Skocz do zawartości

Zdjęcie

CB w ciągnikach

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 22:16

CB w ciągnikach Myślę, że CB w maszynach to całkiem dobry pomysł. Wiadomo, że w Bizoniku bez kabiny czy C-360 nie ma to sensu bo i tak nie będzie go słychać ale w nowszych modelach maszyn ma to może rację bytu. Niejednokrotnie można zauważyć na filmikach w internecie, że to pomaga w kontakcie na polu (zwłaszcza wielkohektarowych) i nie mówie tutaj o filmach z państw zachodnich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CB w ciągnikach Dzisiaj, 21:58
  •  

#22 Share CzarnyBrat1

CzarnyBrat1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 16:48

CB w ciągnikach W dużych gospodarstwach, gdzie na polu pracuje kilka maszyn to znakomite rozwiązanie, natomiast w innym przypadku telefon komórkowy chyba wystarcza...

#23 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 19:04

CB w ciągnikach Claas montuje cb chyba w sieczkarniach i kombajnach, ale nie jestem pewien gdzies to :) widziałem
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 22:16

CB w ciągnikach sam sobie montujesz, ewentualnie moze jako wyposazenie opcjonalne, tylko po co???? jak sam zrobisz pewnie 5 razy taniej
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 22:20

CB w ciągnikach W mojej wiosce zboże do jednego gospodarstwa przyjeżdżają kosić kombajny Pana Świerkota 4 i ciągnik z przyczepom przeładowczą to maja cb w każdym sprzęcie i sypanie zboża na przyczepę bardzo sprawnie się odbywa.

#26 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 26 lipiec 2007 - 09:06

CB w ciągnikach kumpel ma w valtrze cb radio i przydaje mu sie jak pracuje z kilkoma maszynami
Power by tradition

#27 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:informatyka, kobiety ;)

Napisany 14 wrzesień 2007 - 21:45

CB w ciągnikach CB posiadam w aucie od kilku lat, do podłączenia w aby wyeliminować zakłócenia i szumy elektryczne użyłem filtru przeciwzakłóceniowego. Każdy z przewodów zakończyłem końcówką aby w każdej chwili, bez rozrywania kabli można było je zdemontować i przenieść do innego pojazdu. Po wybraniu i zamocowaniu anteny należy ją zestroić (ustawienie współczynnika fali odbitej SWR) z CB radiem. Poza terenem zabudowanym (blokowiska), posiadam łączność na około 20 km, więc zestaw śmiga jak talala ...

#28 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 22:35

CB w ciągnikach Ja posiadam 2 CB jedno mam w samochodzie (ALAN 121 antena, sirio 150cm magnes )jak trzeba to przekładam do ciągnika (gdzie dorobiłem gniazdo zapalniczki z jakiegos samochodu) lub do kombajnu ( do rekorda dokładnie ale tu już musiałem zastosowac przetowornice z 24V na 12V i oczywiscie gniazdo z zapaliczki) a drugie siedzi na stałe w 10540 (ALAN 48+, antena president 80cm magnes) kontakt musi byc
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#29 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 06:43

CB w ciągnikach Uważam że CB w ciągnikach ,kombajnach czy innych maszynach to porażka.Maszyny rolnicze to nie samochody osobowe ciche i wygłuszone w kabinie.
Sam jeżdżę z kolegą czasami tirem i mówię wam czasami te pasma tak zachodzą na siebie że czasami trudno zrozumieć o co chodzi -jeden świst i trzask.
Podobno uzależnione jest to od mocy radia.Jak się mylę to mnie poprawcie <_<
Mimo to uważam że przy tych taryfach w sieciach komórkowych co teraz są to telefon jest najlepszy.

#30 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 15 wrzesień 2007 - 09:23

CB w ciągnikach

Mimo to uważam że przy tych taryfach w sieciach komórkowych co teraz są to telefon jest najlepszy.

A na polu dzwonimy do kumpla pracującego obok innym ciągnikiem i np gadamy: Cześć co słychać? Uwarzaj bo za tą górką jest lisia nora. <_<
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mateusz Macura

Mateusz Macura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 14:18

CB w ciągnikach Jak mój tata pracował w RSP to w Ursusach 914 mieli CB, szczególnie przydawało się podczas akcji "ZIMA".

