Skocz do zawartości

Zdjęcie

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie.

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:18

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. hehe ja to już wogóle nie mam szans żeby gmina mi coś zrobiła. Nawet podań nie pisze i tak ich nikt nie przeczyta :). Biorę tura tłuczeń i ogień. Tak samo z melioracją nawet przestałem płacić spółkę wodną bo i tak nic mi nigdy nie zrobią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. Dzisiaj, 11:09
  •  

#22 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:31

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. U mnie we wsi tak długo ludzie składali wnioski do gminy, aż wreszcie asfalt położyli. A co do tych agentów co worywali się w drogi i ścieżki u nas, to tata zrobił z nimi porządek(MTZ82TS+plug 3skiby i porobił im takie bruzdy ze bali się ludzie wjeżdżać żeby traktora nie wywalić) :) jedna taka akcja i się skończyły wszelkie worywania w drogi :)

Honda - The Power of Dreams :)

#23 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:49

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. jakby mi ktos bruzde na polu taka zrobil to ym mu przez srodek pola zrobil taka sama tylko 4 skibowym plugiem

#24 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:53

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. A jak byś się czuł jak ktoś by Ci zniszczył jedyną drogę do pola po której trzeba jeździć nieraz kilka razy dziennie? Jedziesz sobie spokojnie i nagle dziury, że z kabiny można wylecieć.
Wiem, że to nieładnie tak, ale nieraz na chamstwo trzeba odpowiedzieć chamstwem. Inaczej się ludzie nie nauczą.

Honda - The Power of Dreams :)

#25 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:59

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. mam to caly czas . a z wojkiem , sasiadem to sie nie odzywam bo czepia sie mnie ze mu pole zaoralem a sam kamienie graniczne wyciaga i pch sie w moje a eraz jk odorywal c-60 to w zdloz granicy zniszczyl mi pszenice ale chyba dostanie po zembach strzala albo deski z gwozdziami bede kladl za miedza i nech probuje wjecha poza miedze

#26 Share marcinzt323

marcinzt323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 06:51

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. w moich stronach to wszystkie drogi polne wyglądają tragicznie,jak nie dziury to kałuże takie że tylko ciągnikiem można przejechać bo samochód to się zaleje,a o asfalt to walczyła wioska przez kilka lat bo dziury były niesamowite,jak ktoś to zgłaszał go gminy to tam powiedzieli że to droga powiatowa a w powiecie że nie mają pieniędzy i tak ciągle w koło.aż w końcu gmina się dołożyła i z powiatem wylali asfalt

#27 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:50

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. mnie irytuje odoorywanie od drogi wieczne i potem taka bruza że mozna opryskiwacz przewrócić. Ale jest na to spsobób piątka kverdzia i dooruje.

#28 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 07:52

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. W moje wiosce tak samo każdemu mało ziemi to drogę ora, droga powinna mieć 6 metrów a ledwo co ciagnik sie mieści a żeby sie mijać na drodzę to trzeba na pole wjechać, w całej wiosce to tylko u mnie przy polu jest wiecej miejsca, choć też mam troche wjechane w drogę.

#29 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 marzec 2010 - 09:28

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. Nieraz w takich sytuacjach dopiero tragedia ruszy urzędników. Mieliśmy we wsi taki przypadek że karetka nie mogła dojechać i stało się nieszczęście. Jeden z rolnków później bardzo pilnował budowy drogi ale jak doszło do jego pola to stwierdził że rowów u niego nie trzeba robić tylko trochę wyżej nasypać aż doszło do scysji z wykonawcą. W jednym miejscu trzeba było zrobić dość wysoki nasyp więc użyczyłem budulca na podkład i jedną górkę mam o trzy metry niższą, akurat tą
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2010 - 10:37

hehe ja to już wogóle nie mam szans żeby gmina mi coś zrobiła. Nawet podań nie pisze i tak ich nikt nie przeczyta :(. Biorę tura tłuczeń i ogień. Tak samo z melioracją nawet przestałem płacić spółkę wodną bo i tak nic mi nigdy nie zrobią.

