ursus1634

Co ostatnio kupiliście do swojego gospodarstwa?

Polecane posty

AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

Buraki są wszędzie i co dziwne jest ich coraz wiecej

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Widzę Panowie że coś was musiało zaboleć.....Mam nadzieję że nie zepsułem wam świętowania....ja lecę pszenicę pryskać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No leć, leć się odpryskać :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

ile chcą za taki rozsiewacz?

 

ja kupiłem sipma 410 z nadstawką hydraulika wałek wom i nadstawka w standardzie tyle ze wysprzedają roczniki z 2015 roku taka promocja za 7700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

;). z całym szacunkiem do posiadaczy ale takie wynalazki jak t25 czy też "polska myśl technologiczna" w postaci c... były widziane w moim gospodarstwie ostatni raz około 10 lat temu. teraz jest zielono i pomaranczowo...no i żółty do zbiorów.

Z całym szacunkiem ale mam nadzieję że nie popsuję ci świętowania ale takich buraków jak ty którzy pozbyli się rosyjskiej i polskiej myśli technicznej żeby zrobiło się zielono i czerwono na podwórku podskakiwali bo co nie oni a wracają z powrotem do polskiej i rosyjskiej myśli technicznej ale im tatuś czy wujek nie przekazał gospodarki która wywiodła się na polskiej i rosyjskiej myśli technicznej.Więc z całym szacunkiem proponował był nie obrażać polskiej i rosyjskiej myśli technicznej bo ona do dzisiejszego sprzętu kosztuje jak przełącznik w nowym jelonku czy innym zachodnim sprzęcie który bez serwisu i kompa nie bezie pracował jak insygnia która do regulacji sprzęgła potrzebny jest komp i program do tego stwożony,

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

;). z całym szacunkiem do posiadaczy ale takie wynalazki jak t25 czy też "polska myśl technologiczna" w postaci c... były widziane w moim gospodarstwie ostatni raz około 10 lat temu. teraz jest zielono i pomaranczowo...no i żółty do zbiorów.

Mam dwa czerwone c360 i c4011 I niebieski Pronar. Te stare Ursusy mają u mnie dożywotnią opiekę bo się na nich dorobiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Z całym szacunkiem ale mam nadzieję że nie popsuję ci świętowania ale takich buraków jak ty którzy pozbyli się rosyjskiej i polskiej myśli technicznej żeby zrobiło się zielono i czerwono na podwórku podskakiwali bo co nie oni a wracają z powrotem do polskiej i rosyjskiej myśli technicznej ale im tatuś czy wujek nie przekazał gospodarki która wywiodła się na polskiej i rosyjskiej myśli technicznej.Więc z całym szacunkiem proponował był nie obrażać polskiej i rosyjskiej myśli technicznej bo ona do dzisiejszego sprzętu kosztuje jak przełącznik w nowym jelonku czy innym zachodnim sprzęcie który bez serwisu i kompa nie bezie pracował jak insygnia która do regulacji sprzęgła potrzebny jest komp i program do tego stwożony,

Tylko się nie zapędź bo kiedyś kosą kosili i żebyś aż do tego nie wrócił. Rozumiem że boisz się "insigni" i dalej jeździsz 126p?

 

Rozbrajają mnie tacy ludzie - wmawianie komuś że sprzęt który był dobry 20-30 lat temu dalej jest szczytem marzeń "polskiego rolnika". Ciekawe czy by mi c360 rozsiewacz 2T dzwignęła? Retoryczne pytanie. Tyle że jak ktoś się zatrzymał ze swoim gospodarstwem w latach 80' to nie powinien mieć pretensji do tych którzy rozwijają się i inwestują w sprzęt...bo kolego sprzętu nie kupuje się żeby się sąsiadowi chwalić ale dla wydajności i wygody.

