Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Jakie wykształcenie trzeba mieć?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
39 odpowiedzi na ten temat

#1 asior14

asior14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 40521058

Napisany 14 marzec 2010 - 22:03

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Witam wszystkich mam takie pytanie. Jaką szkołę muszę mieć żebym mógł przejąć gospodarstwo rolne. Czy jak będę miał średnie i kurs na wykwalifikowanego robotnika w zawodzie rolnik to wszystko będzie grało?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Jakie wykształcenie trzeba mieć? Dzisiaj, 00:56
  •  

#2 strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • 2281830

Napisany 14 marzec 2010 - 22:11

Jakie wykształcenie trzeba mieć? zeby przejac gospodarstwo rolne nie potrzeba miec zadnego wyksztalcenia...no chyba ze chcesz korzystac z jakichs programow unijnych...
  • 0

#3 jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • 32976612
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 14 marzec 2010 - 22:22

Jakie wykształcenie trzeba mieć? no właśnie jeśli chodzi o programy unijne ?? dam tu swój przykład prowadzę z ojcem gospodarstwo blisko 50ha lecz mój tato jest w kwiecie wieku i daje sobie rade jeszcze sam a ja pracuje jako kierowca wywrotki dorabiam tak jakby do tego gospodarstwa by żyło się nam lepiej wiadomo z czasem to wszystko ojciec przepisze na mnie i ja będę gospodarzył i chcę to robić tylko w czym jest sęk. ja mam wykształcenie technik spedytor z rolnictwem to nie jest związane lecz ?? nie całe 3 lata temu ojciec dokupił ziemie tylko ona stoi na mnie bym opłacał składki w krus-sie oczywiście je opłacam regularnie jak trzeba itd. itd. czy jak ojciec mi przepisze całe gosp. a ja będę opłacał te składki to mogę korzystać z programów unijnych ??
  • 0
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#4 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 14 marzec 2010 - 22:24

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Do przejęcia gospodarstwa nie musisz mieć, żadnego wykształcenia tak jak kolega pisał(mało opłacalna opcja), jeśli chcesz korzystać z programów unijnych to musisz mieć ukończone technikum rolnicze(zawodowe rolnicze się nie liczy), lub jakiekolwiek wykształcenie wyższe. Sprawa wykształcenia też jest dość istotna, gdy starasz się o kredyt...
  • 0
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#5 andriejcmg17

andriejcmg17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • 15505269
  • Zainteresowania:rolnictwo i nowinki techniczne jak i również stare sprzęty. Koncerty rockowe. WOODSTOCK

Napisany 14 marzec 2010 - 22:31

Jakie wykształcenie trzeba mieć? a czy kurs na rolnika nie wystarczy??
  • 0

#6 asior14

asior14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 40521058

Napisany 14 marzec 2010 - 22:33

Jakie wykształcenie trzeba mieć? dwuletnie policealne studium rolnicze na podbudowie szkoły średniej a czy takie coś wystarczy na programy unijne?
  • 0

#7 IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:56

Jakie wykształcenie trzeba mieć? a nie wystarczy cos zwiazane z rolnictwem np. mechanizacja rolnictwa?
  • 0

#8 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 14 marzec 2010 - 23:06

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Technikum rolnicze i basta, nie słyszałem o czymś takim jak kurs na rolnika, jest ewentualnie zaoczne (wieczorowe) technikum rolnicze. No, a co do studium to chyba mogło by być(no, ale wykształcenie wyższe to chyba nie jest bo w studium nie zdobywasz chyba żadnego tytułu naukowego takiego jak: licencjat, inżynier, magister , doktor), ale jeśli już to musiałoby być w zawodzie rolnik(wikipedia twierdzi, że ukończenie szkoły policealnej daje tytuł technika w danym zawodzie), zresztą najpewniej by było się popytać w ODR-ach, ARiMR, lub gdziekolwiek indziej.
jankowski17 jeżeli nie masz przynajmniej ukończonego technikum rolniczego(lub jakiejś równoważnej szkoły w zawodzie technik rolnik) lub nie masz wykształcenia wyższego to programy unijne przejdą ci koło nosa, więc albo zrobisz jakoś zaocznie technikum rolnicze, albo zdobędziesz jakiekolwiek wykształcenie wyższe(może być nawet ukończone studia związane z informatyką).
  • 0

#9 GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 14 marzec 2010 - 23:14

Jakie wykształcenie trzeba mieć? czyli rozumie ze z wyzszym 'mgr inz' mozna korzystac do woli z programow rolnych??
  • 0

#10 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 23:26

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Z tytułem technik rolnik, oraz z tytułami naukowymi mgr, inż, lic, dr z jakiejkolwiek dziedziny można korzystać do woli pod warunkiem, że spełnia się pozostałe warunki przedstawione dla danego programu.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 33077771