No co Ty powiesz :( Gmina odrzuca każde Twoje podanie??:( pewnie masz tam ''słabe chody'' :(

#31 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 17:15

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. Wiele tu zalezy od zasobności gminy bo jak nie ma kasy to skąd na tą droge wezmą w dodoatku gdy jest to jakas boczna droga to juz wogóle problem. Kiedyś bylo cos takiego jak czyn społeczny może warto w gminie pogadać niech załatwia żwir czy cos innego a ludzie własnym sprzetem to zrównają. Teraz mamy rok wyborczy do gminy warto chodzić. Ja naszczescie takich problemów nie mam w wiosce asfalt dookoła na pola dojazd też dobry Jedynie z tym oraniem drogi jest to samo z 6m zostały ledwie 2,5 u niektórych.

#32 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 marzec 2010 - 17:26

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. @ HubertOjdana
Tu nie o chody idzie :(
Po prostu trzeba mieć przebicie i dążyć do celu wydzierając każdy cm pola walki. Słabsi odpadną.

@hubertuss
Dobra rada - u nas tak wszystkie drogi się robiło swego czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2010 - 21:08

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. Nikita nie zaczaiłeś :( to był podtekst do @Garka brata, który pewnie on tylko zrozumie :(

#34 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 22:01

co do bloków to wybij Rodzicom z głowy chyba że chcą kisić się w nich tam wytrzymać to trza być fascynatem telewizji albo spać a tak gdzieś przebywać :(

Co do drogi też mam ten problem było podanie o podatek ale nic nie wyszło bo pewnie trzeba być jak Nikita Bennet i nie popuszczać :( Swoją drogą zaczeli robić drogę w tamtym roku rowy tylko że na razie 1/5 do wioski :(

A "swoją" wziołem spych na belki i wyprofilowałem a raczej boki/pobocza na kupkę i wywiozlem. teraz woda nie leci drogą tylko odrazu na bok i koleiny mniejsze i suchsza no i mleczarka nie siada

Chyba nigdy nie mieszkales w bloku i ci sie tylko wydaje zalezy od miasta zawsze mozna isc na spacer przejsc sie a wiadomo ze jak ktos starszy to co ma robic jak nie pracuje to chodzi po znajomych albo oglada TV. Mieszkam w miscie i jakos malo ogladam TV i spac tez za duzo nie spie.

A co do drogi u mojego kuzyna jest podobny problem tylko niestety dorga jest powiatowa i nie ma juz jak dziur na niej omijac jadac do niego Ciezarowki jezdza tamteny kilka razy dzinnie po zwir i nawet nowy asfalt moment zniszcza a nie ktore dziury maja po glebokosc 10-15cm a wymiary 50cm-50cm jak nie wieksze, ciekawe kiedy ja zrobia

#35 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 25 maj 2010 - 11:05

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. dziewczyno weź się za naukę a nie Ci droga w głowie, sama wylej sobie asfaltem ( koszt tylko 500 zł/mb) a nie robisz wielkie halo, w pierwszej liceum jesteś a się zajmujesz sprawami dorosłych.

#36 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 25 maj 2010 - 18:52

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. Gdybym była w pierwszej podstawówki to bym mogła mieć wszystko gdzieś, ale nie w pierwszej liceum. ;)

500zł to dla jednych mało a dla innych 1/3 dochodu...
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#37 Share michalzuromin

michalzuromin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 maj 2010 - 14:58

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. to trzeba tak rządzić żeby to była 1/100 dochodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 maj 2010 - 19:38

POMOCY!!! Chcę nadal mieszkać na wsi. Godnie. wow co się bogacz-zarządca na AF znalazł, "nie pogada" ;)

jeśli droga jest gminna to gmina się powinna nią zająć, u nas był problem z drogą kamienistą, co większe oberwanie chmury to woda z rowów (których w takich wypadkach nie starczało, teren pagórkowaty) płynęła drogą i cała droga była dosłownie na drodze asfaltowej z którą się łączyła i było tak 2 lata pod rząd, co gmina tłucznia nawiozła to go zciągnęła woda
i w końcu walnęli asfalt i jest od tamtego czasu spokój

w sąsiedniej wiosce gmina załatwiała "przydziały" na żwir z regulacji Soły, można było do za darmo brać, własnym transportem lub najętym, pisało się tylko pismo do gminy na jaką drogę, dojazd, na takie boczne drogi itp