 

A tak na serio - nie znam nikogo kto wracałby do radzieckiej czy też polskiej "maszynerii" sprzed kilku dekad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie - Nie znasz ... , nie znasz jeszcze życia B) . No i naprawdę życzę Ci , aby nigdy cię zbyt mocno nie doświadczyło B) . Zdziwił byś się wtedy jak prozaiczne i proste mogą być marzenia . :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

W końcu napisałeś normalnie. Życie znam pewnie lepiej niż wielu tu piszących. Ale tematem dyskusji jest : "co ostatnio kupiłeś...." a nie "trudnesprawy". Wiadomo w życiu różnie się układa bo nieprzewidziane są ścieżki losu ale kolega balcerek ma ewidentnie jakiś problem  samym sobą. 

Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie powinien kupować a historie takich co się zakredytowali pod korek a później musieli wyprzedawać maszyny nie robią na mnie wrażenia - bo to są czyste okazy głupoty. 

 

Jak wcześniej napisałem - nie kupuje się żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby było efektywnie i wygodnie.

 

Tej nocy opryskałem ponad 50ha - jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego c330 i opryskiwaczem 400L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dwóch tematach , napisałeś prawie to samo , a Moje poirytowanie przyszło z tamtego . pzdr . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi jeszcze o wygode pracy co innego wyjsc z traktora prawie głuchym a co innego wyjsc i zastanawiac sie czy serio jest tak cieplo bo w traktorze chłodno
jak sie nie rozwijasz to sie cofasz bo swiat sie rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W końcu napisałeś normalnie. Życie znam pewnie lepiej niż wielu tu piszących. Ale tematem dyskusji jest : "co ostatnio kupiłeś...." a nie "trudnesprawy". Wiadomo w życiu różnie się układa bo nieprzewidziane są ścieżki losu ale kolega balcerek ma ewidentnie jakiś problem  samym sobą. 

Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie powinien kupować a historie takich co się zakredytowali pod korek a później musieli wyprzedawać maszyny nie robią na mnie wrażenia - bo to są czyste okazy głupoty. 

 

Jak wcześniej napisałem - nie kupuje się żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby było efektywnie i wygodnie.

 

Tej nocy opryskałem ponad 50ha - jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego c330 i opryskiwaczem 400L.

 

Noc to jest od spania a nie od oprysków wspólczuję :P :P

chodzi jeszcze o wygode pracy co innego wyjsc z traktora prawie głuchym a co innego wyjsc i zastanawiac sie czy serio jest tak cieplo bo w traktorze chłodno

jak sie nie rozwijasz to sie cofasz bo swiat sie rozwija

 

A co to za traktor masz że głuchy wychodzisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Noc to jest od spania a nie od oprysków wspólczuję :P :P

 

Rozumiem kolego że u ciebie pszenica sypie w porywach 3 tony a z rzepakiem poza siewem nic nie robisz....chyba się zagalopowałeś z tym współczuciem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dodam do waszego tematu to że jeśli nie inwestujesz w swoje gospodarstwo to nie zazdrość innym że mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem kolego że u ciebie pszenica sypie w porywach 3 tony a z rzepakiem poza siewem nic nie robisz....chyba się zagalopowałeś z tym współczuciem ;)

 

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B)  i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

W końcu napisałeś normalnie. Życie znam pewnie lepiej niż wielu tu piszących. Ale tematem dyskusji jest : "co ostatnio kupiłeś...." a nie "trudnesprawy". Wiadomo w życiu różnie się układa bo nieprzewidziane są ścieżki losu ale kolega balcerek ma ewidentnie jakiś problem  samym sobą. 

Wiadomo że jak kogoś nie stać to nie powinien kupować a historie takich co się zakredytowali pod korek a później musieli wyprzedawać maszyny nie robią na mnie wrażenia - bo to są czyste okazy głupoty. 

 

Jak wcześniej napisałem - nie kupuje się żeby pokazać sąsiadowi tylko żeby było efektywnie i wygodnie.

 

Tej nocy opryskałem ponad 50ha - jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego c330 i opryskiwaczem 400L.

