ursus1634

Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa?

Polecane posty

kamil41    29

ja w tym roku to praktycznie nic nie kupiliśmy a w 2006 to budowaliśmy chłodnie i gararz, kupiliśmy agregat, a najwięcej to chyba kupiliśmy w 2005 i 2003roku wtedy kupiliśmy nowe ciągniki i prawie wszystkie nowe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

rozsiewac do nawozów Rauch, kosiarkę rotacyjną i przetrząsarkę do siana


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kupiłem przetrząsacz a dwa lata temu sieczkarnie do kukurydzy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

w tym roku narzazie nic :D a w 2006 to przyczepę claas sprint 330 S używaną i pługi staltechu 4x 40 nowe oraz rotacyjną ŻTR 165 używaną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja w tym roku kupiłem rozsiewacz nawozów ''lejek'' B)

Taka skromna inwestycja :D :D B) :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

ja w tym roku kupilem agregat prądotworczy na walek (nowe) i ladowacz czolowy tur4 z osprzetem (nowy) ale jeszcze sie rok nie skonczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja kupiłem wtym roku nowy rozsiewacz z Brzegu i kosiarke z Samaszu,w zeszłym roku pług obrotowy a w 2005 nowy opryskiwacz 600l(16m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

my w tym roku: hl8011, agregat ex-pom 4,2m(nowy) , maszt od widlaka, a w zeszlym: rozsiewacz ponad tone ladownosci, opryskiwacz 600l 15m(nowy) szroki, stolla v100 no i przed kilka laty: pronar(nowy) , plug(nowy) :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja w marcu kupiłem myjkę Karcher K 5.20, wałek WOM do rozrzutnika, parę elektrod i gwoździ :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja ostatnio kupilem: ciągnik John Deere 6620se, 2 przyczepy pronar 10t, rozsiewacz do nawozu Rauch mds 735, do wapna Brzeg RCW 3000, siewnik Kongskilde Demeter Classic 3000, opryskiwacz Pilmet Kalista 2518 2500l 18m, Plug Uni Grudziądz Ibis 3+1, Agregat Uni Grudziądz Kombi 5m . tur4 z osprzetem, wszystko nowe i jeszcze 10ha ziemni.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja w marcu kupiłem myjkę Karcher K 5.20, wałek WOM do rozrzutnika, parę elektrod i gwoździ :D .

a ja jesienia kupilem identyczny model nawet:) (byla w promocji) :D:D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A my tydzień temu zamówilismy prasę z sokółki i tur4. Teraz czekamy na odbiór. W zimie dokupiliśmy 3ha ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ovca    29

No w tym roku to tata kupił mi nowe "gumiaczki" :D B) :D:D B)

 

 

// odpowiedz bez zadnego sensu, wrecz idiotyczna przestroga dla innych unikajcie ta durnowatych wypowiedzi


drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Kupiłem w tym roku sadzarkę do dymki głównie na usługi, opryskiwacz ciągany Ślęża, wycinak VICON, rozsiewacz nawozu dwu talerzowy ROTINA, no i jeszcze jakieś drobiazgi np. wąskie koła 12,4 x 38 do MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
W tym roku kupiłem prasę Z-224 i sieczkarnię Mengele.

 

jaki model i za ile??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ostatnio kupiłem tura z Grudziądza zresztą jak wszyscy we wsi od kąd są dopłaty to każdy kupuje tura do ciągnika we wsi sie śmieją ze nie długo to przy mijaniu na drodze to nie bedziemy sie pozdrawiać ręką tylko turem heehe :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Ja w tym roku maszyn chyba żadnych nie kupię, a jeśli już to nic dużego i drogiego. W tym roku zrobiliśmy nowy dach an stodole, wylali trochę betonu i jeszcze sie trochą wyleje. No i remoncik JD i silnika z ładowarki teleskopowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

My dwa lata temu kupiliśmy prasę Sipma Z-569/1 Farma II , MeskoRol Z-275 i kosiarkę rotacyjną z Famarolu (modelu nie pamiętam ale ma 1,85 m szerokości roboczej). W tym roku zamówiliśmy halę udojową do nowej obory i inne wyposażenie, a tydzień temu tata zamówił opryskiwacz 1500l Bury Pelikan.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
każdy kupuje tura do ciągnika we wsi sie śmieją ze nie długo to przy mijaniu na drodze to nie bedziemy sie pozdrawiać ręką tylko turem heehe :D:)

 

To jest dobre, chyba u nas też wprowadzę taką modę :D:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj