kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

karol091193    856

Moim skromnym zdaniem to tak jak wszyscy powyżej uważacie jest c330 i c360. To chyba najoszczędniejsze ciągniki i silniki w calej europie, oczywiście w porównaniu do ich mocy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

moim skromnym zdaniem najlepszy jest 1224 najlepszy stosunek wagi do mocy(oczywiscie przy max obciążnikach)


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

niy co w nim jest takiego udanego to ze ma 30 km i ci mało paliwa spali


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

U1224 to co ten ciągnik musi wytrzymać to poezja a nadal śmiga, tylko czasem wygląda jak by robił zasłonę dymną :blink:

wahałbym się jeszcze na C360 3P gdyby nie to wycie skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

he he każdy chwali to co ma nie wiem co jest takiego dobrego w 30 i 60 ciągłe remonty i zero komfortu??? moim zdaniem wszystkie ciezkie ursusy są udane prócz tych bez przedniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

moim zdaniem c 330 ;) najwytrzymalszy ciagnik ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

również uważam że c-360 jeszcze długo będzie jeździć po naszych drogach części są tanie i wszędzie dostępne a naprawa jest banalnie prosta "zero elektroniki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

C-330 to najmniej awaryjny ciągnik. Moja ma 28 lat i tylko sprzęgło było wymieniane ( jak w każdym) a poza tym to śmiga i spokojnie pochodzi jeszcze drugie 25 lat jeśli będą części. :) u mnie chodzi cały rok. codziennie w ruchu. Pali bardzo niewiele w przeliczeniu na moc. Każdy powinien ją mieć :) pozdr :)

 

mam dwie C-360, dwie C-385, 16145, 6945 i MTZ-82 i wiem że C-330 ma u mnie dożywocie :P przyznaję że MTZ jest równie niezawodny co ciapek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

4011,c.360,914.1224


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja mam złe wspomnienia co do c-330. akurat mój egzemplarz psuł się jak diabli. A teraz mam u3512 i nawet nie wiem co to awaria (przez kilkanaście lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

no nie będę pisał że c-330 bo to każdy wie ale ursus 1634 to dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

najbardziej udane są ursusy ciężkie typu 1224 i 1604 no i c 360 też może być tyle że czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

najbardziej udany był stary ursus tz kocioł niczym nie ustepował w tamtych czasach zachodnim nie to co dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My mamy 1014 , 1990 r produkcji , ponad 13 000 mth bez naprawy silnika .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado304    0

Dla mnie najlepiej udany jest C-360-3P mało pali i się nie psuje mój wytrzymał 21 lat bez poważnego remontu ;) a 360 mojego sąsiada w czasie sezonu choruje 2 razy do roku posiada kartę stałego klienta w agromie :) a do obrobienia ma 5ha.Jak nie pompa paliwowa to panewki i tak w kółko <_<silnik C-360 to producent czarnego dymu i pijak ropy ;)


U-R-S-U-S C-360-3P To Jest To

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Jak dla mnie to najbardziej udany jest URSUS 1604 apozatym c 360 wcale nie nawala tak jak piszesz rado 304 u twojego sąsiada poprostu to jest kwestja właśćciela o ni dbałości o ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj