Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share diegotm

diegotm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 18:16

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU Witam
W ubiegłym sezonie miałem spore problemy z MTZem 82 (rocznik 85) i sieczkarnią pottinger mex GT. Najpierw wom zupełnie wysiadł, wymieniliśmy taśmy na bębnach na tzw. parciane. Przy koszeniu kukurydzy ukosiliśmy moze 5 przyczep i wom zaczął się ślizgać - przy troche wiekszym obciążeniu sieczkarnia stawala i momentalnie sie zapychala. Podciąganie śrub regulacji nic nie pomagało. Jak traktor był na pełnych obrotach i załączyło się wom, to mijało dobre 30s zanim sieczkarnia się rozkręciła. Z okolic wałka nic nie piszczało, nie dymiło nie śmierdziało palonym, tylko troche sie grzało. Po sezonie próbowaliśmy wzmocnić dociskanie dźwigni ale chyba niewiele to pomogło.
Zastanawiamy sie nad kupienieniem szerszego bębna womu (tak jak w nowszych belarusach) albo innych, taśm, bo sprzedawca (z Łukowa) doradził nam parcianie, a są jeszcze jakieś inne kostkowe.
Co w takim razie wybrać żeby to jakoś ulepszyć? W tym sezonie mtz bedzie pracował takze w prasie zwijajacej i az sie boje, bo podobno przy tej robocie wom lubi stawać:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU Dzisiaj, 19:52
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 19:34

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU u mnie było także się ślizgał we wszystkich pracach ale kupiliśmy jedną tarcze tą kołeczkową (bo tylko jedna była w sklepie) drugą parcianą kołeczkowa była za szeroka na beben więc ją troche zwęziliśmy i teraz chodzi jak nowy kosiarka dyskowa na 6 dyskach i dawał rade w dużych trawach :)

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:21

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU rodzę zajrzeć do środka ja wymieniłem satelity bo ząbki zjechane trochę i igiełki powypadały i do tego taśma ale nie włókien takich jakby bo paliła się (ale ni że dym tylko po wyjęciu była cała śliska) tylko taka jakby nie wiem z tworzywa gładka z poprzecznymi nacięciami co ok 4-5 cm (zielona zdaje się)
I od tej pory w rotacyjnej 2,1 silnik przydycha i kopci przy rozpędzaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share diegotm

diegotm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:20

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU http://wwmm.pl/image...202100A (3).JPG
o cos takiego wam chodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:34

MTZ82 - metody wzmocnienia WOMU właśnie takie cuś :) ale satelity radzę przejrzeć :)

Dodaj odpowiedź