Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciek z prawej zwolnicy 3512

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 20 marzec 2010 - 14:00

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Ma racje.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciek z prawej zwolnicy 3512 Dzisiaj, 11:49
  •  

#22 Share dren

dren

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 06:23

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

#23 Share dyzio46

dyzio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 14:04

Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

mam ten sam problem . Napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś z piastą by wymienić uszczelniacz

Nowiciusz - napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś ze zdjęciem piasty. Mam ten sam problem z uszczelniaczem [ do wymiany ].

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 maj 2011 - 17:13

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Na jesieni rozbierałem to w swoim 3512. Kosz satelit nie chał zejść. Wystarczyło użyć klucza uniwersalnego czyli młotka :D Oczywiście w półoś bezpośrednio się nie dało ale za pomocą pręta. Żeby założyć użyłem deski i młotka.
Na wiosnę rozbierałem to samu w MF255 znajomego i u niego zeszło wszytko bez problemu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 14 maj 2011 - 22:40

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Parę lat temu przerabiałem ten problem. Potrzebny jest dobry ściągacz trójramienny , po odkręceniu zwolnicy zakłada się go na kosz satelitów (są na nim z boku odpowiednie zagłębienia) i po prostu wkręcając śrubę wypycha się półoś z kosza, po zdjęciu kosza z półosi zdejmuje się dwa półpierścienie i po robocie.
Pierwszy raz gdy to robiłem połamałem obudowę - znajomy mechanik "chwalipięta" i prasa o nacisku 30 ton robi swoje.

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 maj 2011 - 09:29

wyciek z prawej zwolnicy 3512 To mocno u ciebie to siedziało :blink:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:24

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Siedziało normalnie , tylko mechanik powiedział mi że tam nie ma żadnych zabezpieczeń bo to siedzi na wcisk.On po prostu nigdy tego nie rozbierał i nie wiedział jak się do tego zabrać, gdyby powiedział że nie wie jak to jest zmontowane nie było by problemu a tak obudowa poszła w drobiazgi a "znajomy mechanik" został "byłym znajomym mechanikiem".

#28 Share nienowy

nienowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 20:46

wyciek z prawej zwolnicy 3512 Witam. Powyzej zostalo zadane pytanie dotyczace wymiany simmeringu w zwolnicach. Czy ktos go wymienial? Jesli tak, czy mogly powiedziec jak nalezy to zrobic aby nie uszkodzic czesci podczas demontazu/montazy simmeringu? Wymagane sa jakie specjalistycznbe narzedzia? Ma ktos moze ksiazke ktora opisuje jak to nalezy robic? Dziekuje bardzo za pomoc.

#29 Share jachu466

jachu466

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:10

wyciek z prawej zwolnicy 3512 mam pytanie. czy to prawda ze gdy półoś wychodzi lekko z kosza z satelitami to jest mozliwośc ze koło moze wyjechac podczas jazdy? tak powiedział mi mechanik. powinno to byc ciasno spasowane tak jak mówicie a gdy lekko to wychodzi to jest juz to wyrobione i trzeba nowe. prosze o rade bo wymieniałem uszczelniacz ten przy kole ten zewnetrzny i półoske wyciągnełem reka bez problemu.

#30 Share Jarott1

Jarott1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 21:23

Mam podobny problem w 5314 nie mogę wyciągnąć półosi, połamałem tylko ściągacz. Dziwne rozwiązanie półksiężyce dopiero wyjdą jak wyciągne półoś. Chyba dobrze rozumuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:49

Nie. Półosi nic nie trzyma poza ciasnym pasowaniem. To tylko zabezpieczenia na wypadek w.