Napisany 15 marzec 2010 - 00:04

Jakie wykształcenie trzeba mieć? a czy nie wystarcza to że ma się udokumentowany staż pracy w gospodarstwie ??? bo już nie pamiętam jak to było dokładnie z programem młody rolnik :)
  • 0

#12 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 00:11

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Nie wystarcza trzeba mieć m.in. odpowiednie wykształcenie
  • 0

#13 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 15 marzec 2010 - 00:14

Jakie wykształcenie trzeba mieć? A na pewno tylko i wyłącznie technik rolnik? A technik agrobiznesu? Tutaj mam cytat ze strony szkoły rolniczej

Absolwenci zdobywają tytuł Technika Agrobiznesu lub Technika Rolnika oraz prawo do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolniczych, a także prawo do korzystania z unijnych środków finansowych (preferencyjne kredyty dla rolników).

Czyli wystarczy iść do policealnej i zdobyć któryś z tych kierunków by mieć możliwość korzystania z tego wszystkiego co daje unia. I też gdzieś widziałem chyba na stronie arimr (tylko nie wiem czego to sie tyczyło bo nie pamiętam) że trzeba mieć np technikum obojętnie jakie i staż w rolnictwie min 3 lata a dla zawodówek to staż wynosił 5 lat ale nie pamiętam czy chodziło o przejmowanie gospodarstwa czy środku unijne.
  • 0
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#14 blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 00:26

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Masz odpowiedź w cytowanym tekście - preferencyjne kredyty dla rolników, ale nie programy UE typu młody rolnik, być może jednak przepisy uległy jakiejś zmianie, ale ja mówię to czego jestem pewien - technik rolnik to minimum (no, ale być może sporo może zależeć też od konkretnego programu i celu jaki chcemy osiągnąć z danym programem, ja tylko powtarzam to czego dowiedziałem się swego czasu na szkoleniach i od znajomych starających się o różne programy), więc najlepiej pójść do ODR, ARiMR i się pytać, nikt za to w pysk nie dostanie. No a z tym stażem to takie coś obowiązywało przy pierwszej turze naboru na młodego rolnika(i chyba jeszcze kilka innych programów) + jeszcze parę innych warunków, które trzeba było spełnić.
No, a coś takiego znalazłem na wikipedii bo już sam zgłupiałem i chciałem się dowiedzieć jak to właściwie jest(ale, nie wiem czy to wciąż obowiązuje):
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na uzyskiwanie rent strukturalnych objętej planem rozwoju obszarów wiejskich z 30 kwietnia 2004 roku wymaga jednej z poniższych kwalifikacji:

* wykształcenie rolnicze średnie lub wyższe,
* wykształcenie wyższe na kierunku nierolniczym i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem,
* wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe lub tytuł kwalifikacyjny w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3 lata pracy w gospodarstwie rolnym,
* wykształcenie średnie lub wyższe na kierunku nierolniczym i co najmniej 3 lata pracy w gospodarstwie rolnym,
* wykształcenie podstawowe lub zawodowe nierolnicze i co najmniej 5 lat pracy w gospodarstwie rolnym.
  • 0

#15 klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • 5178972

Napisany 15 marzec 2010 - 00:36

Jakie wykształcenie trzeba mieć? No dobra czyli technik agrobiznesu nie daje wszystkich możliwości jakie daje technik rolnik? (wybacz że nie kapuje ale już odlatuje wnet spać:)) Cy majac tehnika agrobiznesu można startować na prow np?
  • 0
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#16 marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • 10361556

Napisany 15 marzec 2010 - 10:24

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Mój kuzyn ma skończoną zawodówkę rolniczą i bez problemu korzystał z modernizacji. :)
  • 0

#17 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 15 marzec 2010 - 11:10

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Kręcicie...

Po Technikum Agrobiznesu można przejąć gosp, i tak samo po TR i TMR :)
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#18 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów
  • 37384975

Napisany 15 marzec 2010 - 11:26

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Po skończeniu szkoły policealnej jest tytuł technik rolnik pod warunkiem iż zaliczy się II częściowy egzamin zawodowy. Ja chodzę aktualnie do policealnej technik rolnik W Marianowie(za Łomżą). Gdy wcześniej składałem dokumenty do szkoły Policealnej technik Agrobiznesu to na stronie szkoły było napisane, że mając to wykształcenie można korzystać z funduszy unijnych.
Marcinzt323 kiedy twój kolega korzystał z PROW?
  • 0

#19 waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 11:30

Jakie wykształcenie trzeba mieć? A można kupić pole np. 3ha nie mając wykształcenia rolniczego ??
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:51

Jakie wykształcenie trzeba mieć? Ja oboecnie chodze do szkoly policealnej dla doroslych i liczylem ze wystarczy ja tylko ukonczyc zeby miec kwalfikacje zawodowo np do MR jednak trzeba takze zdac egzamin zawodowy. Wiele informacji daje ten artukul http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm
  • 0