 

Pracuj chłopie pracuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w nocy miał dobre warunki do oprysku, bezwietrznie itd. Odeśpi sobie w dzień i w czym problem. Jego gospodarstwo i robi tak jak mu się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tylko się nie zapędź bo kiedyś kosą kosili i żebyś aż do tego nie wrócił. Rozumiem że boisz się "insigni" i dalej jeździsz 126p?

 

Rozbrajają mnie tacy ludzie - wmawianie komuś że sprzęt który był dobry 20-30 lat temu dalej jest szczytem marzeń "polskiego rolnika". Ciekawe czy by mi c360 rozsiewacz 2T dzwignęła? Retoryczne pytanie. Tyle że jak ktoś się zatrzymał ze swoim gospodarstwem w latach 80' to nie powinien mieć pretensji do tych którzy rozwijają się i inwestują w sprzęt...bo kolego sprzętu nie kupuje się żeby się sąsiadowi chwalić ale dla wydajności i wygody.

 

A tak na serio - nie znam nikogo kto wracałby do radzieckiej czy też polskiej "maszynerii" sprzed kilku dekad. 

No kolego może ty życia nie znasz bo sam piszesz że maszyny z 80 są wynalazkami i się nabijasz i na głupią twoją wypowiedź dostałeś głupią odpowiedź a zazdrościć nie mam komu czego bo przynajmniej nocami śpię i głuchy jakoś nie jestem.Dziadkowie konno obrobili pola i mieli czas na wszystko kosili kosami i nikt się tego nie wstydził i chcesz to się rozwijaj i inwestuj w sprzęt ale choć się nie nabijaj się ze sprzętu ze starszej epoki bo niech ci walną dzisiejsze wynalazki i postoją w serwisie tylko 14 dni to zobaczymy kto się będzie śmiał z dawnej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B) i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

z tego postu wynika że miał robić opryski w dzień jak jest 20 kilka stopni w cieniu a na słońcu ponad 30? człowieku czego ty mu współczujesz ? robi jak chce i tak jak powinno się robić .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Robię kolego ale nie nocami i niczego nikomu nie zazdroszczę nawet Dżondyra i Clasa bo to plonów nie podnosi co najwyżej poprawia komfort pracy w tym roku gdzie były wymarznięcia to nie miało znaczenia czy siane Poznaniakiem czy Mzurii B) B)  i n ie pisz tu głupot że jak kilka godzin się wstrzymasz z opryskiem to Ci plon spadnie no u mnie jeszcze nocami nikt nioe robi w polu B)

 

 

 

 

Ciężko ci odpowiedzieć bo to co napisałeś najlepiej cię opisuje ;).

nie wiem jak ty pszenice pryskasz w dzień skoro masz takie temperatury i słońce.... chyba że nie pryskasz. Czyli miałbym rację z tymi 3 tonami.

 

 

@balcerek - z nikogo nie kpiłem , nikogo nie oceniałem. Każdy robi takim sprzętem na jaki go stać i jaki jest mu potrzebny. Jakbym miał do uprawy 10 czy 15 ha to też pewnie robiłbym innym sprzętem niż teraz. 

 

 

nie wiem jak ty pszenice pryskasz w dzień skoro masz takie temperatury i słońce.... chyba że nie pryskasz. Czyli miałbym rację z tymi 3 tonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W którym miejscu jest tak napisane , bo u Mnie chyba całego nie widać :blink: :ph34r: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Noc to jest od spania a nie od oprysków wspólczuję :P :P

 

 

Ty jesteś taki głupi od urodzenia czy to nabyte? Byłeś kiedyś nad morzem, pewnie nie bo inaczej wiedziałbyś że wiatr ustaje jak się ściemnia.

 

Pracuj chłopie pracuj

A Ty dalej pod sklepem obrabiaj wszystkim doopy, kobieto.

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uuu , tylko nad morzem takie zjawisko :huh: , no , no , dajcie spokój :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj