Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share majki

majki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:06

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Dokładnie chodzi mi o kombajn 2064 i 2264.Zastanawiam się nad kupnem takiej maszyny i chciałbym się dowiedzieć o niej jak najwięcej.Bardzo pomocne informacje znalazłem w poście "John deere 2066" Ale nikt nie zapytał jaka jest różnica miedzy tymi seriami kombajnów, jaka jest ich wydajność, pojemności,spalanie itp. Agrofotowicze czy potraficie mnie trochę nakierować i pomóc z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Dzisiaj, 14:31
  •  

#2 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:20

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere kolego @majki odsyłam do "katalog testów II" top agrar extra z1999 roku, tam na stronach 48-51 był test kombajnu JD2266, są tam również wskazane różnice pomiędzy serią 20xx i 22xx, warto przeczytać. Osobiście miałem okazje jeździć kombajnami zarówno 2066 jak i 2266 niestety bardzo krótko, moje spostrzeżenia jak i zasłyszane opinie na temat tych maszyn: prosty, łatwy w obsłudze i ustawieniu kombajn z zasłabym silnikiem w stosunku do swojej wydajności, szczególnie problem braku mocy pojawia się na polach pagórkowatych. Pozdrawiam i życze udanych zakupów.

#3 Share majki

majki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 15:38

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Dzięki wielkie przem za podpowiedź ale czy 2264 tez może mieć za mały silnik i obawiam się że nie posiadam tego rocznika top agraru.... :)

#4 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 16:10

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere podaj e-mail to postaram sie zeskanować ten artykół i Ci wysłać, zawsze warto przeczytać, jednak nie zastapi to opinii uzytkowników, moja wiedza na temat tych kombajnów jest bardzo mała, wiem tylko że wiekszość użytkowników nażeka na zbyt małą moc silnika i dotyczy to wszystkich modeli, pytanie tylko w jakich warunkach Ty będziesz uzytkował ten kombajn? Maszyny z którymi ja miałem doczynienia były użytkowane bardzo intensywnie, JD 2266 2066 i NH TF46 pracowały na powierzchni 2500ha, co istotne już w trakcie użytkowania, to bardzo słaby tylny wuzek w tych kombajnach, często lubi się złamać, zbiornik na ziarno też jest troche przymały, ale to przeszkadza głównie na dużych polach, na plus można zaliczyć moim zdaniem bardzo przyjemną kabine, już wcześniej wspomnianą prostote budowy i łatwość obsługi, bardzo podobał mi sie dostęp do wszystkich elementów z boku kombajnu, boczne osłony są duże i po ich otwarciu łatwo przeprowadzić codzienny przegląd czy naprawy, z tego co pamiętam jest też łatwy dostęp do młocarni od przodu, ponieważ między gardzielą a kabiną jest dużo miejsca, podsiewacz można w prosty sposób wyjąć np. do czyszczenia wysuwając go do przodu, pamiętam tez że sita w tych kombajnach łatwo oblepiały się np przy zbiorze rzepaku, nie wiem czym to było spowodowane. Ogólnie moim zdaniem maszyna godna polecenia, sam gdybym miał wiecej ha do koszenia i musiał wymienic kombajn pewnie rozglądał bym sie za czymś podobnym.

#5 Share majki

majki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 11:43

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere A zapomniałem o jednym i chyba ważnym aspekcie ile może spalić taki 2064 na ha przypuśćmy pszenicy, która daje 8 ton....?

#6 Share bajo0112

bajo0112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:09

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere

A zapomniałem o jednym i chyba ważnym aspekcie ile może spalić taki 2064 na ha przypuśćmy pszenicy, która daje 8 ton....?

w granicach do 30 l/ha

#7 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 16:29

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere do 60l/godz. Lepiej?
DEZERTER

#8 Share majki

majki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:23

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Tak dużo??? :) Ale chyba z rozdrabniaczem???

#9 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:48

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere seria 22 pali tak od 16 no ale to rekord (przy słabym plonie i suchych żniwach) poprzez 19-20l do 23l (mokro i cięzkie warunki) na ha (w tym sa wliczone dojazdy i połowa pracy z rozdrabniaczem)
Ile pali to bardziej zależy od tego czy są żniwa suche czy mokre jak mokre to pali więcej i czy sa górki jak górki to znów wiecej i czy tniesz słomę jak tniesz to znow więcej
Tylna oś owszem zlamała się ale tylko i wyłącznie z tego powodu że kombajn kosił kukurydzę i przystawka byla ciut przyciężka i byjał i po kilku latach pękła.
Kombajn prosty i przyjemny aczkolwiek to chyba ciężko kupic cokolwiek co nakosiło mało ha.

#10 Share majki

majki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:08

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere To seria 22 pali mniej niż seria 20?A mówisz o spalaniu na ha oczywiście...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 16:52

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Co żeś się czepił seria 20 seria 22 obie pala po równo - podane wartości są wartościami na ha

To seria 22 pali mniej niż seria 20?A mówisz o spalaniu na ha oczywiście...

#12 Share ruwenzori

ruwenzori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 luty 2013 - 20:04

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Witam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi podać rozmiary opcjonalnego ogumienia w JD 2256?

#13 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:25

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere przód 800/65R32 - 24,5-32
tył 16,5/85-24

przy podawaniu spalania w kombajnach radził bym dodać jaki to model bo seria 22 może mieć od 180 do ponad 300 koni mechanicznych, a to robi różnicę.

#14 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 07:52

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Panowie a ja mam 2066 bardzo wydajny kombajn nawet w najwiekszym zbozu sie nie dlawi.W tym roku zauwazylem ze nalalem pelny zbiornik i wykosilem 45 ha rzepaku wiec duzo nie spalilem kolo 13-14 litrow na hektar(550l zbiornik) .Realne spalanie kombajnk kosil z sieczkarnia.

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 08:41

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Mi NH 5060 w rzepaku spalił 10 litrów a w pszenicy 18. Rzepak był słabiutki, ponad 2,5 t, a pszenica ładna i od razu to było widać w spalaniu.

#16 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:11

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Kolego 2,5 tony to dobre plony :)) No to ladnie spalil podobnie do mojego tylko ze ja wiecej kosilem na godz.

#17 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 09:27

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere U nas niektórzy mówili o ponad 4 t/ha, ja 2-2,5 ha/h kosiłem ty pewnie koło 4.
Ogólnie to twój mało spalił. Tak mi bizon palił, może więcej, a kosiłem może 1ha/h.

#18 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 12:16

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere No to ja dochodzilem do 3 ha(plon sredni 3,5) w rzepaku i niebylo ze obroty spadaly szedl nawet w najgeściejszym łanie:) Tylko jakos w życie mi sie ciagle zawija na motowidla i źle sie kosi az zakladam stól do rzepaku i kosze zyto i wtedy pedze nawet do 8-9 km

#19 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 23:53

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere a jak z tylu, nie gubi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 07:54

Różnica miedzy seria 20XX i 22XX kombajnów john deere Kolego 0 z tyłu:) az myslalem ze czujnik strat niedziała ale zamknełem sita calkiem i dopiero sie czujnik podniósł.On ma dwa sita po 80cm naprawde musi byc duza masa aby zgubił.

Dodaj odpowiedź