Zaloguj się, aby obserwować  
gregi7711

Jaki MF 100-110 KM

Polecane posty

gregi7711    2

witam wszystkich

chcę kupić MF tak do około 68 tys zł moc 100-110 KM, czy istnieje jakaś seria która cieszy się ogólnie dobrą opinia /wiem że zależy to od eksploatacji ciągnika nie mniej jednak są serie które cieszę się dobrą opinią i odwrotnie które modele byście odradzali

będę bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najbardziej polecam serie 62XX ale one są juz droższe.Seria 61XX też jest bardzo udana moi koledzy i wujkowie mają te MFy serii 61XX i chwalą sobie.Ale może ten Cię zainteresuje http://www.allegro.pl/item953037412_massey_ferguson_4270.html#gallery po jakichś negocjacjach mieścił by sie w cenie.Kolega ma takiego i chwali go sobie :):)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

bierz 6160 lub 6170 bo wolnossąca 6 chodź ma mały zapas mocy to o wiele spali niż turbo i jeden złom mniej do psucia i bierz koniecznie z kominem na słupku wtedy jest najlepsza widoczność seria 62xx się ceni obecnie na allegro chyba że będziesz szukał w świecie gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś najmniej skomplikowanego MF-a to z serii 42XX jak coś lepiej wyposażonego to za te pieniądze znajdziesz zadbanego z serii 61XX, posiadam taki ciągnik już 2 lata i powodów do narzekań nie ma.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi7711    2

dziękuję koledzy za pomoc chyba jednak zdecyduję się na 6170 bo o tym 4270

słyszałem trochę negatywnych opinii/ choć nie wiem czy uzasadnionych/

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Skoro mowa o negatywnych opiniach poczytajcie sobie forum o mf na ppr np tam użytkownicy serii 3xxx i 61xx prosza o pomoc a to rewers nie działa a to biegi cięzko wchodzą. Seria 24xx jest mniej awaryjna to ciagniki nowsze wyszły w 98 roku. Mają prostą mechaniczną skrzynie 12x12 lub 24x24 różni się półbiegiem włączanym przyciskiem na lewarku. Rewers jest mechaniczny chociaz zdażają się tez elektrohydrauliczne. Pamietaj że jest top ciagnik uzywany z niewiadomo jaka przeszłościa ewentualna awaria elektroniki jest cięzka do zdjagnozowania. Zadaj sobie pytanie na czym ci zalezy czy na wygodzie , konforcie czy na prostej konstrulcji i łatwiejszych ewentualnych naprawach. W 42xx wystepował podnośnik z ehr i mechaniczny. z tej mocy to będą wolnossące 6 4260 100km i 4270 110 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

koledzy macie mf 4 i 6 garowe i jakie jest średnie spalanie bo zastanawiam się kupując 3 traktor główny na około 55 ha bo perkins cały czas ma jakieś wyrzuty na mnie lambo sam nie da rady miałem 3512 też silnik 3p ale ten służył dzielnie.więc myślę o mf i chcę wiedzieć jak dokładnie ze spalaniem a nie tyle ile wlejesz :) np praca w belarce ładowaczu transporcie o oranie mi nie chodzi bo dużo nie oram.upolowałem mf z allegro 6XXX bardzo fajny :)


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@edwin seria 61xx czy 62xx?? z Perkinsem jest tak że im nowszy tym bardziej przegrywa w spalaniu z Deutzem przekładnia vario i nowsza myśl technologiczna wolnossąca 6 Perkinsa w teście Top Agrar dostała za silnik tylko 2.5 bo ma mały zapas mocy 7% ale wśród innych testowanych modeli miała 4 za zużycie modeli razem z Fendtem. Ta seria ma bardzo dobrą i mocną hydraulikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregi7711    2

zdecydowanie wolę ciągnik o prostrzej konstrukcji i jak najmniej elektroniki najlepiej w cale

elektronika jest dobra w nowych ciągnikach garażowanych i dobrze eksploatowanych, do tej pory miałem ursusa 914 chcę zmienić ciągnik na trochę mocniejszy i bardziej komfortowy dlatego myślałem właśnie o MF ale teraz się trochę waham ursusa naprawiałem praktycznie sam a przy fergusonie zostaje chyba tylko serwis czyli wiadomo jakie koszty, a czy ten 4270 jest bez elektroniki i czy jego jedynym minusem jest bardzo duże spalanie ? /tak przeczytałem na forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@gregi7711 jak pośmigasz ciągnikiem z EHR poorzesz, z rewersem elektrohydraulicznym z turem pojeździsz szybko przód tył i półbiegami zmiana prędkości bez sprzęgła w polu w orce przy balociarze to pochwalisz elektrykę sam się przesiadłem z u912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

upolowałem 6290 myślę że to dobry traktorek ma być on u mnie głównym i największy w okolicy :) bo kupiłem przyczepę i mam drugą to 2 bym spinał i zawsze robota szybciej by szła bo 3p to słaby i remont kapitalny silnika trzeba zrobić :).więc się będę zastanawiał między sdf a massey czytałem wiele o nich sam mam lambo i to dobry sprzęt bez awaryjny.a ciągnik dopiero w czerwcu zamierzamy kupić.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

w sumie odradzam 6290 bo np 6270 6280 i 6290 mają taki sam silnik różnią się tylko doładowaniem i wiadomo wiesze ciśnienie w silniku szybsze zużywanie lepiej już weź 8210 lub mniejszy z serii 62xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

http://www.allegro.pl/item953488041_massey_ferguson_6290_6280_6245_3125.html

ten wydaje się dobry tyle że chyba malowany i błotnik obterty a i te oponki.ciekawe jak z silnikiem i skrzynią :) a przecież 6280 ma tyle samo mocy :) może tylko parę koni różnicy.a 8210 to trochę za duży i cena większa.mi trzeba czegoś do góra 80k zł myślałem nad fendt :( ale maski mają dziwne takie przestarzałe


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sa to ciagniki uzywane wszystko dobrze jak trafisz na taki , któy nie bedzie się psuł. Elektornika jestr fajna ale jesli coś się popsuje to bez komputera diagnostycznego nie podchodź. Nie mówiąc juz o czesciach. Mf 4270 z mechanicznym rewersem i mechanicznym podnosnikiem wystepował, jest tu więcej mozliwości samodzielnej naprawy dla ludzi majacych jakotakie pojecie o mechanice. Co do spalania w firmie pracującej przy utrzymaniu dróg pracuja 2 mf 4270 pronar i zetor wszystkie podobnej mocy mf z dwiema kosiarkami tylna i przednią jest najbardziej ekonomiczny około 8-9 l na h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Platek    0

A co sądzicie o 4260? jak tam jest ze spalaniem? dużo jest elektroniki w nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj