Zaloguj się, aby obserwować  
asior14

Jakie wykształcenie trzeba mieć?

Polecane posty

asior14    11

Witam wszystkich mam takie pytanie. Jaką szkołę muszę mieć żebym mógł przejąć gospodarstwo rolne. Czy jak będę miał średnie i kurs na wykwalifikowanego robotnika w zawodzie rolnik to wszystko będzie grało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

zeby przejac gospodarstwo rolne nie potrzeba miec zadnego wyksztalcenia...no chyba ze chcesz korzystac z jakichs programow unijnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

no właśnie jeśli chodzi o programy unijne ?? dam tu swój przykład prowadzę z ojcem gospodarstwo blisko 50ha lecz mój tato jest w kwiecie wieku i daje sobie rade jeszcze sam a ja pracuje jako kierowca wywrotki dorabiam tak jakby do tego gospodarstwa by żyło się nam lepiej wiadomo z czasem to wszystko ojciec przepisze na mnie i ja będę gospodarzył i chcę to robić tylko w czym jest sęk. ja mam wykształcenie technik spedytor z rolnictwem to nie jest związane lecz ?? nie całe 3 lata temu ojciec dokupił ziemie tylko ona stoi na mnie bym opłacał składki w krus-sie oczywiście je opłacam regularnie jak trzeba itd. itd. czy jak ojciec mi przepisze całe gosp. a ja będę opłacał te składki to mogę korzystać z programów unijnych ??


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Do przejęcia gospodarstwa nie musisz mieć, żadnego wykształcenia tak jak kolega pisał(mało opłacalna opcja), jeśli chcesz korzystać z programów unijnych to musisz mieć ukończone technikum rolnicze(zawodowe rolnicze się nie liczy), lub jakiekolwiek wykształcenie wyższe. Sprawa wykształcenia też jest dość istotna, gdy starasz się o kredyt...


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

dwuletnie policealne studium rolnicze na podbudowie szkoły średniej a czy takie coś wystarczy na programy unijne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

a nie wystarczy cos zwiazane z rolnictwem np. mechanizacja rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Technikum rolnicze i basta, nie słyszałem o czymś takim jak kurs na rolnika, jest ewentualnie zaoczne (wieczorowe) technikum rolnicze. No, a co do studium to chyba mogło by być(no, ale wykształcenie wyższe to chyba nie jest bo w studium nie zdobywasz chyba żadnego tytułu naukowego takiego jak: licencjat, inżynier, magister , doktor), ale jeśli już to musiałoby być w zawodzie rolnik(wikipedia twierdzi, że ukończenie szkoły policealnej daje tytuł technika w danym zawodzie), zresztą najpewniej by było się popytać w ODR-ach, ARiMR, lub gdziekolwiek indziej.

jankowski17 jeżeli nie masz przynajmniej ukończonego technikum rolniczego(lub jakiejś równoważnej szkoły w zawodzie technik rolnik) lub nie masz wykształcenia wyższego to programy unijne przejdą ci koło nosa, więc albo zrobisz jakoś zaocznie technikum rolnicze, albo zdobędziesz jakiekolwiek wykształcenie wyższe(może być nawet ukończone studia związane z informatyką).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

czyli rozumie ze z wyzszym 'mgr inz' mozna korzystac do woli z programow rolnych??


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Z tytułem technik rolnik, oraz z tytułami naukowymi mgr, inż, lic, dr z jakiejkolwiek dziedziny można korzystać do woli pod warunkiem, że spełnia się pozostałe warunki przedstawione dla danego programu.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

a czy nie wystarcza to że ma się udokumentowany staż pracy w gospodarstwie ??? bo już nie pamiętam jak to było dokładnie z programem młody rolnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Nie wystarcza trzeba mieć m.in. odpowiednie wykształcenie


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A na pewno tylko i wyłącznie technik rolnik? A technik agrobiznesu? Tutaj mam cytat ze strony szkoły rolniczej

Absolwenci zdobywają tytuł Technika Agrobiznesu lub Technika Rolnika oraz prawo do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolniczych, a także prawo do korzystania z unijnych środków finansowych (preferencyjne kredyty dla rolników).
Czyli wystarczy iść do policealnej i zdobyć któryś z tych kierunków by mieć możliwość korzystania z tego wszystkiego co daje unia. I też gdzieś widziałem chyba na stronie arimr (tylko nie wiem czego to sie tyczyło bo nie pamiętam) że trzeba mieć np technikum obojętnie jakie i staż w rolnictwie min 3 lata a dla zawodówek to staż wynosił 5 lat ale nie pamiętam czy chodziło o przejmowanie gospodarstwa czy środku unijne.

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Masz odpowiedź w cytowanym tekście - preferencyjne kredyty dla rolników, ale nie programy UE typu młody rolnik, być może jednak przepisy uległy jakiejś zmianie, ale ja mówię to czego jestem pewien - technik rolnik to minimum (no, ale być może sporo może zależeć też od konkretnego programu i celu jaki chcemy osiągnąć z danym programem, ja tylko powtarzam to czego dowiedziałem się swego czasu na szkoleniach i od znajomych starających się o różne programy), więc najlepiej pójść do ODR, ARiMR i się pytać, nikt za to w pysk nie dostanie. No a z tym stażem to takie coś obowiązywało przy pierwszej turze naboru na młodego rolnika(i chyba jeszcze kilka innych programów) + jeszcze parę innych warunków, które trzeba było spełnić.

No, a coś takiego znalazłem na wikipedii bo już sam zgłupiałem i chciałem się dowiedzieć jak to właściwie jest(ale, nie wiem czy to wciąż obowiązuje):

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na uzyskiwanie rent strukturalnych objętej planem rozwoju obszarów wiejskich z 30 kwietnia 2004 roku wymaga jednej z poniższych kwalifikacji:

 

* wykształcenie rolnicze średnie lub wyższe,

* wykształcenie wyższe na kierunku nierolniczym i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem,

* wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe lub tytuł kwalifikacyjny w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3 lata pracy w gospodarstwie rolnym,

* wykształcenie średnie lub wyższe na kierunku nierolniczym i co najmniej 3 lata pracy w gospodarstwie rolnym,

* wykształcenie podstawowe lub zawodowe nierolnicze i co najmniej 5 lat pracy w gospodarstwie rolnym.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No dobra czyli technik agrobiznesu nie daje wszystkich możliwości jakie daje technik rolnik? (wybacz że nie kapuje ale już odlatuje wnet spać:)) Cy majac tehnika agrobiznesu można startować na prow np?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Kręcicie...

 

 

 

Po Technikum Agrobiznesu można przejąć gosp, i tak samo po TR i TMR :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po skończeniu szkoły policealnej jest tytuł technik rolnik pod warunkiem iż zaliczy się II częściowy egzamin zawodowy. Ja chodzę aktualnie do policealnej technik rolnik W Marianowie(za Łomżą). Gdy wcześniej składałem dokumenty do szkoły Policealnej technik Agrobiznesu to na stronie szkoły było napisane, że mając to wykształcenie można korzystać z funduszy unijnych.

Marcinzt323 kiedy twój kolega korzystał z PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Ja oboecnie chodze do szkoly policealnej dla doroslych i liczylem ze wystarczy ja tylko ukonczyc zeby miec kwalfikacje zawodowo np do MR jednak trzeba takze zdac egzamin zawodowy. Wiele informacji daje ten artukul http://www.wir.org.pl/siewca/kwalifikacje_rolnicze.htm

 

dokładnie tak jest jak podaje stronka do której marco1 zamieścił link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Nie wystarcza trzeba mieć m.in. odpowiednie wykształcenie

chwila chwila przecierz była o tym mowa w temacie o MR i jest możliwośc skorzystania z Mr nie mając wykształcenia, trzeba udowodnić tylko ze przez 2 lata pomagałes w gospodarstwie i musisz to udowodnić w AGRiMR


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

chwila chwila przecierz była o tym mowa w temacie o MR i jest możliwośc skorzystania z Mr nie mając wykształcenia, trzeba udowodnić tylko ze przez 2 lata pomagałes w gospodarstwie i musisz to udowodnić w AGRiMR

 

Jak już to 3lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Sluchajcie mam pytanko. Chodze do szkoly policealnej z kierunkiem ,,technik rolnik,, czy po jej ukonczeniu (2 latach) a nie zdaniu egzaminu koncowego zawodowego bede mogl korzystac z np. ,,Mlodego rolnika,, Slyszalem ze wystarczy tylko ukonczyc szkole i otrzymac swiadectwo ukonczenia.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj