pati

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinzt323    1

w moich stronach to wszystkie drogi polne wyglądają tragicznie,jak nie dziury to kałuże takie że tylko ciągnikiem można przejechać bo samochód to się zaleje,a o asfalt to walczyła wioska przez kilka lat bo dziury były niesamowite,jak ktoś to zgłaszał go gminy to tam powiedzieli że to droga powiatowa a w powiecie że nie mają pieniędzy i tak ciągle w koło.aż w końcu gmina się dołożyła i z powiatem wylali asfalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

mnie irytuje odoorywanie od drogi wieczne i potem taka bruza że mozna opryskiwacz przewrócić. Ale jest na to spsobób piątka kverdzia i dooruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W moje wiosce tak samo każdemu mało ziemi to drogę ora, droga powinna mieć 6 metrów a ledwo co ciagnik sie mieści a żeby sie mijać na drodzę to trzeba na pole wjechać, w całej wiosce to tylko u mnie przy polu jest wiecej miejsca, choć też mam troche wjechane w drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nieraz w takich sytuacjach dopiero tragedia ruszy urzędników. Mieliśmy we wsi taki przypadek że karetka nie mogła dojechać i stało się nieszczęście. Jeden z rolnków później bardzo pilnował budowy drogi ale jak doszło do jego pola to stwierdził że rowów u niego nie trzeba robić tylko trochę wyżej nasypać aż doszło do scysji z wykonawcą. W jednym miejscu trzeba było zrobić dość wysoki nasyp więc użyczyłem budulca na podkład i jedną górkę mam o trzy metry niższą, akurat tą http://www.youtube.com/watch?v=jqi-0mgXQZg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe ja to już wogóle nie mam szans żeby gmina mi coś zrobiła. Nawet podań nie pisze i tak ich nikt nie przeczyta :(. Biorę tura tłuczeń i ogień. Tak samo z melioracją nawet przestałem płacić spółkę wodną bo i tak nic mi nigdy nie zrobią.

 

No co Ty powiesz :( Gmina odrzuca każde Twoje podanie??:( pewnie masz tam ''słabe chody'' :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiele tu zalezy od zasobności gminy bo jak nie ma kasy to skąd na tą droge wezmą w dodoatku gdy jest to jakas boczna droga to juz wogóle problem. Kiedyś bylo cos takiego jak czyn społeczny może warto w gminie pogadać niech załatwia żwir czy cos innego a ludzie własnym sprzetem to zrównają. Teraz mamy rok wyborczy do gminy warto chodzić. Ja naszczescie takich problemów nie mam w wiosce asfalt dookoła na pola dojazd też dobry Jedynie z tym oraniem drogi jest to samo z 6m zostały ledwie 2,5 u niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ HubertOjdana

Tu nie o chody idzie :(

Po prostu trzeba mieć przebicie i dążyć do celu wydzierając każdy cm pola walki. Słabsi odpadną.

 

@hubertuss

Dobra rada - u nas tak wszystkie drogi się robiło swego czasu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nikita nie zaczaiłeś :( to był podtekst do @Garka brata, który pewnie on tylko zrozumie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

co do bloków to wybij Rodzicom z głowy chyba że chcą kisić się w nich tam wytrzymać to trza być fascynatem telewizji albo spać a tak gdzieś przebywać :(

 

Co do drogi też mam ten problem było podanie o podatek ale nic nie wyszło bo pewnie trzeba być jak Nikita Bennet i nie popuszczać :( Swoją drogą zaczeli robić drogę w tamtym roku rowy tylko że na razie 1/5 do wioski :(

 

A "swoją" wziołem spych na belki i wyprofilowałem a raczej boki/pobocza na kupkę i wywiozlem. teraz woda nie leci drogą tylko odrazu na bok i koleiny mniejsze i suchsza no i mleczarka nie siada

 

Chyba nigdy nie mieszkales w bloku i ci sie tylko wydaje zalezy od miasta zawsze mozna isc na spacer przejsc sie a wiadomo ze jak ktos starszy to co ma robic jak nie pracuje to chodzi po znajomych albo oglada TV. Mieszkam w miscie i jakos malo ogladam TV i spac tez za duzo nie spie.

 

 

A co do drogi u mojego kuzyna jest podobny problem tylko niestety dorga jest powiatowa i nie ma juz jak dziur na niej omijac jadac do niego Ciezarowki jezdza tamteny kilka razy dzinnie po zwir i nawet nowy asfalt moment zniszcza a nie ktore dziury maja po glebokosc 10-15cm a wymiary 50cm-50cm jak nie wieksze, ciekawe kiedy ja zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziewczyno weź się za naukę a nie Ci droga w głowie, sama wylej sobie asfaltem ( koszt tylko 500 zł/mb) a nie robisz wielkie halo, w pierwszej liceum jesteś a się zajmujesz sprawami dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Gdybym była w pierwszej podstawówki to bym mogła mieć wszystko gdzieś, ale nie w pierwszej liceum. ;)

 

500zł to dla jednych mało a dla innych 1/3 dochodu...


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

wow co się bogacz-zarządca na AF znalazł, "nie pogada" ;)

 

jeśli droga jest gminna to gmina się powinna nią zająć, u nas był problem z drogą kamienistą, co większe oberwanie chmury to woda z rowów (których w takich wypadkach nie starczało, teren pagórkowaty) płynęła drogą i cała droga była dosłownie na drodze asfaltowej z którą się łączyła i było tak 2 lata pod rząd, co gmina tłucznia nawiozła to go zciągnęła woda

i w końcu walnęli asfalt i jest od tamtego czasu spokój

 

w sąsiedniej wiosce gmina załatwiała "przydziały" na żwir z regulacji Soły, można było do za darmo brać, własnym transportem lub najętym, pisało się tylko pismo do gminy na jaką drogę, dojazd, na takie boczne drogi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj