Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa?

960 odpowiedzi na ten temat

#881 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 maj 2016 - 18:16

a jakiego koloru masz opryskiwacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa? Dzisiaj, 19:36
  •  

#882 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 26 maj 2016 - 18:21

No leć, leć się odpryskać :P .

ZETOR TEAM

#883 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 maj 2016 - 18:42

ile chcą za taki rozsiewacz?

ja kupiłem sipma 410 z nadstawką hydraulika wałek wom i nadstawka w standardzie tyle ze wysprzedają roczniki z 2015 roku taka promocja za 7700zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 maj 2016 - 18:50

;). z całym szacunkiem do posiadaczy ale takie wynalazki jak t25 czy też "polska myśl technologiczna" w postaci c... były widziane w moim gospodarstwie ostatni raz około 10 lat temu. teraz jest zielono i pomaranczowo...no i żółty do zbiorów.

Z całym szacunkiem ale mam nadzieję że nie popsuję ci świętowania ale takich buraków jak ty którzy pozbyli się rosyjskiej i polskiej myśli technicznej żeby zrobiło się zielono i czerwono na podwórku podskakiwali bo co nie oni a wracają z powrotem do polskiej i rosyjskiej myśli technicznej ale im tatuś czy wujek nie przekazał gospodarki która wywiodła się na polskiej i rosyjskiej myśli technicznej.Więc z całym szacunkiem proponował był nie obrażać polskiej i rosyjskiej myśli technicznej bo ona do dzisiejszego sprzętu kosztuje jak przełącznik w nowym jelonku czy innym zachodnim sprzęcie który bez serwisu i kompa nie bezie pracował jak insygnia która do regulacji sprzęgła potrzebny jest komp i program do tego stwożony,

Edytowany przez balcerek1, 27 maj 2016 - 20:24.

#885 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 27 maj 2016 - 22:30

;). z całym szacunkiem do posiadaczy ale takie wynalazki jak t25 czy też "polska myśl technologiczna" w postaci c... były widziane w moim gospodarstwie ostatni raz około 10 lat temu. teraz jest zielono i pomaranczowo...no i żółty do zbiorów.

Mam dwa czerwone c360 i c4011 I niebieski Pronar. Te stare Ursusy mają u mnie dożywotnią opiekę bo się na nich dorobiłem .

#886 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 maj 2016 - 23:22

Z całym szacunkiem ale mam nadzieję że nie popsuję ci świętowania ale takich buraków jak ty którzy pozbyli się rosyjskiej i polskiej myśli technicznej żeby zrobiło się zielono i czerwono na podwórku podskakiwali bo co nie oni a wracają z powrotem do polskiej i rosyjskiej myśli technicznej ale im tatuś czy wujek nie przekazał gospodarki która wywiodła się na polskiej i rosyjskiej myśli technicznej.Więc z całym szacunkiem proponował był nie obrażać polskiej i rosyjskiej myśli technicznej bo ona do dzisiejszego sprzętu kosztuje jak przełącznik w nowym jelonku czy innym zachodnim sprzęcie który bez serwisu i kompa nie bezie pracował jak insygnia która do regulacji sprzęgła potrzebny jest komp i program do tego stwożony,

Tylko się nie zapędź bo kiedyś kosą kosili i żebyś aż do tego nie wrócił. Rozumiem że boisz się "insigni" i dalej jeździsz 126p?

Rozbrajają mnie tacy ludzie - wmawianie komuś że sprzęt który był dobry 20-30 lat temu dalej jest szczytem marzeń "polskiego rolnika". Ciekawe czy by mi c360 rozsiewacz 2T dzwignęła? Retoryczne pytanie. Tyle że jak ktoś się zatrzymał ze swoim gospodarstwem w latach 80' to nie powinien mieć pretensji do tych którzy rozwijają się i inwestują w sprzęt...bo kolego sprzętu nie kupuje się żeby się sąsiadowi chwalić ale dla wydajności i wygody.

A tak na serio - nie znam nikogo kto wracałby do radzieckiej czy też polskiej "maszynerii" sprzed kilku dekad. 

#887 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 28 maj 2016 - 06:27

No właśnie - Nie znasz ... , nie znasz jeszcze życia B) . No i naprawdę życzę Ci , aby nigdy cię zbyt mocno nie doświadczyło B) . Zdziwił byś się wtedy jak prozaiczne i proste mogą być marzenia . :mellow:

ZETOR TEAM

#888 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 maj 2016 - 08:21

W końcu napisałeś normalnie. Życie znam pewnie lepiej niż wielu tu piszących. Ale tematem dyskusji jest : "co ostatnio kupiłeś...." a nie "trudnesprawy". Wiadomo w życiu różnie się układa bo nieprzewidziane są ścieżki losu ale kolega balcerek ma ewidentnie jakiś problem  samym sobą. 

Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie powinien kupować a historie takich co się zakredytowali pod korek a później musieli wyprzedawać maszyny nie robią na mnie wrażenia - bo to są czyste okazy głupoty. 

Jak wcześniej napisałem - nie kupuje się żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby było efektywnie i wygodnie.

Tej nocy opryskałem ponad 50ha - jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego c330 i opryskiwaczem 400L.

#889 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 28 maj 2016 - 10:23

W dwóch tematach , napisałeś prawie to samo , a Moje poirytowanie przyszło z tamtego . pzdr . B)

ZETOR TEAM

#890 Share MlecznyNarkotyk

MlecznyNarkotyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 maj 2016 - 10:39

Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa? chodzi jeszcze o wygode pracy co innego wyjsc z traktora prawie głuchym a co innego wyjsc i zastanawiac sie czy serio jest tak cieplo bo w traktorze chłodno
jak sie nie rozwijasz to sie cofasz bo swiat sie rozwija

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 28 maj 2016 - 12:13

W końcu napisałeś normalnie. Życie znam pewnie lepiej niż wielu tu piszących. Ale tematem dyskusji jest : "co ostatnio kupiłeś...." a nie "trudnesprawy". Wiadomo w życiu różnie się układa bo nieprzewidziane są ścieżki losu ale kolega balcerek ma ewidentnie jakiś problem  samym sobą. 

Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie powinien kupować a historie takich co się zakredytowali pod korek a później musieli wyprzedawać maszyny nie robią na mnie wrażenia - bo to są czyste okazy głupoty. 

Jak wcześniej napisałem - nie kupuje się żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby było efektywnie i wygodnie.

Tej nocy opryskałem ponad 50ha - jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego c330 i opryskiwaczem 400L.

Noc to jest od spania a nie od oprysków wspólczuję :P :P

chodzi jeszcze o wygode pracy co innego wyjsc z traktora prawie głuchym a co innego wyjsc i zastanawiac sie czy serio jest tak cieplo bo w traktorze chłodno
jak sie nie rozwijasz to sie cofasz bo swiat sie rozwija

A co to za traktor masz że głuchy wychodzisz? ;)

#892 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 maj 2016 - 15:23

Noc to jest od spania a nie od oprysków wspólczuję :P :P

Rozumiem kolego że u ciebie pszenica sypie w porywach 3 tony a z rzepakiem poza siewem nic nie robisz....chyba się zagalopowałeś z tym współczuciem ;)

#893 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 28 maj 2016 - 15:39

Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa? Dodam do waszego tematu to że jeśli nie inwestujesz w swoje gospodarstwo to nie zazdrość innym że mają

#894 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 28 maj 2016 - 18:39

Rozumiem kolego że u ciebie pszenica sypie w porywach 3 tony a z rzepakiem poza siewem nic nie robisz....chyba się zagalopowałeś z tym współczuciem ;)

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B)  i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

#895 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 maj 2016 - 19:28

Pracuj chłopie pracuj

#896 Share michalzetor93

michalzetor93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:22

Może w nocy miał dobre warunki do oprysku, bezwietrznie itd. Odeśpi sobie w dzień i w czym problem. Jego gospodarstwo i robi tak jak mu się podoba.

#897 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 maj 2016 - 20:26

O jej wątpię by on spał no chyba w traktorze

#898 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 28 maj 2016 - 21:33

Tylko się nie zapędź bo kiedyś kosą kosili i żebyś aż do tego nie wrócił. Rozumiem że boisz się "insigni" i dalej jeździsz 126p?

Rozbrajają mnie tacy ludzie - wmawianie komuś że sprzęt który był dobry 20-30 lat temu dalej jest szczytem marzeń "polskiego rolnika". Ciekawe czy by mi c360 rozsiewacz 2T dzwignęła? Retoryczne pytanie. Tyle że jak ktoś się zatrzymał ze swoim gospodarstwem w latach 80' to nie powinien mieć pretensji do tych którzy rozwijają się i inwestują w sprzęt...bo kolego sprzętu nie kupuje się żeby się sąsiadowi chwalić ale dla wydajności i wygody.

A tak na serio - nie znam nikogo kto wracałby do radzieckiej czy też polskiej "maszynerii" sprzed kilku dekad. 

No kolego może ty życia nie znasz bo sam piszesz że maszyny z 80 są wynalazkami i się nabijasz i na głupią twoją wypowiedź dostałeś głupią odpowiedź a zazdrościć nie mam komu czego bo przynajmniej nocami śpię i głuchy jakoś nie jestem.Dziadkowie konno obrobili pola i mieli czas na wszystko kosili kosami i nikt się tego nie wstydził i chcesz to się rozwijaj i inwestuj w sprzęt ale choć się nie nabijaj się ze sprzętu ze starszej epoki bo niech ci walną dzisiejsze wynalazki i postoją w serwisie tylko 14 dni to zobaczymy kto się będzie śmiał z dawnej epoki.

#899 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 maj 2016 - 21:34

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B) i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

z tego postu wynika że miał robić opryski w dzień jak jest 20 kilka stopni w cieniu a na słońcu ponad 30? człowieku czego ty mu współczujesz ? robi jak chce i tak jak powinno się robić .
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 28 maj 2016 - 21:52

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B)  i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

Ciężko ci odpowiedzieć bo to co napisałeś najlepiej cię opisuje ;).

nie wiem jak ty pszenice pryskasz w dzień skoro masz takie temperatury i słońce.... chyba że nie pryskasz. Czyli miałbym rację z tymi 3 tonami.

@balcerek - z nikogo nie kpiłem , nikogo nie oceniałem. Każdy robi takim sprzętem na jaki go stać i jaki jest mu potrzebny. Jakbym miał do uprawy 10 czy 15 ha to też pewnie robiłbym innym sprzętem niż teraz. 

nie wiem jak ty pszenice pryskasz w dzień skoro masz takie temperatury i słońce.... chyba że nie pryskasz. Czyli miałbym rację z tymi 3 tonami.