej udany to mysle ze jest nim 7524(tylko zeby mial jeszcze EHR i inna skrzynie z rewersem) bo z wygladu to naprawde mi sie podoba (a nie jak te 5714 albo 5314 z tymi oblesnymi kabinami) albo 1634(tylko zeby mialy one choc troche zmienione w silniku) bo jest to chyba najczesciej wybierany ciagnik jako nowy oczywiscie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#269 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 16:29

Który z ursusów jest najbardziej udany? japowiem tak ja mam ursusa 330 juz prawie od 30 lat kupiłem go nówke i sznuje każdy ciągnik jest pożądny jeżeli się go sznuje a jakieś 10 lat temu kupiłem 60 i po jakichś 3 miesiącach robiliśmy koło skrzyni ale trudno jak sie sznuje sprzęt to każdy jest dobry

#270 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:30

Który z ursusów jest najbardziej udany? to prawda jak kto szanuje tak ma ja mam 3 ciagniki 330 360 i fortschritta 323a i jestem z nich naprawde zadowolony a 323a chodzi u mnie z grudziadzkim ibisem xls 4 i daje rady. wiec prawda jak ktos dba tak ma.

a tak na marginesie zaden z tych ciagnikow nie przechodzil jeszcze kapitalki pracuja bez zazutu :)
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share megamistake

megamistake

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 12:23

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Z moich obserwacji wynika, że nowe się mniej psują niż stare. Mamy c330 (z początku lat siedemdziesiątych), c360 (1985r) i 4514 (2001rok) i c330 oraz c360 z każdym rokiem coraz więcej się psują, notaomiast z 4514 jak dotąd nie było żadnego problemu. Nowe to nowe ;)

zobaczymy za 20 lat czy ten 4514 nie będzie się psuł

#272 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 12:29

Który z ursusów jest najbardziej udany? C -330
- mało pali
- zwronatna
- nie do zajechania
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#273 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:05

Który z ursusów jest najbardziej udany? TAKte dwa URSUSY sa najlepsze i naj popularniejsze wPolskich gospodarstwach a w niektorych nawet jest to glowna sila pociagowa(sam posiadam oba)
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#274 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:48

Który z ursusów jest najbardziej udany? Wszystko zależy do czego ma być ten ciągnik.
C-330 ja nie mam ale nie wiem do czego mógłbym jej używać. Jedyna zaleta to łatwość naprawy.
C-360 mam i uważam że to świetny ciągnik na małe gosp. łatwy w naprawie w miare ciężki - pociągnie łatwo go uruchomić w zimie.
C-360-3P sześdzisiątka to nie jest i mf-255 też nie więc nie wiem co
Ursus 3512 najlepszy do tura i innych lekkich prac zrobiłem 5000 godzin bez awarii ktoś powie że to mało ja myślę że dużo na polski ciągnik.
O dużych nie wiem zbyt wiele ale dobre opinie ma U-1214.

#275 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 11:13

Który z ursusów jest najbardziej udany? Z racji tego, że do dzisiaj posiadam C-360, który w każdej sytuacji jest pomocny można rzec, że to one były najbardziej udane. Od 1998 roku byłem posiadaczem nowego 1014. Służył mi przez 10 lat. Gdyby dzisiaj produkowali dokładnie takie same... pewnie zdecydowałbym się na takiego samego. Pozdrawiam

#276 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:52

Który z ursusów jest najbardziej udany? Wedlug mnie udane sa 330 i 360, niektore ciezsze oraz 4514.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#277 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 23:19

Który z ursusów jest najbardziej udany? darek210, gwarantuję Ci, że łatwość naprawy to nie jest jedyna zaleta C330.

Jest to mały ciągnik więc służy tylko do lekkich prac i w takich się świetnie spisuje.
Lubię robić trzydziestką ze względu na bardzo dobrą widoczność (czego np MF255 nie zapewnia - strasznie wysokie błotniki i niskie siedzenie), mały promień skrętu, niewielkie rozmiary (co też czasami ma duże znaczenie). Poza tym np. łatwa obsługa, trwałość i niezawodność oraz prostota konstrukcji... i wiele innych.
To wciąż tylko niektóre, najważniejsze zalety 'trzydziestki'. Oczywiście, jak każdy sprzęt ma też swoje wady. Natomiast kompletnie nie ma sensu porównywanie C330 i 1634. A przydatność danego ciągnika zależy głównie od potrzeb gospodarstwa.
Poza tym, 'trzydziestka' to ciągnik, można powiedzieć, z innej epoki, więc nie spodziewajmy się cudów.
Generalnie uważam, że popularny "ciapek" jest bardzo udanym ciągnikiem.

Co do 60-tki - nie wypowiadam się, bo za mało znam ten model.

Za to jeśli chodzi o postlicencyjne MF-y - mam zupełnie nie zgadzam się z Tygerem. Jak najbardziej w porządku były konstrukcje MF-a, ale materiały już nie te same... Na pewno C330 będzie bardziej trwała niż 3512 (wiem chociażby z doświadczenia). Z resztą nie ma sensu się rozpisywać na ten temat. W każdym razie stwierdzienie, że C330 to szrot nie jest zbyt obiektywne, a raczej ma jakieś podłoże emocjonalne. Można to włożyć miedzy bajki...

#278 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 10:45

Który z ursusów jest najbardziej udany? a moim zdaniem U- 3512 od nowości zero awari

#279 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:21

Który z ursusów jest najbardziej udany? lackywasak nienapisałem że c-330 to zły ciągnik jednak gdy kupowałem to różnica w cenie U-3512 a C-330 było 10% więc niezastanawiałem się wogóle. Zużycie paliwa conajmiej takie samo niewiem w czym Ci błotniki przeszkadzają a mam 17 KM więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share mocne255

mocne255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanizacja wędkarstwo

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:07

Który z ursusów jest najbardziej udany? Kiedyś miałem okazje testować MF235 o ile się nie myle, trenowałem do konkursu orki kilka dni.Silnik tykał jak zegarek zużycie paliwa nie zauważalne, moc jak na ten motor ogromna.Kierowców to chyba miał 100 a właściciela nie,fajny traktorek miło go wspominam.Wspomne jeszcze że zdobyłem na nim wicemistrzostwo orki wtedy jeszcze w woj Pilskim,na szczeblu szkół rolniczych
zetor5211 c 360 ZT303D

Dodaj odpowiedź