#32 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 14:40

CB w ciągnikach

A na polu dzwonimy do kumpla pracującego obok innym ciągnikiem i np gadamy: Cześć co słychać? Uwarzaj bo za tą górką jest lisia nora. <_<

Zetor5340 ja problemu z gadaniem przez telefon nie mam bo mam darmowych minut od cholery .Nie chce mądrzyć bo się nie znam ale skoro ledwo kogoś
słychać w takiej ciężarówce to co dopiero w traktorze przy 2000 obrotach -no chyba że na postoju to wtedy inna gadka ;)
Swoją drogą troszkę bawiłem się takimi małymi krótkofalówkami walkie-talkie -dość ciekawe ,nawet idzie pogadać tylko teoretyczny zasięg słaby -5km

#33 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 22:44

CB w ciągnikach AAAA tam głupoty gadacie że nic nie słychać tak już pisałem wyżej mam CB w ciągnikach i w REKORDZIE i ładnie słychac np. pytam sie starszego czy już mam podjeżdżać i jak mam stanąc ciagnikiem z przyczepa i on wszystko słyszy i mi odpowiada. i w ciągnikach też bez problemu można sie dogadac my mamy między sobą upalony kanał 24 i niema żadnych trzasków bo nikt sie nie nakłada

Edytowany przez marcin974, 10 październik 2007 - 20:40.
pisownia z ,,nie"

zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 18:57

CB w ciągnikach Nie praktykowałem CB w ciągniku ale stwierdziłem że bardzo by sie przydało je mieć na wyposażeniu ciągników i sieczkarni podczas zbioru kukurydzy, czy nawet przy sianokosach. Obrać jeden kanał i informować o czym trzeba, a tak albo sie macha rękami i nie zawsze wiadomo o co chodzi albo "poczekam, może dla Grześka wejdzie ten przejazd" a za kuku po drugiej stronie dla Grześka juz sie przesypuje przez nadstawki ;) Czasami trzeba coś szybko przekazać ("zjedź na prawo bo mi hamulce padły" :)) więc telefon odpada.
Poprostu CB jest przydatne gdy na polu pracuje kilka maszyn zależnych od siebie. Co do warunków odsłuchowych to zależy od ciągnika, inaczej jest np. w Ursusie a inaczej w Case. Od radia i anteny też dużo zależy.

#35 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 10 październik 2007 - 16:29

CB w ciągnikach no to przyznać się na jakich kanałach gadacie? jak na polu robicie
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#36 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 10 październik 2007 - 19:57

CB w ciągnikach Śmigając jedną maszyną po polu nikomu CB nie będzie potrzebne ale jak wyjeżdża w pole kilka maszyn jednocześnie sporo oddalonych od domu to się bardzo przydaje , ja sam w polu nie praktykowałem z cb ale mam praktykę z tymi urządzeniami podczas jazdy samochodem po Warszawie czasami telefony nie wystarczają. :P
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#37 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 11 październik 2007 - 07:51

CB w ciągnikach heh zwłaszcza jak patrol stoi :P

#38 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 11 październik 2007 - 08:08

CB w ciągnikach kiedyś jadę, i kilka km przed poznaniem słyszę rozmowę, jeden tłumaczy drugiemu drogę na jakąś tam ulicę w Poznaniu a tu naglę podjeżdzam bliżej po prawej stronie patrze a tu rolnicy w polu robia i zaraz jeden na CB, gada "Ty ,zobacz jak te ciężarówki szybko jeżdzą" :P i zaczęli chwilę rozmawiać ,praktycznie o niczym ciekawym..
I nie dość że zablokował rozmawiających to i tak nic ciekawego nie powiedział.Czasem to trzeba pomyśleć a nie durnoty wygadywać na ogóle jak chce ktoś sobie o pierdołach pogadać w polu to sobie niech zmieni kanał a nie na 19 biadoli i blokuje jadących lub ludzi których sie prowadzi w nieznanym mieście.Rolnicy robili sobie chyba postój bo ciągniki stały,przyczepy a oni w kabinie i przez radio.Choć stoją koło siebie.Od razu dostali zrypki że blokują kanał i takie tam, ja się nie czepiam ale pomyślcie nieraz co niektórzy jakby tak was prowadzili i nagle by ktoś sie wciąl i o jakiś pierdołach zaczął nawijać.

#39 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 27 październik 2007 - 19:42

CB w ciągnikach mój dalszy sąsiad troszke zakręcony ma CB w C-330 a ma założone bo nie ma samochodu i wszędzie jeździ cągnikiem a CB z tego co wiem to sprawuje mu się dobrze
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 27 październik 2007 - 20:11

CB w ciągnikach slyszy cos z niego wogole :P
Power by tradition